PRÓBOWAŁ UNIKNĄĆ POLICYJNEJ KONTROLI, BO BYŁ PIJANY I OD 10 LAT NIE POSIADAŁ UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA – Magna Masuria

PRÓBOWAŁ UNIKNĄĆ POLICYJNEJ KONTROLI, BO BYŁ PIJANY I OD 10 LAT NIE POSIADAŁ UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA

0

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie – każdy sposób jest dobry, by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu. Doskonale wiedziała o tym osoba, która nie zawahała się i o swoich podejrzeniach poinformowała policjantów. Kętrzyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego 53-latka, który próbował uniknąć spotkania z policjantami. Jak się okazało kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało mężczyzna od 10 lat nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż stracił je za jazdę po pijanemu.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom, policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy reagują i informują policję.

To właśnie dzięki takiej godnej naśladowania reakcji obywatela, wczoraj (19.07.2021r) ok. godz. 20.10 w miejscowości Nowa Wieś Kętrzyńska  policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 53-letniemu kierowcy. Patrol ruchu drogowego wydał sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania dla nadjeżdżającego citroena. Mężczyzna próbował uniknąć spotkania z policjantami, ale wjechał w ślepą uliczkę. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierowca jest pijany. Po zatrzymaniu mężczyzny, sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie weryfikacji jego danych osobowych w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że 53-latek  od 10 lat nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż stracił je za jazdę po pijanemu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *