Adriana UMIŃSKA – wystawa w kętrzyńskiej Galerii RastART – Magna Masuria

Adriana UMIŃSKA – wystawa w kętrzyńskiej Galerii RastART

0

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Kętrzyńskiej artystki Adriany Umińskiej, który odbędzie się 10.09.2021 r. o godzinie 17:00 w Galerii RastArt.

Adriana Ewa Umińska – ur. w 1980 r. w Kętrzynie. kończyła studia Sztuki na Kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych i studia na Wydziale Nauk społecznych. Pracuje jako grafik komputerowy i pedagog.

Maluję i rysuję. W swoich dziełach wykorzystuje technikę komputerową. Uczestniczyła w Międzynarodowym Plenerze Plastycznym Kętrzyn 2005. Cztery lata później (2009) wzięła udział w konkursie Teatru Polskiego w Poznaniu na projekt plakatu do prapremiery spektaklu „Mykwa” Piotra Rowickiego w reżyserii Moniki Dobrowlańskiej. W tym samym czasie podjęła również współpracę z Galerią Equus w Kętrzynie oraz brała udział w VI Olsztyńskim Biennale Plastyki o Medal Prezydenta. Jest pomysłodawcą oraz realizatorem kętrzyńskiego I Przeglądu Filmów Krótkometrażowych w Kętrzynie organizowanego w Kinie Gwiazda w 2010 roku.

Brała udział w licznych wystawach w całej Polsce, ale również miała swoje wystawy w Europie m.in. w międzynarodowa wystawa poplenerowa w Anklam, Niemcy. Od 10 września prace tej zdolnej malarki będzie można zobaczyć w Kętrzynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *