WAŻNY TEMAT: Burmistrz Niedziółka zrezygnował z umów śmieciowych dla właścicieli garaży – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Burmistrz Niedziółka zrezygnował z umów śmieciowych dla właścicieli garaży

0

W grudniu ubiegłego roku do właścicieli garaży trafiły pisma z Urzędu Miasta, według których osoby posiadające garaż są zobowiązane do podpisania dodatkowych umów na wywóz odpadów komunalnych, co wiąże się z dodatkowymi opłatami. O całej sytuacji pisaliśmy tutaj i tutaj.

Na XXXIX Sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie, która odbyła się 15 czerwca 2021 roku w punkcie 18 „Wolne wnioski, informacje, oświadczenia.” radny Zbigniew Nowak zaapelował do burmistrza Ryszarda Niedziółki o wycofanie z działań w sprawie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli garaży. Swoją apelację poparł tym, że problem mimo upływu czasu wciąż jest mocno kontrowersyjny i nie ma dla niego dobrego rozwiązania.

W odpowiedzi od burmistrza usłyszał „W sprawie garaży ma Pan racje, okazuje się, że to złe podejście, wycofuje się z tego co zostało zrobione i zastanawiamy się od nowa, aby jakąś tą sprawę uregulować. Proszę zespół o spotkanie się, spróbujemy ustalić co jest do zrobienia.”

Po tej wypowiedzi radny Nowak poprosił, aby taka informacja pojawiła się na stronie miasta. 17 czerwca na stronie Miasta Kętrzyn pojawiło się oświadczenie burmistrza, z którego wywnioskować można, że sprawa została zawieszona do końca roku 2021, a w tym czasie zespół zajmujący się tą sprawą będzie pracował nad wypracowaniem odpowiedniego rozwiązania dla wszystkich właścicieli garaży i przeprowadzone zostaną konsultacje. W oświadczeniu zawarte jest także zdanie, które informuje, że sprawa garaży miejskich wraca do stanu z grudnia 2020 przed wysłaniem urzędniczych pism.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *