WAŻNY TEMAT: 40 tysięcy dla osoby z Olsztyna, a w Kętrzynie rosną sterty śmieci… – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: 40 tysięcy dla osoby z Olsztyna, a w Kętrzynie rosną sterty śmieci…

23

zdjęcie tle: rosnące sterty śmieci na ul. Lanca w Kętrzynie

Nie mijają echa nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w Kętrzynie zwołanej na wniosek burmistrza, gdzie radni od Niedziółki przegłosowali zmiany w budżecie miasta. Wśród zmian było przekazanie ponad 40 tysięcy firmie z Olsztyna na napisanie wniosków o dofinansowania, bo urzędnicy nie wyrabiają się z pracą – jak sądzi Ryszard Niedziółka. Odmiennego zdania jest natomiast radny Zbigniew Nowak, który zgłaszał poprawki do uchwały zmieniających budżet miasta, a tym chciał pozostawić te 40 tysięcy złotych w Kętrzynie.

– Sesja, zwołana na wniosek burmistrza, poświęcona była podjęciu dwóch uchwał, które na posiedzeniu 31 marca nie zostały podjęte, co też było przyczyną oskarżeń ze strony burmistrza w opublikowanym, na Faceboku, artykule, zresztą pełnym demagogii – komentuje radny Nowak. -Dzisiaj [tj. 5.04.2022] było inaczej, bowiem radni koalicji stawili się całą 11 i nie zważając, czy wszystkie wydatki są celowe i zasadne czy też nie, uchwałę podjęli.

Radny Zbigniew Nowak również odniósł się do zgłoszonych poprawek przez niego oraz radnego Rafała Rypinę:

– Oczywiście doszło do sporu między nami na tle zgłoszonej przeze mnie poprawki oraz poprawki zgłoszonej przez radnego Rafała Rypinę, które w efekcie zostały odrzucone i uchwały przyjęte w wersji zaproponowanej przez burmistrza. Moja poprawka dotyczyła zdjęcia z wydatków kwoty 40,5 tys. na wynagrodzenie osoby z Olsztyna,  która oprócz urzędników, zajmuje się sprawami wniosków przy różnych projektach i przeznaczenie tej kwoty na uporządkowanie kilku miejsc na terenie miasta, przypominających wysypiska śmieci. Takim miejsce jest np. teren wokół rozwalającego się budynku przy ul. Lanca w centrum miasta, czy teren po browarze. Działki te mają swoich właścicieli, którzy pomimo wezwań, uchylają się od ich uporządkowania. Skoro właściciele nie chcą uporządkować swoich działek, zaproponowałem by te środki przeznaczyć na tzw. wykonanie zastępcze poprzez ich uporządkowanie i obciążenie kosztami ich właścicieli.

Radni od Niedziółki nie widzą problemu i odpowiada im rosnący brud na ulicach miasta.

– Pomysł nie znalazł poparcia, co oznacza że burmistrzowi i radnym go popierającym taki stan rzeczy odpowiada. Radny Rafał Rypina zgłosił poprawę wobec tej samej kwoty z propozycją przeznaczenia jej na obchody 75-lecia klubu Granica. Także ta poprawka nie znalazła uznania i został odrzucona.

Zbigniew Nowak również zwrócił uwagę na sprawę likwidacji stołówki MOPS:

– Sporną kwestią okazała się też sprawa likwidacji stołówki MOPS przy ul Sikorskiego 61A z przeznaczeniem jej po remoncie na utworzenie Dziennego Domu Senior +.  Spór dotyczy jednak podjętej przez burmistrza decyzji bez wcześniejszych informacji dla radnych, a także braku konsultacji ze środowiskiem kętrzyńskich seniorów. Jednak ten problem będzie tematem posiedzenia Komisji Kultury, Zdrowia, Edukacji i Spraw Socjalnych w najbliższy piątek.

23 thoughts on “WAŻNY TEMAT: 40 tysięcy dla osoby z Olsztyna, a w Kętrzynie rosną sterty śmieci…

 1. Właśnie budynek-ruina przy ul. Lanca, dlaczego jeszcze straszy ludzi? albo pozostałości po bylym browarze? kto za to odpowiada? czy nie przeszkadza ten widok i ruina przy PCPR na Pocztowej dla Niedziółki, bo dla mnie ten pan nie jest i nie powinien być Burmistrzem, a pro po ci co na niego głosowali niech się sfotografują z tym panem wokół tych ruin, na pewno fotki będą znakomite! Poza tym Pan Nowak ma całkowitą rację , pracownicy Urzędu Miasta tak są „zapracowani”, że biedni nie radzą sobie, jeżeli się zatrudnia nieudaczników, „pociotków’ i osoby niekompetentne, no to cóż można powiedzieć….. łatwiej opłacić „znajomka”, który sobie zarobi niż żeby te pieniądze zostały w mieście przeznaczone na bardziej pożyteczny cel. A może planują jeszcze sobie „zasłużone” premie, nagrody itp. Myślę, że trzeźwo myślący mieszkańcy mają swoją opinię na ten temat. Tylko obawiam się, żeby „niechcący” znów nie zostały wyłączone mikrofony dla opozycji na kolejnej sesji – dzieciniada!!!!.

 2. Firma zbierająca śmieci ,która pobiera opłaty od mieszkańców wysypuje śmieci na terenie byłej cukrowni.Czy nie jest to czopek powiatowy Zbigniew olenkowicz ,firma KUBUŚ????

 3. A to ciekawe, to Olenkowicz jest odpowiedzialny za to i ta jego pożal się Boże firma KUBUŚ takie cyrki wyprawia? A przywieźć mu śmieci pod jego dom na Klonową, taki duży areał ma , że się zmieszczą. Do dzieła.

 4. Rysiek jak sięgnąć pamięcią to zawsze bez pomyślunku szastał finansami publicznymi. Proszę zwróci uwagę ile osób bezprawnie zwolnił, przegrał sprawy sądowe i zapłacił odszkodowania. Wielka szkoda, że nie z własnej kieszeni tylko z publicznych.

 5. Zgadzam się w 100% z wzburzonym. Miasto jest brudne. Takiego syfu nie pamiętam od wielu lat. Faktem jest też to, że w mieście mieszka bardzo wiele ludzi prymitywnych. Chodniki są pełne plam po gumach do żucia i petów papierosowych. Na trawnikach psie odchody i wszędzie butelki.

 6. To nie pomysł Niedziólki. Narc daje kolejnemu kolesiowi zarobić 40 tyś. Zł.
  A dział od funduszy unijnych – ile tam etatów? – co robi? Czy Narc może już zlikwidował, żeby dac zarobiać kumplom???? Precz z Narcem, łupieżcą Kętrzyńskiego budżetu rok czwarty.

 7. My tu sobie poszczekamy, a Wróbel naszymi pieniędzmi już przez 4 lata spłaca swoje kredyty, dorabia kolegów z Lidzbarka, Giżycka, Wydmin, Olsztyna.
  Szacun Wróbel. Mistrz Strategii.
  Brawo przekupieni??? radni!!!
  Brawo mieszkańcy Kętrzyna!!!

  Maciej Wróbel, cyt.
  😂😂😂Uwielbiam tych Politycznych Inteligentych Strategów. Nie zyskać nic, stracić twarz, a na koniec przyznać się, że to wszystko po złości, bo przecież można zwołać sesję nadzwyczajną i wszystko poprawić 🤦🏻
  #polityka #kętrzyn

  1. Panie, ja nie siedzę 24h/7 dni w tygodniu żeby patrzeć, że pan napisał komentarz. Co do sprzedaży lokalnych zakładów to proszę mieć pretensje do byłego komunistycznego wojewody olsztyńskiego, bo gdyby nie upór byłego burmistrza i kilku radnych to i by Philipsa nie było, ALE JAK WIDAĆ PROPAGADNA pewnych ludzi odcisnęła na panu głębokie piętno niedoinformowania w sprawach, które historycznie dotyczą naszego miasta. Polecam przeczytać książkę KĘTRZYN – DZIEJE MIASTA oraz szereg artykułów prasowych z okresu 1994-2002, bo wtedy była ogromna wyprzedaż i zamykanie lokalnych zakładów – i dam sobie rękę uciąć, że nie mieliśmy wtedy jednego burmistrza. Pozdrawiam.

 8. Kętrzyn dzieje miasta , historia Kętrzyna spisana na zamówienie komuchów którzy rozkradli powiat kętrzyński,tu od komuny nic się nie zmieniło,zmieniają tylko stołki ,żeby była niby przeciwna opcja polityczna,która patrzy na ręce i kontroluje wydatki.Tu jest od wieków ty dla mnie ja dla ciebie,a tak dzielą się tym co ukradli.

 9. A czy przypadkiem sprzątanie ulic przy budynkach gminnych i wspólnot nie należą do obowiązków KTBS. ?. Jeżeli tak to znaczy że obecna prezes sobie nie radzi.

 10. Czy kętrzyńskia Konfederacja odetnie się od ich posła który ma wątpliwości.co do ludobójstwa w Ukraińskiej Buczy ?. I czy odetną się od posłów Konfederacji którzy nie poparli w Sejmie Ustawy Sankcyjnej dla Rosji. ?. A może wydadzą jakieś oświadczenie w tych sprawach ?. Panie pełnomocniku struktur kętrzyńskich czekamy na informację ?.

  1. A kto należy w Kętrzynie do Konfederacji, warto to wiedzieć przy najbliższych wyborach, bo nie wszyscy wiedzą.

 11. Koordynator Konfederacji Mateusz Lachowski notabene chyba kierowca starosty ?. Pan Korowaj Tadeusz, Pani Duda – Bejnarowicz to można wyczytać z ich lokalnego facebooka

 12. DO powyższego wpisu.
  Jeśli to prawda to Kochanowski powinien odwołać z funkcji w/w osoby i to natychmiast!!
  A Korowaj -to jaką będzie przedstawiał historię ?

  1. Całkowicie się zgadzam z Panem, ale czy to uczyni jak jemu samemu powinęła się noga? A Korowaj no cóż, chyba będzie przedstawiał historię p. Korwina-Mikke i swoich współtowarzyszy ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *