Warmia i Mazury mają stać się punktem utylizacji drobiu padłego na ptasią grypę! – Magna Masuria

Warmia i Mazury mają stać się punktem utylizacji drobiu padłego na ptasią grypę!

2

Skandaliczny pomysł PiS: Warmia i Mazury mają stać się punktem utylizacji drobiu padłego na ptasią grypę! Nawet 30 ton martwych kur z ferm północnego Mazowsza może trafić niebawem na poligon w Orzyszu – cenny przyrodniczo teren Natura 2000, siedlisko cietrzewia i innych rzadkich ptaków. 

 – Musimy zrobić wszystko, by zablokować decyzję. Warmia i Mazury nie są śmietnikiem, nie potrzebujemy tutaj tykającej bomby epidemicznej – alarmuje Urszula Pasławska, posłanka PSL. –  Napisałam już interwencję do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, działam dalej do skutku.

Na północnym Mazowszu trwa epidemia ptasiej grypy.  W powiatach mławskim, sierpeckim, płockim naliczono 85 ognisk choroby,  padło blisko 30 ton hodowlanych ptaków. Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki, poprosił rząd o wyznaczenie miejsca składowania padliny poza województwem. MON zaproponowało teren… poligonu w Orzyszu. 

– To teren Natury 2000, wyjątkowo cenny przyrodniczo, naturalne siedlisko cietrzewi i innych rzadkich ptaków, które też są narażone na ptasią grypę – dodaje Urszula Pasławska. – Lokalizowanie w tym miejscu punktu utylizacji padłego drobiu jest absurdalne i skandaliczne. Nasz region nie może płacić za błędną politykę rolną PiS. 

2 thoughts on “Warmia i Mazury mają stać się punktem utylizacji drobiu padłego na ptasią grypę!

  1. Socjalizm bohatersko zwalcza problemy które sam stwarza…
    Kiedyś pod szyldem PZPR, dziś PO-PiS-Lewica.
    Pod szyldem, bo naprawdę pod tą chorą ideologią durnych socjalistów
    wielkie żarcie mają „duże misie” z korporacji – fabryk żywności, fabryk leków no i banków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *