TEMAT TYGODNIA: Licytacja dłużnika Roberta M. – Magna Masuria

Na stronie Krajowej Rady Komorniczej przed tygodniem pojawił się komunikat wystawiony przez Komornika Sądowego funkcjonującego przy Sądzie Rejonowym w Kętrzynie, gdzie na podstawie art. 953 Kodeksu cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-08-2021 o godz. 12:40 pod adresem: Sąd Rejonowy w Mrągowie I Wydział Cywilny, ul. Królewiecka 55, 11-700 Mrągowo, pokój 114, odbędzie się druga licytacja lokalu użytkowego należącego do dłużnika: Robert M.

Suma oszacowanego długu do licytacji to ponad 149 tysięcy złotych, cena wywoławcza od prawie 100 tys. złotych. To kolejna znana nam licytacja dłużnika Roberta M., dlatego też pozwoliliśmy zajrzeć do Księgi Wieczystej prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie, która jest ogólnie dostępna na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Wpisujemy numer księgi i wchodzimy w Dział III – Prawa, Roszczenia i Ograniczenia. Pojawia się rubryka z napisem WSZCZĘCIE EGZEKUCJI i co tam widzimy? 22 pozycje, ale niektóre sygnatury powtarzają się, co jest oczywiste. Spisaliśmy sygnatury i wystąpiliśmy z zapytaniami do Rzecznika Sądu o udostępnienie wglądu do dokumentów oraz udzielenia pomocy prawnej osobom starającym się o odzyskanie swoich pieniędzy od dłużnika Roberta M.

Ciekawsze jest fakt, że roszczenia do lokalu ma również Wspólnota Mieszkaniowa D.H. Centrum w Kętrzynie oraz Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od prezesa Wspólnoty Mieszkaniowej D.H. Centrum w Kętrzynie dłużnik Robert M. postanowił żyć na koszt całej Wspólnoty nie płacąc czynszu za lokale. Doprowadziło to do kilku spraw w Sądzie.

Dlaczego nie płaci czynszu?

Jak wiemy właścicielem lokali na ul. Traugutta 7 według Księgi Wieczystej jest dłużnik Robert M. ten sam, który wynajmuje lokal firmie Studio N Piotr Majchrzak, czyli z ustalonych przez nas informacji własnemu ojcu. Firma ta zajmuje się wydawaniem tygodnika oraz gazety propagandowej, w której redaktorem jest dłużnik Robert M. Dziwne? To, kto w końcu nie płaci? Ojciec za wynajem lokalu? Czy dłużnik za czynsz?

Członkowie Wspólnoty Mieszkaniowej D.H. Centrum powiedzieli dość, a dług za czynsz z odsetkami wyniósł z relacji prezesa prawie 90 tysięcy złotych. Podjęli odpowiednie kroki prawne i z ustalonych informacji przejęli długą i żmudną procedurę przejęcia lokali.

Samorządy Powiatu Kętrzyńskiego zrzucają się na działalność dłużnika?

Nie od dziś wiadomo, że tygodnik dopchał się do przysłowiowego „koryta” w obecnej kadencji. Czerpie pieniądze z prawie wszystkich samorządów lokalnych. Co miesiąc na konto wydawcy, czyli Studio N. spływa 16 tysięcy złotych za wydawanie gazetki propagandowej. Do tego trzeba doliczyć artykuły sponsorowane i reklamy, które pojawiają się w obu wydawanych gazetach. Czy z tych kwot nie stać wydawcy na opłacenie najmu lokalu? Czy dłużnik pobiera opłatę za wynajem, ale nie potrafi zapłacić czynszu? Jak ten człowiek funkcjonuje? Dlaczego samorządy lokalne płacą, co miesiąc potężne kwoty pieniężne dla firmy gdzie pracuje redaktor z wątpliwą etyką?

CIEKAWOSTKĄ może być fakt, że w lutym 2021 roku dłużnik Robert M. nie mógł uczestniczyć na jednej ze spraw sądowych z powodu pobytu za granicą – z relacji prawnika był w ciepłych krajach, gdzie po powrocie musiał odbyć długą kwarantannę. Dłużnika stać na takie wyjazdy czy oszukuje ludzi?

Zapraszam do skomentowania sprawy i proszę o kulturę wypowiedzi.

21 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Licytacja dłużnika Roberta M.

 1. Ano nic, bo wiedzą o tym dokładnie, mnie to nie dziwi, bo to wiadomo od dawna, oczernia łatwo innych , ale o sobie nie powie……

 2. Łysy nie płaci czynsz. Dobre!!!! Takie zadłużenie, ale z niego redaktor. Zasłużony po uszy. Tragedia !!!! A na wycieczki zagraniczne jeździ.

 3. Jeśli o tym wiedzą władze samorządowe w powiecie i dalej płacą mu za propagandę, to źle świadczy o tej władzy

 4. Mam pytanie dlaczego lokal zadłużony który znajduje sie w Kętrzynie jest licytowany , w Sądzie w Mrągowie. Może chodzi żeby ketrzyniacy nie wiedzieli od licytacji?
  A może „Maciej-świr Wydminy” cos miesza w tej sprawie?
  W mojej ocenie coś jest nie przejrzystego w tej sprawie?
  Może Pan Redaktor powiadomi odpowiednie służby ?

 5. Co za typ nawet czynszu nie płaci!!!!!! a na wycieczki zagraniczne jeździ!!!!! Ciekawe co na to mieszkańcy bloków przy ul. Jaśminowej?

  1. i właściciele lokali przy ulicy Traugutta 7, wycena loklau użytkowego jest zaniżona, nikt tego lokalu nie kupi i dalej będzie żył na koszt innych

 6. Majcher nie dziwię się że nie masz włosów. Przy takim zadłużeniu to nie tylko włosy można stracić!!!!

 7. Robercie może przeznaczysz na sprzedaż Opla Astrę, którą jeździsz? Spłacisz trochę czynszu. Czy przepisałeś już ją na córkę???

 8. Jaki wstyd dla Anety, Roberta i córki- jak można nie płacić czynszu !!!!!!!!!! Tragedia, że oni mogą jeszcze robić zakupy w markecie ” Na Górce”.

 9. Czy jakieś oficjalne stanowisko zajmie Kochanowski, Bobrowski, Janiszewski, Niedziółka, Ostrowski i Kamińska ?

 10. apel do mieszkańców Kętrzyna, nie głosujcie na ludzi, którzy mają marną etykę, np: Burmistrz Kętrzyna, starosta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *