WAŻNY TEMAT: Co dalej z drogą DW 592 Kętrzyn-Giżycko?

7

DW 592 - Giżycko-Kętrzyn

Od wielu lat mieszkańcy zarówno Giżycka jak i Kętrzyna, a także okoliczni mieszkańcy mniejszych miejscowości domagają się od władz gruntownego remontu drogi wojewódzkiej DW 592 na odcinku Giżycko-Kętrzyn. Nie ma co ukrywać, ale ta droga jest dziurawa jak ser szwajcarski i warto zaznaczyć, że jest dość mocno obwarowana turystami w okresie letnim.

Lokalni mieszkańcy mieli nadzieje, że nowo wybudowana ścieżka rowerowa w Sterławkach Małych, która należy do ciągu ścieżek rowerowych Mazurskiej Pętli Rowerowej, przyczyni się do pierwszego etapu gruntownego remontu drogi. Niestety skończyło się na nadziejach, które jeszcze nie tak dawno były podsycane przed jednego z radnych Sejmiku Województwa, który pochodzi z Kętrzyna. Niestety skończyło się tylko na czczym gadaniu i obietnicach, a po naszych pytaniach na początku roku o tę drogę postanowił złożyć wniosek do przyszłorocznego budżetu? – o tym napiszemy wkrótce.

Zwróciliśmy się również niedawno do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, aby poznać plany związane z DW 592 na odcinku Kętrzyn-Giżycko. Jak informuje ZDW Olsztyn w bieżącym roku na drodze wojewódzkiej 592 przeprowadzony został remont cząstkowy nawierzchni w technologii masą na gorąco oraz grysami i emulsją asfaltową. Natomiast projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 592 na odc. Kętrzyn – Giżycko będzie zgłaszany przez tutejszy ZDW do dofinansowania środkami UE i realizacji w ramach unijnej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo.

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? 
Wesprzyj nas! To właśnie dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym i chcącym wiedzieć więcej nasza praca jest możliwa i ma sens. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość (oraz przeszłość) i być całkowicie niezależni od reklamodawców oraz biznesu.


Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

7 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Co dalej z drogą DW 592 Kętrzyn-Giżycko?

 1. To tak samo jak z obwodnicą , czy tymi mieszkaniami , które już od kilku lat buduje i nie moze wybudować !!!!!!

 2. Po co nam (bez) radni w Sejmiku Wojewódzkim – zadam prowokacyjne pytanie? Pan Zbigniew i pan Grzegorz: jakich wielkich czynów dokonali dla naszej małej społeczność w tej kadencji? – ktoś potrafi wyliczyć? Dodatkowo:
  – pan Zbigniew każdą konwersację zaczyna od słów, że jest wiceprzewodniczącym sejmiku (zasiada również w dwóch komisjach). Pan Grzegorz, zasiada tylko w dwóch komisjach. Z diet na konto wpływa około 2670pln na miesiąc… To co za ten hajs robią? Pan Zbigniew zasiada w komisji zdrowia… – a w Kętrzynie ortopedy na NFZ nie ma – hipokryzja! i tak dalej i tak dalej… A pan Grzegorz – szkoda gadać. i tak dalej i tak dalej…

  1. Do Osy. Kto ich wybrał? Czyż nie mieszkańcy naszego miasta i powiatu, To co, nie znaliśmy ich, nie wiedzieliśmy jacy to ludzie? Teraz płacz i zgrzytanie zębami. A teraz panu Zbigniewowi marzy się Senat. Już w powiecie wszystko załatwił, teraz będzie pracował dla Polski. A pan Grzegorz też dokonał wielkich rzeczy. Jest członkiem rad nadzorczych chyba dwóch spółek no i robi porządki w Urzędzie Pracy, o czym wszyscy czytamy od kilku miesięcy. Może będzie teraz chciał być posłem?

  2. Jaki jest sens wybierania lekarzy do rady? Czy oni mają czas do pracy społecznej? Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że chcą być radnymi jedynie dla pieniędzy z diet. A te w tej chwili są już niebagatelne. I pytanie. Gdzie się podziali ci prawdziwi samorządowcy z dawnych lat, którzy pracowali za darmo. Poumierali? Wszyscy?

   1. A co wam to przeszkadza.Szewce , lekarze kucharze i grabaże w wolnym kraju i wolnym czasie mogą robić co chcą.Niech żyje wolność,wolność i swoboda…

 3. Obiecanki „felczera rudego” obiecanki „sołtysa Grzegorza” nic ni e zrobili i nie zrobią da mieszkańców przykładem droga Ketrzyn -Giżycko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *