TRIDUUM PASCHALNE [PODSUMOWANIE] – Magna Masuria

Za nami intensywny okres od Wielkiego Czwartku do Zmartwychwstania Pańskiego, który nie wszyscy mogli spędzić w normalny sposób. Z powodu panującej pandemii wielu z was pozostało w domach i nie miało swobodnej celebracji Triduum Paschalnego. Z pomocą przychodzi nam technika i łatwy dostęp do Internetu. Postanowiliśmy razem we współpracy z Parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kętrzynie wyjść naprzeciw wiernym i przeprowadzić transmisje Triduum Paschalnego.

Chcę podziękować z tego miejsca wszystkim kapłanom za ciepłe przyjęcie i pomimo stania za kamerą wspólnego przeżywania Świat Wielkiejnocy. Również chciałbym podziękować szafarzom, lektorom, kantorom, ministrantom i bielankom za ciepłe słowa, udzielanie potrzebnych informacji i tłumaczenie jak z technicznej strony będzie przebiegać cała liturgia. Chciałbym również podziękować tak nielicznym wiernym będącym w tym czasie w świątyni. Za ich wyrozumiałość i pogodę ducha. W tym miejscu chciałbym jednak przede wszystkim podziękować wszystkim tym, którzy oglądali liturgie Triduum Paschalnego przez transmisje internetową.

W ciągu tych czterech dni każdą transmisję (Wieki Czwartek, Wielki Piątek, Wigilia Paschalna, Zmartwychwstanie Pańskie) obejrzało nas ponad 4 tysiące osób i tak liczba wzrasta. Dziękujemy i jesteście dowodem, że można zachęcić mieszkańców Kętrzyna, ale również Powiatu Kętrzyńskiego do spędzenia wielkich uroczystości na odległość. Transmisje będą dostępne przez kolejne 30 dni zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Józefa Górzyńskiego.  

Przy okazji, może trochę spóźnione, ale za to bardzo serdeczne życzenia na Wielkanoc.  Radosnych i zdrowych Świąt, pogody w sercu, nadziei, miłości i łask, bogatego zajączka oraz mokrego dyngusa. Wesołego Alleluja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *