Tragedia była blisko! – Magna Masuria

Leżał pijany na drodze. Dzięki szybkiej reakcji motocyklisty udało się uniknąć tragedii

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymali informację, z której wynikało, że na drodze leży pijany mężczyzna. Dzięki szybkiej reakcji motocyklisty, nie doszło do tragedii. Policjanci apelują, aby nie pozostawiać takich osób samym sobie, gdyż od naszej postawy może zależeć ich życie.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a co za tym idzie ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Tą zasadą powinniśmy kierować się każdego dnia. Wczoraj po godzinie 20.30 motocyklista poinformował służby o mężczyźnie leżącym na jednej z dróg w gminie Barciany. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane przez niego miejsce. Okazało się, że kierujący jadąc jedną z dróg poza obszarem zabudowanym zauważył leżącą na jezdni osobę, która stwarzała zagrożenie w ruchu drogowym. Na szczęście kierowca w porę zauważył mężczyznę, ponieważ posiadał on na sobie elementy odblaskowe. W obawie o jego życie i zdrowie na miejsce wezwał odpowiednie służby. Okazało się, że 62-latek był tak pijany, że nie miał siły dmuchnąć w policyjny alkomat oraz miał problemy z samodzielnym poruszaniem się. Policjanci odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania, by już nie stwarzał zagrożenia na drodze, gdzie zaopiekowała się nim rodzina. 62-latek nie uniknie jednak  odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dzięki szybkiej reakcji świadka udało się uniknąć tragedii.

Przypominamy !

Policjanci zwracają się z apelem, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób nietrzeźwych leżących w okolicach drogi, klatki schodowej czy sklepu. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *