WAŻNY TEMAT; Czy mieszkańcy Spółdzielni SM „Pionier” rozliczą Książka za „DZIWNE” wydatki?

4

W 2020 roku opublikowaliśmy szeroki artykuł pod tytułem „Dziwne wydatki w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”?”. Omówiliśmy wtedy kilkanaście umów zakupu sprzętu elektronicznego, który prawdopodobnie służy, jako wyposażenie Telewizji KTK. Umowy, faktury oraz protokoły, w jakich posiadaniu jesteśmy dotyczą sprzedaży używanej elektroniki przez Pawła Wagnera [de facto szwagra zastępcy burmistrza – Macieja Wróbla] do Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie.

W ówczesnym artykule skonsultowaliśmy ceny zakupionego sprzętu z ekspertami i rzeczoznawcami z Ostródy, Gdańska i Wrocławia. Niektórzy nasi eksperci w branży rzeczoznawstwa pracują od ponad 20 lat i niekiedy są powoływani przez Sądy, jako biegli. Eksperci wskazali wtedy, że zakupiony sprzęt został przepłacony, a na tamtejsze realia – biorąc rok 2019 – można było za takie same pieniądze zakupić o wiele lepszy i czasami nowy sprzęt z renomowanych sklepów.

Przypomnijmy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier” w Kętrzynie wydała – według faktur, umów i protokołów, jakie posiadamy – wydała 45 390 złotych na zakup używanego sprzętu. W 2019 roku ten sam używany sprzęt elektroniczny warty był około 22 160 złotych, a mowa tutaj o przestarzałych kamerach Sony HD CAM HXR-NX100 oraz Sony PXW-Z150 4K czy laptopie MSI GT62VR.

Zwracamy się w tym momencie do spółdzielców Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie czy przeprowadzą kontrolę zakupionego przez Spółdzielnie sprzętu, a tym samym rozliczą z niego prezesa Arkadiusza Książka oraz cały Zarząd. Spółdzielcy mają prawo wiedzieć, na co są wydawane ich pieniądze. Zwracamy się również w tej sprawie do Stowarzyszeń i działaczy, którzy działają na terenie SM „Pionier” w Kętrzynie, aby podjęli działania w ramach spółdzielczej kontroli wydatków waszych pieniędzy.

4 thoughts on “WAŻNY TEMAT; Czy mieszkańcy Spółdzielni SM „Pionier” rozliczą Książka za „DZIWNE” wydatki?

  1. Oferty odbioru odpadów przez firme Kuba warto przejrzeć czy faktycznie były korzystniejsze przy ich wyborze.

  2. My mieszkańcy czekamy na ogłoszenie przez Zarząd, terminu Walnego Zebrania. Przez epidemie przeciągnął termin Walnego Zebrania rok czasu co dalej? Spółdzielnie Mieszkaniowe w sąsiednich powiatach, województwie przeprowadziły Walne Zebranie nawet w stanie ogłoszonej epidemii..

    1. Tym samym przedłużył sobie okres pełnienia funkcji. Ale nadchodzi czas rozliczeń. Jeżeli spółdzielcy chcą zakończyć działanie tego zarządu to muszą zrozumieć, że lekarstwem na to jest uczestnictwow walnym. Innej drogi nie ma.

  3. Oj po nocach „duży łeb” z swoją „chudą Lodzią” siedzą i niszczą papiery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *