TYMCZASOWY ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD DZIADKAMI – Magna Masuria

TYMCZASOWY ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD DZIADKAMI

1

Najbliższe trzy miesiące 38-latek zatrzymany przez policjantów z Kętrzyna spędzi w areszcie śledczym. Decyzję o tymczasowym aresztowaniu wydał sąd. Według zeznań dziadków mężczyzna od pięciu miesięcy znęcał się nad nimi psychicznie oraz kierował wobec nich groźby pozbawienia życia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna od czerwca br. znęcał się psychicznie nad swoimi dziadkami. Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc najczęściej pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał ich słowami wulgarnymi, pluł im w twarz. Agresor nie pozwalał starszym ludziom korzystać z pomieszczeń mieszkalnych oraz zamykał ich w pokoju. 38-latek zabraniał dziadkom opuszczać mieszkanie grożąc im, że jeżeli to zrobią to ich zabije. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się. Sąd Rejonowy w Kętrzynie na wniosek policji i kętrzyńskiej prokuratury w miniony piątek (26.11.2021.) zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyzna już trafił za kraty więzienia, gdzie będzie czekał na wyrok. W rodzinie wdrożona została procedura niebieskiej karty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

1 thought on “TYMCZASOWY ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD DZIADKAMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *