POLICJANCI ZATRZYMALI DWIE OSOBY PODEJRZANE O POBICIE – Magna Masuria

POLICJANCI ZATRZYMALI DWIE OSOBY PODEJRZANE O POBICIE

0

Policjanci z Kętrzyna zatrzymali mężczyzn podejrzanych o pobicie 47-latka. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że w zdarzeniu brało udział dwóch napastników. Zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa, za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 29-latek i 24-latek zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2019 roku w godzinach wieczornych w jednym z hosteli na terenie Kętrzyna. W wynajętym pokoju spotkało się trzech mężczyzn, gdzie doszło do sprzeczki pomiędzy nimi. Podczas wymiany zdań, 29-latek wraz z 24-latkiem zaczęli uderzać pięściami i kopać nogami po całym ciele 47-letniego mieszkańca gminy Kętrzyn. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Załoga szpitala w Mrągowie poinformowała oficera dyżurnego kętrzyńskiej komendy o tym, że do szpitala został dowieziony mężczyzna, który miał obrażenia ciała spowodowane prawdopodobnie pobiciem. Intensywne działania policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch sprawców. Kryminalni od razu przystąpili do wyjaśnienia okoliczności całego zdarzenia, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków oraz samych podejrzanych.

W niedzielę (22.12.2019 r.) Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował wobec 29-latka oraz 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy, na czas prowadzonego postępowania i wyjaśnienia wszystkich szczegółów okoliczności całego zdarzenia.

Teraz policjanci wykonują dalsze czynności w tej sprawie.
Jeżeli następstwem pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: KPP Kętrzyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *