KĘTRZYN: Wiktor Smosarski wyróżniony stypendium Ministra Edukacji Narodowej – Magna Masuria

KĘTRZYN: Wiktor Smosarski wyróżniony stypendium Ministra Edukacji Narodowej

3

28 listopada br., w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość, podczas której uczniowi Wiktorowi Smosarskiemu z klasy 3D z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie, zostało przyznane Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Wicekurator oświaty Wojciech Cybulski, reprezentujący Ministra, osobiście wręczył dyplom wyróżnionemu uczniowi, podkreślając przy tym wagę wsparcia mentorów w osiąganiu sukcesów przez młodych ludzi.

Wiktor Smosarski został uhonorowany tym stypendium za swoje wybitne osiągnięcia w wrotkarstwie sportowym na szczeblu krajowym i międzynarodowym – Mistrz Polski, Mistrz Europy oraz Mistrz Świata. Wiktor jest obecnie numerem 1 w światowym rankingu juniorów w dwóch konkurencjach – classic i battle.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej zostało przyznane jedynie dwóm sportowcom z województwa warmińsko-mazurskiego, co stanowi powód do dumy, ale też pokazuje ile siły, energii oraz zaangażowania musiał włożyć Wiktor w odniesieniu tak wysokich sukcesów, które przyczyniły się do tego wyróżnienia.  

Gratulujemy Wiktorowi Smosarskiemu tego zaszczytnego wyróżnienia i życzymy mu dalszych sukcesów zarówno na polu sportowym, jak i edukacyjnym.

3 thoughts on “KĘTRZYN: Wiktor Smosarski wyróżniony stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *