WAŻNY TEMAT: Czy Homza zawiesi Olenkowicza za wystąpienie w spocie posła z PiS-u? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Czy Homza zawiesi Olenkowicza za wystąpienie w spocie posła z PiS-u?

63

fragment spotu wyborczego posła Artura Chojeckiego

Wybory parlamentarne są już za nami i nie ma co ukrywać, ale żyjemy w nowej politycznej rzeczywistości. Rząd PiS-u skończą się najprawdopodobniej już 11 grudnia po wygłoszeniu expose Morawieckiego, a Sejm wybierze własnego kandydata na premiera. Nowa polityczna rzeczywistość również bardzo mocno rzutuje na wydarzenia jakie miały miejsce w powiecie kętrzyńskim.

Jak wiemy w trakcie wyborów nasi lokalni samorządowcy w dużej mierze woleli się fotografować z przedstawicielami obozu władzy niż z opozycją, a wręcz w wielu kwestiach kandydaci opozycji byli pomijani. Nie można też odnieść wrażenia, że najbardziej zaangażowanym samorządowcem w kampanię wyborczą był starosta kętrzyński Michał Kochanowski, który wspierał kandydaturę Małeckiego oraz Chojeckiego na posła, a także Kopiczko na senatora. Po wyborach okazało się, że ani Małecki, ani Kopiczko nie dostali się do parlamentu.

Mieszkańcy Kętrzyna, a także działacze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, PSL-u i Lewicy, wyrażają ogromne niezadowolenie postawą niektórych samorządowców, którzy wywodzą się z ich partii. Najwięcej negatywnych opinii zbiera wiceszef lokalnych struktur PO, a zarazem wiceprzewodniczący rady powiatu – Zbigniew Olenkowicz. Prominentny działacz Platformy z wielkim uśmiechem na ustach pozował do zdjęć z kandydatami PiS-u, ale co ciekawe również wystąpił w spotach wyborczych działaczy PiS-u m.in. w dwóch spotach wyborczych Artura Chojeckiego.

Lokalni działacze PO również wskazują, że Olenkowicz aktywnie nie wspierał kandydatów Koalicji Obywatelskiej podczas kampanii wyborczej, za to chętnie prezentował się ze starostą na różnych imprezach plenerowych. Brak zaangażowania ze strony wiceszefa PO prawdopodobnie przełożyło się również na bardzo słaby wynik szefa kętrzyńskiej Platformy – Zbigniewa Homzy. Dlatego też lokalni działacze i sympatycy PO domagają się, aby na najbliższych posiedzeniach Platformy zawieszono Olenkowicza.

Czy do tego dojdzie? W dniu 19 listopada zwróciliśmy się do Zbigniewa Homzy z zapytaniem w tej sprawie. Niestety do dnia dzisiejszego nie odpowiedział na nasze pytania. Co państwo sądzą o tej sprawie?

63 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Czy Homza zawiesi Olenkowicza za wystąpienie w spocie posła z PiS-u?

 1. Homza naprawde słabo wypadł w tych wyborach.Nie wykorzystał swojej szansy no ale jak miał takich pomocników jak Olenkowicz ,który jak widać popierał pis no to takie są wyniki.Szkoda bo mogliśmy mieć swojego posła.Ale co temu Olenkowiczowi przyszło z tego popierania pisowców.Tylko wstydu narobił dla Platformy.Teraz niech Chojecki mu pomaga a Homza bardzo przeżywa porażkę to też mu nie daruje.

    1. – Jasne, że jasne, pan Olenkowicz niespecjalnie przejmuje się ogólnopolskim układem politycznym w wersji lokalnej, bo i po co, ma pieniądze, ma czas, spełnia się społecznie i towarzysko, żyje na luzie, jak sponsor. Szkoda, że w tym naszym około-samorządowym towarzystwie i większe i mniejsze misie dbają o swoją karierę metodą kto-z-kim-w-wiekszości a nie co-jak-razem-zrobimy. Wspólne dobro?.. chwilowa treść kampanii, szkoda, że szybko znika. Układy, roszady – o, to gorące a puste sensacje. A co chcą zrobić, a co potrafią nasi bohaterowie – o, to mógłby pan Redaktor wyśledzić.

     1. PO to reprezentuje PO aby trzymać układ sobie i swoich interesów gospodarczych poprzez dostep do informacji czy aby pilnować obecnie rządzących? Bo z jego aktywności wynika raczej to pierwsze plus obsadzanie stanowisk rodzinie i koleżankom.

   1. Pan Emeryt ma rację.Pan Homza niech leczy ludzi a co chodzi o Pana Olenkowicza to niech dalej tak trzyma.Niech startuje z Kochanowskim albo z pisem.Kochanowski mu pomoże a i Chojecki go nie opuści.Jak zrobią dobrą kampanię to Kochanowski będzie starostą a Olenkowicz burmistrzem.

  1. Olenkowicz przynosi wstyd platformie i to od dłuższego czasu.Komitywa z Kochanowskim,planowany start z jego komitetu wyborczego,a teraz jeszcze poprcie pisowskiego kandydata.Wstydu nie ma Homza że go nie zawiesi.A sam Homza też nie lepszy.Klęska Homzy w wyborach,zwalczanie w kampanii wyborczej Wróbla ,pani Wojciechowskiej.Myślał że w ten sposób załatwi wszystkich I zostanie posłem.Homza nic nie zrobi to wyższy szczebel musi coś zrobić bo tak być nie może.Platforma to nie pis musi być wiarygodna a nie jak Kochanowski z Prokopem ręka w rękę wbrew wszystkiemu.Jak tak można.

   1. Rzeczywiście platforma to nie Prawo i Sprawiedliwość w partii pod kierownictwem Pana Jarosława Kaczyńskiego występują bardzo wysokie standardy.

   2. Prokop i Kochanowski nie są członkami partii Prawo i Sprawiedliwość.
    Prosimy nie utożsamiać tych osób z partią Prawo i Sprawiedliwość.

    1. Jak to nie? Wspierali ich aktywnie w kampanii wyborczej, poza tym Prokop przecież został przywrócony…

     1. W kampanii wyborczej na szczęście nie musimy wspierać jednej słusznej partii, dlatego każdy ma prawo mieć swoje preferencje wyborcze.
      Skąd to wiedza,że Prokop wrócił w szeregi Prawa i Sprawiedliwości, proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd.

  2. Za coś takiego władze partii powinny go ukarać albo nawet wyrzucić.Olenkowicz prominentny członek Platformy Obywatelskiej członek ,bo działaczem to on raczej nie jest ,serdecznie POściskał się z pisowcem w trakcie jego kampanii do sejmu.Na zdjęciu jest jeszcze Kochanowski jeszcze niedawno członek pisu.Olenkowicz relację z tego wydarzenia umieścił na swoim fejsbuku.Pisowski kandydat Chojecki dodatkowo u siebie wykorzystał to w swoim klipie wyborczym.To co zrobił Olenkowicz jest po prostu karygodne i powinien być wyrzucony z PO.Zawsze głosuję na Platformę i ufam Tuskowi ale tak robić nie można.Tu chodzi po prostu o zasady.

  3. Wyborca nie ma racji.Homza mu nic nie zrobi i go nie zawiesi.Prawda jest ze poniósł wielką klęskę wyborczą z Wróblem.Plan Homzy jest taki że Olenkowicz będzie burmistrzem a starostą ma być Aneta Janczuk.Taki jest pomysł.Tak mówią na mieście.

 2. Ooo to pan redaktor włożył kij w mrowisko… Temat relacji panów Zbyszków, to rzeka długa i szeroka, ale skupmy się na tu i teraz. Tu mamy ewidentny przykład kolesiostwa. Pan O wprowadził pana H do partii a następnie pomógł mu w błyskawicznym tempie (mniej niż rok) przejąć władzę… dlaczego? – to pytanie do pana O.
  Na „mieście” mówi się, że pan O chce zostać burmistrzem naszego miasta, ale – ale z komitetu pana starosty (?!) a w zdobyciu poparcia członków ma mu pomóc pan H. Trochę to skomplikowane, jednak jak spojrzymy na fakty, to otacza nas chory układ zdominowany przez szeroko rozumianych cwaniaków politycznych… a w skrócie: gonić to dziadostwo z naszego życia politycznego!!

  1. racja kolesiostwo jakuego jeszcze nie bylo no poza hećmanowym towarzystwem do ktorego ów kucharek nalezal

 3. Mieszkańców nie interesują sytuacje i nastroje w partiach. W ramach partii możecie czynić co chcecie. Mieszkańców interesują problemy lokalne – praca, dostęp do podstawowych usług np. ile czekam na wizytę czy badanie u specjalisty itp. Z największą odpowiedzialnością stwierdzam, że nasze wladze lokalne postawiły na jedno- drogi, ważne,ale to nie wszystko. Inne ważne potrzeby zaniedbano. Bezrobocie jedno z największych – 19i coś. Do lekarza n NFZ czeka się od – 3- 5 miesięcy, na badanie od – 5 -7 miesięcy, W okolicznych powiatach te terminy są znacznie krótsze. Mamy problemy mobbingowe w PUP, jakiś problem zachowania pani Wójt w Barcianach . I to jest obraz władzy, a Rada Powiatu cisza, starosta fajnie, Rada Gminy Barciany luksio. Co nas w tym wszystkim obchodzi – p. Olenkowicz , p. X, jakieś roszady. Władza jest nie dla władzy , wybieramy Was do realizacji lokalnych potrzeb . Gdzie Wy jesteście. ?
  Coś nie tak z włodarzami – coś tym razem zawiedli .

 4. Kucharz to chorągiewka on zawsze z wiatrem. Niczego sam nie potrafi wnieść tylko knuć i podpuszczać innych. Jak wyjdzie pomyslnie to dzieki niemu jak wyjdzie afera to nie on. Razem z Kochanowskim ręka rękę myje. Zamiatanie afery w PUP to ich zasługa.

  1. Nie mamy wpływu na to, w jakich czasach żyjemy, ale mamy wpływ na to jak żyjemy w tych czasach.

 5. Co zrobił Olenkowicz jak wybuchła afera mobingowa.Co zrobił Homza Radny wojewódzki.Co zrobił Olenkowicz w sprawie delegacji Prokopa.Kochanowski bronił Prokopa jak lew, a Olenkowicz dalej popierał Kochanowskiego I udzielał wotum zaufania .To może dlatego robił zdjecia z Kochanowskim i pisowskim wojewodą kandydatem na posła.Nigdy na Olenkowicza. nie zaglosuje ani na Kochanowskiego.A na Ryndzionka tak.Przejrzyjcie na oczy w tej platformie bo obciach dla Tuska robicie.

  1. Dla oczyszczenia atmosfery i wizerunku PO, powinno się powyrywać chwasty. Jedyna słuszna droga. Wyborcy, ale i politycy nie zapomną tego, co piszecie wyżej. Gonić cwaniaków i kombinatorów. H. przegrał, bo zamiast trzymać się listy, rozwalał ją od środka nagadując na Wróbla i Wojciechowską. Na akcjach nie było widać starej ekipy PO. Wspierały go jakieś młode twarze. W sumie to ok, że tak wyszło, jak ktoś się nie nadaje, niech się nie pcha na stołki

 6. H. nie wygrał, bo był kiepskim kandydatem, popisywał się tylko, gadał źle o konkurentach z jednej listy. Nie było wokół niego tłumów pomagaczy. Chyba wstyd było się z nim pokazywać? Czy jaki powód? Gdzie starzy działacze? Jakby teraz kolejny Zbysio się wystawił na burmistrza to byłaby kolejna kicha dla PO. Zmarnowany czas i pieniądze.

 7. Całe szczęście że Niedźwiecki i ten drugi zadziałali ostro i poparli Wróbla bo to wstyd by był a tak Homza z Wróblem nawet w Kętrzynie przerąbał.Ludzie go chyba tu nie lubią dlatego chatę sprzedawał myślał może że posłem zostanie a tu zonk i chaty nie ma podobno.A ten Olenkowicz to szkoda słów po prostu niech idzie do pisu lepiej bo wybory wygrali i rząd mają zaraz stworzyć.To mu Chojecki coś niecoś ogarnie bo chętnych chyba nie ma za bardzo.

  1. Dobry kandydat to podstawa, no i zaangażowanie i kontakty z ludźmi. U Homzy próżno tego szukać. Wygrał najlepszy. Nie ma co beczeć doktorku.

 8. Homza jak mówił Dyzma dymać do dymisji POwinien za taki wynik wyborczy.Masakra,porażka ,klęska.Brawo Wróbel trzeba stawiać na młodych zdolnych ambitnych.Młodzież pięknie się znalazła w wyborach i z kobietami pogoniła pisowców.Teraz trzeba pogonić pokolenie Hećmana ,Olenkowicza. i Homzy.Czas na młodych.Maciej Wróbel dał nam przykład jak zwyciężać mamy.

 9. O jaki ten Olenkowicz zapatrzony w Chojeckiego.Ściskali się ściskali aż aż się…..Z jakiegoś powodu popierał pisowca na swoim fejsbuku teraz z platformy powinni go popędzić bo to wstyd i w głowie się nie mieści wiceszef PO w powiecie ale wiedział co robi.Postawił nie na tego konia bo jakoś z Wróblem albo z Piotrowską się nie pokazała na swoim profilu.Jakby miał honor to by sam odszedł.A Homza to porażka wielka ten jego wynik.Smiech na sali a taki był pewny i dobrze mu tak.

 10. Jeżeli na takich ludziach ma być budowana teraźniejszość i przyszłość Kętrzyna, to nie wiele dobrego z tego wyniknie dla mieszkańców miasta i powiatu. Ale co tam, jak się wybiera ,tak się ma. Oklepane powiedzenie, ale jakże prawdziwe i ciągle aktualne. Nam potrzeba młodych i gniewnych, którzy rozwalą te skostniałe, wieloletnie układy układziki i tchną świeże nurty w funkcjonowanie naszych Wspólnot. Ale żeby do się stało, powinni wyłonić się jacyś nowi liderzy, którzy skupią wokół siebie grono ludzi z pomysłami i zaangażowanych, ale nie we własne interesy, ale dobro wspólne. I znowu można powiedzieć, przecież to nic odkrywczego,. Prawda. Ale na razie, moim zdaniem, to jedyny kierunek działania, który może coś nam dać.

 11. Jak Platforma Obywatelska ma takich członków jak Niedzwiecki Andrzej to co tu się dziwić . Został radnym po Hećmanie , głosowal przeciwko Uchwale PO w sprawie podwyżki podatków i sprzedal się Niedziółce za stanowisko V-.ce przewodniczącego Rady . Gonić takich sprzedawczyków jak Niedzwiecki czy Olenkowicz !!!

 12. To co zrobił Olenkowicz działacz platformy obywatelskiej z udziałem w spocie wojewody Chojeckiego to dyskwalifikcja.Każda szanującą się partia w takiej sytuacji powinna zareagować.Tyle że Homza to kolega Olenkowicza z partii tak jak Prokop to kolega Kochanowskiego z byłej partii.Kochanowski jest kolegą Olenkowicza i razem znaleźli się w spocie wyborczym pisowskiego kandydata do sejmu.Nie można być w PO i popierać PiS w wyborach do Sejmu.Olenkowicz chce startować na burmistrza z z komitetu Kochanowskiego I dlatego popiera go w radzie powiatu i siedzi z pisowcami w prezydium rady.Koleżeństwo kwitnie i wszyscy mają się dobrze Kochanowski,Olenkowicz,Prokop i Homza.Wybory już niedługo zobaczymy kto z kim wystartuje.Może Pis z PO ponad podziałami.Wśród dobrych kolegów nie takie rzeczy są możliwe.

 13. Należy zadać pytanie czy tu nie chodzi oto aby pogrążyć platformę bo mieszkańcy oglądając pana kucharza z pisiorami a nawet brak reakcji jako opozycji w sprawie PUP to świadczy o tym ze ten pan jest bardzo przychylny i przyjazny PiS-owi co jest dla wyborców opozycji sprawa nie do zaakceptowania .
  Sama platforma ketrzynska powinna to zgłosić swoim władzom wyżej a temu panu już podziękować bo jak wiedza mieszkańcy Ketrzyna nie można na niego liczyć choćby w sprawie PUP która nadal jest aktualna !!!!!

 14. Zarząd Platformy czyli Homza Krupiennik Hałuszka Janczuk powinni sprawę przekazać do rzecznika dyscyplinarnego a ten zadecyduje co zrobić w takim przypadku.Homza dokładnie wie jak zrobić bo wcześniej w ten sposób próbowali usunąć z platformy Niedźwieckiego i Abramowicza.Olenkowicz powinien być ukarany bo to co zrobił w normalnej partii jest nie do pomyślenia.

 15. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Wszyscy tylko potrafią krytykować i oczerniać. Żółć się wylewa hektolitrami. Kto z jakiej partii co ma to za znaczenie. To jest samorząd a nie rząd. Ale jak środki od wojewody spływają do powiatu to jest dobrze ? Chyba ktoś musi rozmawiać w imieniu Powiatu. Pan Olenkowicz jest radnym i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Ma pełne prawo spotykać się z osobami z innej partii. Nie podoba się to proponuję wystartować w kwietniowych wyborach i wtedy działać 😀

  1. No to nie tak działa.Spotkac się można i trzeba bo to zwykła i potrzebna rzecz rozmawiaćw polityce nawet z przeciwnikami.Ale występować w spocie wyborczym pisu to jednak w głowie się nie mieści i te pozowane fotki z uściskami.To nie było tak że ktoś zrobił te zdjęcia znienacka i ktoś to wykorzystał.Olenkowicz zamieścił te zdjęcia na swoim fejbuku.Moim zdaniem tak nie powinien się zachować wiceszef Platformy w powiecie.Nie po to ich wybieramy żeby promowali pisowców którzy prowadzą antysamorządową politykę i dają pieniądze swoim samorządowcom. Zawsze głosuję na Platformę i oczekuję że partia wyciągnie z tego konsekwencje bo to jest po prostu nie do przyjęcia.A to popieranie w radzie Kochanowskiego i brak reakcji na wyczyny Prokopa też o czymś świadczy.Może niech po prostu idzie do wyborów z Kochanowskim a ludzie go ocenią.Ale platformie ani w innej partii na takie zachowanie nikt nie powinien pozwolić.W polityce obowiązują pewne zasady,lojalność w stosunku do wyborców i partii.Mam nadzieję że partia na którą głosuję zachowa się po prostu przyzwoicie.

  2. Tak, ma prawo się spotykac jak my wyborcy dostrzegac układy prywatne i rodzinne. I te przypadkowe wzajemne zatrudnianie czlonków rodzin. i te zamiatanie pod dywan afer jak PUP az sprawa sie wyciszy. Po to głosujemy na tych chetnych do rady aby towarzystwo wzajemnie pracowało ake takze pilnowało jedni drugich. Ciekawe czy kucharz w poprzedniej ķadencji gdy Niedziolka byl statostą tak cicho siedziałby przy takuej aferze jak w PUP.

 16. Ta nasza PO w ostatnich latach zero aktywnosci. Nawet nie uczetniczyli w miejskich rocznicowych wydarzeniach historycznych. A bohater tego artykułu aktywosc opiera na spotkaniach podpiety pod akywnosc Homzy lub Kochanowskiego. Poraźka i taki ktos mysli o burmistrxowaniu? Chyba po to aby oddac glosy na 2 ture albo Hecmanowi albo….?

  1. Brawo Panie Olenkowicz tak postępuje wytrawny polityk.
   A krytka jest potrzebna natomiast karawana i tak jedzie dalej.

   1. Pamietajmy nie ważne co się mówi ważne że się wogóle mówi.
    Nie róbcie mu reklamy bo na nią nie zasługuje przez kolejną kadencję niczego istotnego samodzielnie dla dobra społecznego nie zrobił tylko sobie punktów nazbierał w zarzadzie. To typowy haczyk podczepia sie do innych.

    1. Wreszcie trafna diagnoza, żadna wartość dodana przez te ostatnie dwie kadencję sprawowania mandatu radnego.
     Dlatego podczas zbliżających się wyborów samorządowych oddajmy głos na ludzi którzy mają co do powiedzenia, a nie przez pryzmat ile posiadają.

 17. Pan Kucharz poprostu się przeliczył myśląc ze PiS wygra wybory i jeżeli nie zostanie odsunięty jak najszybciej z Platformy to pozostanie jedynie zawiadomić władze Platformy o całej tej sytuacji bo platforma ketrzynska traci na wiarygodności i może o to niektórym chodzi aby mogli coś przy tym uzyskać dla siebie . Członkowie Platformy zróbcie z tym porządek !!!!!!!

 18. Pan redaktor zainteresuje się kto jest twardym kandydatem na szefową nowej placówki POwiatowej Zakład Aktywności Zawodowej czy to prawda że b. bliska koleżanka kucharza została już naznaczona? a może jeszxze ktoś mu bliski będzie miał tam zatrudnienie PO protekcji?

 19. Kto chce pogrążyć Platformę Obywatelska w Kętrzynie pytam jako wyborca który głosuje na to ugrupowanie? Nie jest to tłumaczenie ze jak się jest radnym powiatowym to trzeba się spotykać z PiS-owcem i robić sobie wspólne zdjęcia z uśmiechem na twarzy i wrzucać je na FB.
  Jak to się nazywa może mi ktoś powie lansowanie publiczne kandydata z innego ugrupowania przed wyborami .
  Myśle ze ten Pan z kętrzyńskiej platformy postawił na złego konia i uważał ze PiS wygra wybory i się przeliczył !!!
  Dlatego tez pytanie do Platformy póki czas zróbcie z tym porządek bo tego oczekują wszyscy wyborcy!!!!!!!!

  1. Wybory do Sejmu RP wygrała partia Prawo i Sprawiedliwość, bo chyba nie ma sporu co do tego,że 194 mandaty to więcej niż 157 mandatów wynik drugiej partii.
   To że partia Prawo i Sprawiedliwość nie posiada bezwzględnej większości w Sejmie to inna sprawa trzeba jedno od drugiego odróżnić.

  1. Tusk nie da rady bo za Olenkowiczem wstawi się Homza.Chojecki też może z wdzięczności powie dobre słowo tu i tam.Kto wie.W polityce różne rzeczy są możliwe.Prokop też może go wspomóc jakby tylko chciał.A może i zechce.Mądrość ludowa mówi że pokorne ciele dwie matki ssie.

 20. Nie mogę paczeć na głupią minę tego obłudnika z jego sztucznym uśmiechem i wiecznie drwiącym tekstem z innych ludzi.

 21. Wiceprzewodniczacy Rady Olenkowicz udzielił Redakcji odpowiedzi na zadane mu pytania o osobistych osiagnieciach w samorządzie w 2023 roku? ilosci interpretacji własnych pomysłach kontrolach itp. ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *