WAŻNY TEMAT: Czy M. Kochanowski i M. Kamińska wprowadzili mieszkańców w błąd? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Czy M. Kochanowski i M. Kamińska wprowadzili mieszkańców w błąd?

0

16 lutego br., Urząd Wojewódzki w Olsztynie ogłosił kolejne rozstrzygnięcie w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych, gdzie w transzy na różnego rodzaju drogowe projekty rozdano ponad 172 miliony złotych. Nie obyło się bez propagandy sukcesu wśród kętrzyńskich samorządowców – szczególnie u organu wykonawczego z Barcian oraz starosty kętrzyńskiego. Za pośrednictwem niszowych mediów oraz sponsorowanych postów na Facebook chwalili się o pozyskanych milionach. Postanowiliśmy sprawdzić ile rzeczywiście tych milionów otrzymali wyżej wymienieni samorządowcy i kiedy te pieniądze trafią do kasy samorządów.

Marta Kamińska: W sumie, przy „dobrych wiatrach” Gmina Barciany otrzyma dofinansowanie w wysokości 4 371 823,17 zł, co daje 60 procent finansowania tych inwestycji.

Tylko jak wyglądają te dobre wiatry? Sukces w mediach otrąbiony, a jak ktoś szczegółowo przyjrzy się wynikom Funduszu Dróg Samorządowych to zobaczy w kwotach dotacji wielkie ZERO. Pieniądze na remont drogi gminnej Asuny- Duje czy w miejscowości Czaczek nie doczekają się tak szybko realizacji. Jak się dowiedzieliśmy od informatora z Urzędu Wojewódzkiego pieniądze mogą zostać przyznane dopiero w przyszłym roku, choć wiele wskazuje na rok 2024 i tyczy się to wielu inwestycji drogowych. Pozostałe gminne projekty znajdują się na liście rezerwowej i musiałby się zdarzyć cud jak z kętrzyńskimi 14 MILIONAMI złotych, aby te projekty otrzymały dofinansowanie.

Kochanowski mocno zaokrąglił ilość dotacji, jaką otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych. Na chwilę obecną otrzymał 6 114 000 złotych i jak widać trochę brakuje do tych 7 milionów. Czwarty projekt pomimo zakwalifikowania nie otrzymał gwarancji dofinansowania i nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Dlaczego poszła taka, a nie inna propaganda? Chyba wciąż brakuje głód sukcesu i chęć zaistnienia w lokalnej społeczności.

Nie można odmówić obu samorządowcom tego, że działają tylko, po co ta propaganda, kiedy tych pieniędzy jeszcze nie ma i nie wiadomo, kiedy będą. Poniżej załączamy oficjalne dane z Funduszu Dróg Samorządowych, jakie otrzymały dane gminy i powiaty, a co do samorządowców? Pamięć jest bardzo ulotna, ale nie tak dawno chwalono się 14 milionami, a remontu dróg jak nie było tak i nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *