Tomasz Frankowski razem z FIFA i WHO przeciw przemocy! – Magna Masuria

FIFA, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Grupa Sport w Parlamencie Europejskim i Komisja Europejska łączą siły, by wspólnie działać przeciwko przemocy kobiet. Stąd pojawiła się bardzo duża kampania #SafeHome (#BezpiecznyDom), która ma na celu właśnie wspierać osoby dręczone fizycznie i psychicznie.

Data rozpoczęcia tej ważnej dla nas wszystkich akcji została wybrana nieprzypadkowo – dziś, tj. 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Pandemia COVID-19 wciąż wpływa na ludzi na całym świecie, a lokalne przepisy i zalecenia dotyczące pozostania w domach wprowadzane ponownie w wielu krajach są wielkim ryzykiem dla kobiet i dzieci, które są prześladowane.

Tak europoseł z ziemi podlaskiej i warmińsko-mazurskiej i jednocześnie Współprzewodniczący Grupy Sport w Parlamencie Europejskim mówił podczas inauguracji kampanii:

“Przemoc wobec kobiet i dziewcząt ma miejsce codziennie, zarówno w Unii Europejskiej, jak i poza nią. Można się z nią zetknąć bez względu na pochodzenie społeczne, w domu, w pracy, w szkole, na ulicy, podczas uprawiania sportu i w internecie. Wspólna kampania FIFA, Międzynarodowej Organizacji Zdrowia oraz Grupy Sportu Parlamentu Europejskiego jest bardzo aktualna i ważna, szczególnie teraz podczas pandemii, kiedy kobiety jeszcze bardziej narażone są na przemoc w domu. Nie możemy być bierni, dlatego wierzę, że ta kampania, wykorzystując moc futbolu będzie impulsem dla ludzi, aby reagowali na wszelką formę przemocy.”

Kampania jest skierowana do opinii publicznej i do decydentów (włączając zalecenia dla rządów), aby nie tylko zwiększyć świadomość ryzyka, ale także przedstawić jakie działania mogą zostać powzięte, aby zapobiec i złagodzić te zagrożenia.

W kampanii wideo zwiększającej świadomość wzięli udział 19 byli i obecni piłkarze – Álvaro Arbeloa, Rosana Augusto, Vítor Baía, Khalilou Fadiga, Tomasz Frankowski, Matthias Ginter, David James, Andrzej Juskowiak, Giorgos Karagounis, Annike Krahn, Marco Materazzi, Milagros Menéndez, Noemi Pascotto, Graham Potter, Mikaël Silvestre, Kelly Smith, Óliver Torres, Clémentine Touré i Theodoros Zagorakis  – którzy zadeklarowali wsparcie w zwróceniu uwagi na ten istotny problem.

Link do filmiku Europosła Tomasza Frankowskiego na portalu Facebook:

https://www.facebook.com/watch/?v=3752712111430114

Link do profilu Facebook:

https://www.facebook.com/tfrankowski21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *