Tysiące sztuk papierosów przechwycone przez policjantów z Reszla – Magna Masuria

Tysiące sztuk papierosów przechwycone przez policjantów z Reszla

0

Tysiące sztuk papierosów przechwycili dzielnicowi z Reszla. Właściciele nielegalnego towaru nie płacąc podatku akcyzowego chcieli oszukać Skarb Państwa na blisko 100 tys. złotych. Za przestępstwo akcyzowe mężczyznom grozi wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

W czwartek (24.06.2021) około godz. 19:30 dzielnicowi z Reszla podczas obchodu rejonu w miejscowości Robawy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Za kierownicą auta siedział 53-letni mieszkaniec Braniewa, pasażerem natomiast był 51-latek. W trakcie czynności policjanci znaleźli ukryte w kartonach oraz workach papierosy bez polskich znaków akcyzy – zabezpieczyli łącznie 4000 paczek.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone i nie trafią na rynek. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że sprawcy nie płacąc podatku akcyzowego chcieli oszukać Skarb Państwa na blisko 100 tys. złotych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Posiadanie czy przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do lat 3. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *