TEMAT TYGODNIA: Gdzie ta obwodnica Panie Burmistrzu? – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Gdzie ta obwodnica Panie Burmistrzu?

11

We wtorkowej zapowiedzi zadaliśmy kilka otwartych pytań dotyczącej kętrzyńskiej obwodnicy. Uprzednio przed tygodniem wysłaliśmy szereg pytań do burmistrza Niedziółki z nadzieją, że odpowie na nie bez większej zwłoki. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi i pozostały nam jedynie rozważania na temat jak będzie przebiegać koncepcja kętrzyńskiej obwodnicy.

Wspominaliśmy już we wcześniejszych artykułach, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił bezterminowy przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej. Sprawa konkursu ciągnęła się od lutego zeszłego roku – 4 luty 2020 pierwsze ogłoszenie. W dniu 13 stycznia ogłoszono wyniki konkursu na stworzenie samej koncepcji. To jeszcze nie jest sukces i trzeba zastanowić się kto zrealizuje ten projekt i ile to będzie kosztować? Czy nie jest to tylko stworzenie projektu, który zostanie zamknięty w szufladzie?

Warto również nadmienić, że Kętrzyn nie został ujęty w programie 100 obwodnic. Z województwa warmińsko-mazurskiego wyłoniono 5 miejscowości, w których zostaną zrealizowane inwestycje budowy obwodnic. Obwodnice powstaną w: Dywity-Olsztyn, Gąski, Pisz, Smolajny, Szczytnio, a na liście rezerwowej są Bartoszyce.

Wróćmy do obietnicy wyborczej burmistrza Niedziółki z okresu kampanii samorządowej 2018 oraz jego zapewnień tuż po objęciu stanowiska burmistrza. Zarówno dla radnych jak i mieszkańców powtarzał, że przedstawi plan budowy obwodnicy, lecz do tej pory tego nie uczynił. W obliczu referendum zaczął działać małostkowo i zwrócił się do ZDW w Olsztynie o pomoc. Faktem jest, że powstanie wyłącznie koncepcja obwodnicy, lecz kto ją zrealizuje. Czy Kętrzyn w obecnym stanie finansowym stać na tak ogromną inwestycję? Przypomnijmy, że założenia finansowe przebudowy drogi Kętrzyn-Giżycko wynosi około 80 milionów złotych. Przy budowie obwodnicy trzeba się liczyć z wieloma wariantami i nieprzychylnym terenem dla tej inwestycji. W rozmowie z inżynierami firm zajmujących się budową dróg jasno wynika, że koszt inwestycji wynosić będzie ponad 100 milionów złotych. To prawie tyle, co roczny budżet miasta Kętrzyn.

Czy można mówić, że hasło z ulotki wyborczej Niedziółki „Budowa Obwodnicy” jest kłamstwem wyborczym i słowami rzuconymi bez pokrycia? Zapraszam do komentowania.

11 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Gdzie ta obwodnica Panie Burmistrzu?

 1. NIedziółka poinformuj społecznosc lokalną gdzie ma byc ta OBWODNICA Ketrzyna?
  Jak na razie to proszę usprawnic wyjazd z ulicy Jagiełły w kierunku Straży Granicznej a to pomiędzy sklepem Biedronka a kotłownią KOMEC na ul.Rynkowej . Wystarczy tylko przedłużć drogę i zobowiązującym kierunkiem w prawo.
  Rozpatrując krytyczną sytuację na rondzie k.Biedronki wystaczy że przerwóci się TIR który jedzie do MTI lub Phlips Osiedle Piastowskie jest odciete od dojazdu do miasta poneważ nie ma drogi awaryjnej.

   1. No mogli by zrobić tam asfalt, tym bardziej, że oficjalnie tam jest droga, tyle, że gruntowa i nieprzejezdna osobówką.

  1. Jeżeli chodzi o obwodnicę: gdzie jak i co to trzeba zapytać pana M. On to już dawno opracował, sporządził i… przekazał Rypinie ale ten zdradził i wszystko poszło na nic. A tak to już by była.

 2. Dwa lata minęły i większość z nas żaluje tych straconych dla Kętrzyna lat. To, ze nie bedzie obwodnicy, jest pewne, o czym mowa? Ta władza trwa jeszcze tylko dzięki ekipie byłego burmistrza, skarbnik, sekretarz. Burmistrz i ludzie, których ściągnął opłacani gruba kasą nic dobrego dla tego miasta nie zrobili i nie zrobią. Kompromitują się jeden po drugim, ale im pluje się w twarz, a oni mówią, że to rosa poranna… Grunt to 7-12 tyś. na koncie każdego miesiąca , A dobro tego miasta, mają to gdzieś. Trochę papki propagandowej i są zadowoleni z siebie.

 3. Oni się martwią, żeby im starczało na wypłaty i drobne pokazówki , a nie na tym, żeby wydać pieniądze na obwodnicę i potem biednie rządzić.

 4. …o ile pamiętam, to budowniczym obwodnicy był/jest Rafał R. Może jego zapytamy o Jego obwodnicę. Obecny burmistrz i tak więcej zrobił w tej kwestii niż przedstawiciel „dobrej zmiany”. Wojewoda też z tej opcji, rządowy program budowy 100 obwodnic itd… a obwodnicy ni ma.

 5. Nie tylko obwodnicy nie będzie, ale też wielu innych inwestycji, o których w czasie kampanii Rysiek opowiadał naiwnym mieszkańcom, którzy nabrali się na jego propagandę.

 6. Niestety szczytem możliwości w dziedzinie inwestycji Ryszarda Henryka Niedziółki zwanego burmistrzem było posadowienie domków dla owadów, stworzenie ogrodu smrodu oraz ostatnio montaż skrzynki na tampony i podpaski. Wielkie gratulacje Niedziółka !!!!
  Gdzie obwodnica, gdzie mieszkania, gdzie przebudowa kanalizacji, gdzie miejsca pracy dla mieszkańców Kętrzyna ? Gdzie ty Niedziółka byłeś przez ostatnie dwa lata?
  Ja wam powiem co Niedziółka by odpowiedział – użył tych słów już publicznie w sprawie opłat za wywóz odpadów przez właścicieli garaży: „a G… mnie to obchodzi”.
  Niestety miasto Ketrzyn na tym pseudo burmistrzowaniu wiele traci. Mieszkańcy są zbulwersowani postawą Niedziółki, że nie chce sprawdzić co się dzieje w Ktbsie, dlaczego są tam problemy, dlaczego np. Michalski samochodem służbowym jeździ na zakupy do Lidla i Tesco. Aż rzygać się chce jak słyszę tłumaczenie Niedziółki, że to nie on winien takiej sytuacji miasta, że to poprzednik, że to ktoś inny zawinił. Ryszard możesz sobie mówić co chcesz, ale to tylko ty odpowiadasz obecnie za wszystko. Zrozum to. Nie Kuriata, nie Kozłowska wróć Wybraniec czy Wróbel tylko ty odpowiadasz za to co się dzieje w urzędzie, w spółkach i całym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *