TRIATHLON: Sandra Kopiczko pomimo trudności wygrywa w Olsztynie! – Magna Masuria

TRIATHLON: Sandra Kopiczko pomimo trudności wygrywa w Olsztynie!

0

W niezwykłym zwrocie wydarzeń Sandra Kopiczko wyszła zwycięsko z pierwszego triathlonu sezonu, Elementami Tri Series Olsztyn 2023, rywalizując na dystansie standardowym. To osiągnięcie ma ogromne znaczenie, ponieważ był to wyścig kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata na tej samej odległości. Udział Sandry w tym wydarzeniu był niepewny do samego końca ze względu na wypadek, który przydarzył się podczas jej treningu rowerowego zaledwie trzy tygodnie wcześniej.

Podczas tego niefortunnego dnia z Sandrą zderzył się samochód, gdy ta jechała na rowerze z dużą prędkością. W wyniku wypadku jej rower z włókna węglowego został zniszczony, a na jej ciele pojawiły się liczne siniaki i obtarcia, spuchło kolano przez co Sandra Kopiczko musiała przejść dwutygodniową rehabilitacje. W związku z ograniczeniami w jeździe na rowerze Sandra mogła skupić się tylko na utrzymaniu umiejętności pływackich podczas okresu rekonwalescencji. Jednak kilka dni przed wyścigiem ogłosiła, że jej kolano przestało jej dokuczać i wyraziła determinację, aby wystartować.

W celu oceny jej sprawności fizycznej przeprowadzono test kolarski o nazwie Functional Threshold Power (FTP), który ujawnił, że jej wydajność spadła zaledwie o 10%. Zachęcona tym wynikiem Sandra i jej zespół podjęli ryzyko i przystąpili do wyścigu.

Po udanym zakończeniu Elementami Tri Series Olsztyn 2023 Sandra teraz skupia się na nadchodzących Mistrzostwach Świata. Jednak przed pełnym rozpoczęciem przygotowań do najważniejszych wyścigów roku czeka ją dokładna ocena planów treningowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *