28 lipca 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z powiatu kętrzyńskiego

Pijany rowerzysta zatrzymany przez kętrzyńską policję

Każda nietrzeźwość na drodze to zagrożenie dla bezpieczeństwa

Nie ma znaczenia to, czy nietrzeźwy na drodze jest kierowca samochodu, traktora, motorowerzysta, rowerzysta czy pieszy – każda nietrzeźwość w ruchu drogowym stanowi poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla jego uczestników. Policjanci zdając sobie sprawę z tego, jakie ryzyko wiąże się z obecnością osób pod wpływem alkoholu na drodze, zdecydowanie reagują podejmując wobec nich interwencje i wyciągając surowe konsekwencje.

Sezon rowerowy w pełni. Po naszych drogach poruszają się miłośnicy jednośladów. Życie pokazuje, że nie wszyscy rowerzyści są świadomi zagrożenia jakie mogą stworzyć nie tylko sobie ale i innym uczestnikom ruchu drogowego poruszając się rowerem w stanie nietrzeźwości. Nie ma taryfy ulgowej dla pijanych kierujących. Policjanci reagują wobec wszystkich pijanych użytkowników dróg jednakowo – wyciągając prawne konsekwencje, nie zależnie, czy mają do czynienia z osobą na podwójnym gazie, czy pijanym cyklistą.

W nocy 21 sierpnia parę minut przed godz. 3:00 kętrzyńscy funkcjonariusze patrolując ulice miasta, w rejonie ronda Solidarności zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Jego sposób jazdy sugerował, że prawdopodobnie jest nietrzeźwy. W pewnym momencie kierujący rowerem przewrócił się na trawnik oddzielający ścieżkę rowerową od jezdni. Funkcjonariusze podjęli czynności legitymowania, podczas których wyraźnie wyczuli od niego alkohol. Jak się okazało rowerem jechał 28-latni mieszkaniec Kętrzyna. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawą nieodpowiedzialnego cyklisty zajmie się teraz kętrzyński sąd.

Nie wsiadaj na rower po alkoholu!!!

Według zmian w prawie, jazda rowerem po alkoholu nie jest już przestępstwem. Niemniej jednak nadal jest to wykroczenie. Według znowelizowanego prawa, nietrzeźwemu rowerzyście może grozić do 30 dni aresztu i kara grzywny do 5 000 złotych. Sąd może w skrajnych przypadkach nieodpowiedzialnego zachowania, nałożyć także na rowerzystę zakaz używania pojazdów niemechanicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *