WAŻNY TEMAT: Czy Marta Kamińska utraci zaufanie mieszkańców Drogosz? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Czy Marta Kamińska utraci zaufanie mieszkańców Drogosz?

7

Zaufanie mieszkańców to nieodzowny element udanych rządów na każdym szczeblu władzy, poczynając na wójcie maleńkiej gminy a kończąc na prezydencie Państwa. Zaufanie bardzo trudno zdobyć ale jakże łatwo  je utracić. Podczas wyborów na wójta gminy Barciany kandydatka pani Marta  Kamińska zdobyła w sołectwie Drogosze zaufanie ponad 60% wyborców. Wprawdzie przy bardzo niskiej frekwencji ale zawsze.

W swoim programie wyborczym, zwanym przez nią „pomysłem na gminę Barciany pani Kamińska zapewniała: „ 8. Utrzymywanie stałego i otwartego kontaktu z mieszkańcami gminy i reagowanie na ich potrzeby”. Dzisiaj mieszkańcy Drogosz mówią: „sprawdzamy”. Chodzi o zamierzoną sprzedaż nieruchomości, z których mieszkańcy przez uświęconą kilkusetletnią  tradycją mogli dowolnie korzystać. Przypomnijmy, że powolna pani Kamińskiej rada gminy zezwoliła na sprzedaż tych nieruchomości nie przeprowadzając żadnych konsultacji z mieszkańcami. Natomiast w przeprowadzonej,  przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Drogoszach, konsultacji wzięło udział 195 mieszkańców Drogosz. Wszyscy byli przeciw sprzedaży nieruchomości. Dzisiaj zasadne jest pytanie czy pani Kamińska liczy się ze zdaniem mieszkańców jak to w 2018 roku zapowiadała?

Tymczasem zdarzyła się rzecz zdumiewająca. Otóż na odbywającym się zebraniu wiejskim, poświęconym  funduszowi sołeckiemu, pojawił się potencjalny nabywca, który roztoczył przed mieszkańcami wspaniałą wizję jak to będzie gdy on te nieruchomości nabędzie. Czyżby sprawa była już przesądzona a nabywca ustalony? Inna sprawa, że nauczeni doświadczeniem mieszkańcy nie za bardzo dali wiarę tym zapewnieniom.

Przypomnijmy, że wspomniana OSP w Drogoszach wystąpiła z wnioskiem o oddanie nieruchomości w użyczenie zapewniając, że ze strony organizacyjnej uczynią wszystko aby zapewnić mieszkańcom warunki korzystania z tych terenów. Jak dotychczas strażacy z Drogosz daremnie oczekują na jakąkolwiek odpowiedź.

Jak nam doniosły znajome barciańskie wiewiórki zaufanie wyborców będzie wkrótce pani Kamińskiej bardzo potrzebne ponieważ o fotel (stołek) wójta zamierza ubiegać się bardzo groźny kandydat. Osoba w Barcianach bardzo popularna i lubiana. Czas pokaże.

7 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Czy Marta Kamińska utraci zaufanie mieszkańców Drogosz?

  1. Zmiana nazwiska wcale nie upoważnia do pisania głupich komentarzy. Tym wpisem obrażasz Panią Wójt, bo świetnie daje sobie radę i nie potrzebuje doradców. Jak jesteś tak dobrze zorientowana to odpowiedz, dlaczego w tej sprawie zwołano sesję nadzwyczajną i kto kogo zamierza wyprowadzić w pole?

 1. Jezeli Pani Wójt postępuje zgodnie z uchwałą Rady Gminy i przepisami wyższego rzędu, oraz dba o finanse Gminy to o co chodzi!?
  A co do tego ,że za dwa lata podczas wyborów samorzadowych może być wiecej kandydatów do piastowania funkcji Wójta to tylko świadczyć będzie o tym ,że mamy w miarę dojrzałą demokrację w Gminie.

  1. Po pierwsze uchwała rady to tylko zgoda ale rzecz rozbija się o to, że postępuje wbrew woli mieszkańców i mieszkańcy jej tego nie zapomną. co do dbania o finanse to zadłużenie gminy to już prawie 20 milionów. Demokracja w sensie wyborów to nie zasługa Kamińskiej. Ot co.

   1. Pewnie ,że demokracja to nie jest zasluga Pani Kamińskie j .Natomiastw ostatnim akapicie artykułu jest napisane iż Pani Kaminska ma mieć na uwadze ,że wy borach za dwa lata będzie miała konkurencję to nic innego jak objaw dojrzalej demokracji

    1. Jeżeli w przyszłych wyborach Pani Kamińska będzie miała konkurencję, to świadczy o tym, że będzie miała konkurencję. Tylko tyle, i aż tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *