VIII edycja Wings for Life Word Run również startuje w Kętrzynie! – Magna Masuria

VIII edycja Wings for Life Word Run również startuje w Kętrzynie!

0

W najbliższą niedzielę, tj. 9 maja br., o godzinie 13:00 wystartuje VIII edycja Wings for Life World Run. Ideą tego biegu jest wspieranie badań nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów. Podobnie jak w ubiegłym roku, z powodu pandemii COVID-19 uczestnicy będą uciekać przed wirtualną ruchomą metą biegnąc z aplikacją mobilną. Startować można w dowolnej lokalizacji np. na swojej ulubionej trasie. Biegowych emocji w słuchawkach dostarczą komunikaty wypowiadane głosem m.in. Adama Małysza.

Nie ważne, czy jesteś zawodowym sportowcem, trenującym amatorem, czy totalnym świeżakiem. Nie ma linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie, na trasę wyrusza Samochód Pościgowy i wyprzedza biegaczy oraz uczestników na wózkach, doganiając każdego po kolei. Najlepsze jest to, że 100% wpisowego i wszystkich datków trafia bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów.

Od pierwszej edycji Wings for Life World Run w 2014 roku, w biegu uczestniczyło 700 tysięcy osób, reprezentujących 195 narodowości, a fundacja zgromadziła prawie 30 milionów euro. Ufundowane terapie już teraz zaczynają przynosić pierwsze rezultaty.

Również w Kętrzynie, 9 maja o godzinie 13:00 wystartują uczestnicy biegu Wings for Life World Run. Lokalizacja startowa znajduje się na Stadionie Miejskim przy ul. Bydgoskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *