Tragiczny pożar w Kętrzynie. Mężczyzna poniósł śmierć w płomieniach – Magna Masuria

Tragiczny pożar w Kętrzynie. Mężczyzna poniósł śmierć w płomieniach

0

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj w południe w budynku przy ul. Ogrodowej w Kętrzynie.

Ogień pojawił się w niewielkim, 3 – mieszkaniowym budynku. Zamieszkiwały go jednak tylko dwie osoby. – Jedną panią ewakuowaliśmy przy pomocy drabiny. Niestety nie przeżył mężczyzna, w mieszkaniu którego prawdopodobnie wybuchł pożar – mówi kpt. Kamil Golon, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

– W pomieszczeniu gdzie znajdowała się ofiara był największy ogień. Dostęp do niego był utrudniony. Mężczyzna sam nie mógł się z niego wydostać. My po przybyciu na miejsce natychmiast zaczęliśmy akcję gaśniczą i poszukiwanie tej osoby. Budynek był mocno „pozawijany”. Drzwi do mieszkania były bez klamki i były antywłamaniowe. Mieliśmy problem, żeby je rozwalić. Dopiero przeszukując pozostałe pomieszczenia udało nam się dotrzeć do tego, w którym znajdował się mężczyzna. Niestety było już za późno – relacjonuje rzecznik kętrzyńskich strażaków.

W akcji brali udział strażacy z JRG Kętrzyn, OSP Wilkowo i OSP Karolewo, policjanci, Zespół Ratownictwa Medycznego i pogotowie gazowe. Działania gaśnicze zostały już zakończone. Teraz prokurator przeprowadzi oględziny miejsca zdarzenia.

Przyczyny pożaru wykaże śledztwo. W tej sprawie zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa. – Największe zniszczenia znaleźliśmy w mieszkaniu tego pana, który się spalił – dodaje Golon.

Kobieta, którą ewakuowano trafiła pod opiekę rodziny.

źródło zdjęcia i informacji: Gazeta w Kętrzynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *