[ZAPOWIEDŹ] Gdzie ta klasa piłkarska w Kętrzynie? – Magna Masuria

źródło: Facebook/Michał Kochanowski

Burmistrz Niedziółka, starosta Kochanowski i ówczesny Zarząd Granicy Kętrzyn 30 stycznia 2020 roku podpisali list intencyjny związany z utworzeniem w Powiatowym Centrum Edukacji w Kętrzynie oddziału sportowego z naciskiem na rozwój piłki nożnej. Od tamtego okresu minęło półtora roku, a za niewiele ponad miesiąc rozpoczyna się kolejny rok szkolny.

W związku z tym wysłaliśmy do Starosty Kochanowskiego oraz burmistrza Niedziółki pytania związane z wielkimi planami związanymi z Granicą Kętrzyn oraz rozwojem młodzieży w Powiecie Kętrzyńskim. Jakie udzieli odpowiedzi i gdzie powstał najbliższy oddział sportowy w województwie? Na te i inne pytania odpowiemy w szerokim czwartkowym artykule.  

2 thoughts on “[ZAPOWIEDŹ] Gdzie ta klasa piłkarska w Kętrzynie?

  1. Tu chciałbym wrzucić kamyczek do ogródka starosty i tym samym wywołać dyskusję. Może najpierw dlaczego nie ma kierunku sportowego choć mamy ogromne możliwości ?. A może dlatego , że jest brak kadry szkoleniowej, bo zamiast przygotować tzw zaplecze to najłatwiej rzucić hasło i po temacie. Ale może Pan starosta, który tak mocno identyfikuje się z młodzieżą pomyślał o innych deficytowych zawodach i tym samym ściągnął z innych okolic dzieci kończących podstawówkę. A i nauczyciele mieliby pracę i może w tym Powiat kętrzyński by zasłynął. Brakuje ludzi w różnych zawodach i jeżeli organizacyjnie się Pan starosta postara to można otworzyć np. takie kierunki jak hotelarstwo, masażysta , handlowiec, opiekun medyczny, ochrona fizyczną osób i mienia, ratownik medyczny, ochrona środowiska, kelner oraz wiele innych. Niech Pan starosta weźmie się za pracę a nie tylko brylowanie i otwieranie gminnych ścieżek. Mamy w każdym z tych kierunków zaplecze w postaci firm które u nas funkcjonują i tu należy szukać możliwości. Tu należy podjąć dyskusję w ramach edukacji młodzieży. W innych dziedzinach jest podobnie ale to przy okazji innych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *