WAŻNY TEMAT: Czy radni w końcu zbadają karty pojazdu KTBS-u?

25

Sprawa użytkowania w celach prywatnych samochodu należącego do miejskiej spółki KTBS wypłynęła dzięki śledztwu dziennikarskiemu info-Kętrzyn24.pl. W związku z tym Zbigniew Nowak złożył wniosek o zbadanie tej sprawy przez Komisję Rewizyjną przy Radzie Miasta w Ketrzynie. Radni poparli wniosek i już na początku obecnego roku mieli zbadać sprawę użytkowania przez byłego prezesa KTBS Andrzeja M. samochodu służbowego.

Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że sprawa zbadania kart pojazdu w KTBS jest skomplikowana, między innymi przez jakiś czas brakowało kart pojazdu, Komisja Rewizyjna całym składem nie mogła badać sprawy ponieważ zabrania im tego prawo – radni mogą robić to pojedynczo. W dniu wczorajszym dowiedzieliśmy się również o opinii prawnika obsługującego Radę Miasta, która jest negatywna w stosunku do przeprowadzenia kontroli.

Samochód KTBS-u stojący na prywatnej posesji byłego prezesa KTBS-u
maj 2020

KOMENTARZ REDAKTORA K. JĘDRZEJCZAK

Można powiedzieć, że bulwersuje mnie takie działanie kontrolne Komisji Rewizyjnej. Mogę się domyślać, że w Komisji są różni radni i jedni będą chcieli bronić swoich interesów, a drudzy nie, lecz tutaj mamy do czynienia z jawnym wykorzystaniem samochodu służbowego do celów prywatnych. Poświęciłem ogrom pracy i czasu, aby śledzić poczynania byłego prezesa KTBS-u Andrzeja M. między innymi jeżdżąc za samochodem służbowym codziennie do Martian, a nawet w weekendy, gdzie ten samochód stał na prywatnej posesji. Dziwi mnie tak błahe podejście radnych do działania.

Czy jest to celowe działanie? Czy brak wiedzy i kompetencji do przeprowadzenia odpowiedniej kontroli? Moim zdaniem jest wiele czynników na to wpływających i nie tylko z wewnątrz Komisji Rewizyjnej, ale też z zewnątrz. A co państwo sądzicie o tej sprawie?

25 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Czy radni w końcu zbadają karty pojazdu KTBS-u?

      1. Skoro spółki są jednostkami organizacyjnymi, utworzonymi i wyposażonymi w majątek przez miasto w celu wykonywania części jego zadań, należało uznać je za gminne jednostki organizacyjne, tak orzekł WSA w Gorzowie w wyroku z dnia 28 listopada 2018 r. w sprawie o sygn. akt II SA/Go 779/18.
        Majątek spółki gminnej stanowi mienie komunalne, i podlega wszystkim rygorom dysponowania nim. Skoro spółki, o których mowa w uchwale, zakwestionowanej przez wojewodę, są jednostkami organizacyjnymi, utworzonymi i wyposażonymi w majątek przez miasto w celu wykonywania części jego zadań, a ich jedynym udziałowcem jest miasto, należało uznać je za gminne jednostki organizacyjne w rozumieniu art.18a ust.1 u.s.g., które podlegają kontroli rady miasta – orzekł sąd – i uchylił rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody.

  1. Będą utrudniać. Zawiadomić zewnętrzne instytucje kontrolne jak CBA, CBŚ, NIK, RIO, itd. . Trzem literom nie odmówią informacji.

  2. Może komisja rewizyjna sprawdzi procedurę wyboru tymczasowej siedziby muzeum na czas remontu zamku? Gdzie są dokumenty z ówczesnego konkursu? Kto dokonał wyboru aby muzeum przeniesc do budynku należącego do przedsiębiorcy wówczas będącego tymczasowym wicestarostą? Czy oddanie wynajmowanych pomieszczeń nastąpiło zgodnie z przepisami? Czy przywrócono pomieszczenia do stanu pierwotnego? np. Czy nastąpił demontaż instalacji alarmowej itp.?

    1. Za chwilę minie 3 lata od „szybkiego” konkursu i sprawa z pod dywanu trafi do pieca. Kolejny ukadzik przykryje miejscowy kurz.

  3. A co z wypłatą wynagrodzenia dla zauszników burmistrza, którzy złożyli oświadczenia majątkowe z opóźnieniem, lub w ogóle ich nie złożyli? Czy mieli albo mają wstrzymane pensje? Czy ci, którzy poświadczali nieprawdę o dacie przyjęcia oświadczeń będą rozliczeni ?

    1. Czy któryś z radnych może wyjaśnić to, czy w związku z niezłożeniem o czasie oświadczenia majątkowego przez z-cę burmistrza, byłą skarbnik i kilka innych osób (są takie, które do dziś nie złożyły) były im wypłacane wynagrodzenia. Jeśli tak, to chyba mamy gotowy zarzut niegospodarności? Którą instytucję trzeba byłoby wezwać? Chyba NIK?

  4. Nie bawić się z nimi w ciuciubabkę. Oddać sprawę do prokuratora. Ciekawe, czy nabiorą wody w usta i też nie będą o niczym informowali, jak radnych i mieszkańców?

  5. Niech M. odda kasę za te przejazdy, świnia jedna. Tak się chwalił, że podwyżki dał, a jak zapytać praowników to tylko łzy w oczach mają na jego wspomnienie. Nie rozumie nawet , że to nie jego prywata, więc nie pidwyżki, tylko jałmużnę, i nie dał tylko spółka dała.Ale co się dziwić skoro spółka jest 200 na plusie 🤣🤣🤣 CEP

    1. To szuja, który oszukiwał b. Burmistrza, a za jego plecami robił swoje, nierób i wiedział jak się ustawić

      1. Wszystko za przyzwoleniem burmistrza. Kto postawił osobę tak niekompetentną na stanowisko prezesa, kto go tam trzymał pomimo wielu zarzutów, kto dał odprawę na pożegnanie (dochód za 1 miesiąc 2021r.- ponad 35 tys. zł). Odpowiedz jest jedna- burmistrz Niedziółka.

  6. Pis powinien to wyjaśnić.Bo to ich pogrąży.Michalski kandydował z list pisu.Tak jak Ćwik. A listy wyborcze to układał szef pisu Rypina.To on powinien wyjaśnić spawę Michalskiego i Ćwika.

    1. PiS nie wykazywał i nie wykazuje chęci zajmowania się tą sprawą. Oni zainteresowani byli jej blokowaniem. To są cwaniaczki.

  7. Rypina skończony nieudacznik, kto go wybrał, przecież on nie ma nic do powiedzenia, myślałam że Kochanowski to człowiek rozsądny, ale się myliłam, Michalski cwany lis najpierw był z byłym Burmistrzem, a potem się śmiał, umiał się podkręcić, żeby go zmylić, to cwaniaczek, który brał kasę za coś czego nie wykonywał, a pracę wykonywał ktoś inny za niego, to oszust. Dobrze by było, żeby wreszcie ktoś to wziął w swoje ręce, tylko czy to się uda? Chyba jest pewny siebie za te przekręty, bo sprawa Książka, jego córki, jego samego to tylko została Inspekcja Pracy, CBś, RIO itp. Myślę, że znam też inne miejsca godne przejrzenia…..

    1. Akurat redaktor sprawą p. Książka i cofnięcia pozwu na ponad 100 tys. zł przez prezesa zarządu ktbs nie jest zainteresowany i kasuje wpisy. Ważniejsze jest czepianie się kart drogowych, niż zawarcie niekorzystnej ugody dla koleszki.

  8. Co do Komisji Rewizyjnej to komisja tylko z nazwy, ona nic nie zrobi, zależy im tylko na dietach i lansowaniu się (dotyczy to chyba jednej z pań…, parcie na szkło, bo nic mądrego nie wniesie), cisza i poklepywanie się , taki takiego wybrał, fałsz, obłuda i nic nowego, szkoda, że Kętrzyniacy ich wybrali, chyba nie rozumieją dobra miasta.

  9. Na postawione przez pana Redaktora pytanie odpowiedź jest tylko jedna. Nie zrobią nic. To co dzieje się z ludźmi, którzy zostali radnymi wymaga przeprowadzenia wielkich badań naukowych. Jak w każdej grupie społecznej tak i wsród radnych zawsze znajdzie się sporo głupców. kilku du…włazów i nimi nie ma co się zajmować. Ale co z ludźmi, którzy wydawali się rozsądni. Dlaczego po wyborze zapominają co przyrzekali przed wyborami w swoich ulotkach wyborczych? A po wybraniu ślubowali, że obowiązki radnego będą sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro swojej gminy i jej mieszkańców. Większość jednak już w trakcie ślubowania nie była pewna dotrzymania ślubowania skoro do pomocy wzywała samego Pana Boga. Jak wynika z roty ślubowania nie ma tam ani słowa o dobru samego radnego. A jak jest potem? Za wyjątkiem kilku rzetelnych większość radnych ma w tylnej części ciała to co obiecali i co ślubowali, uroczyście oczywiście. Niestety prawo jest tak skonstruowane, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności zarówno za nie dotrzymanie obietnic jak i złamanie ślubowania. Po co wobec tego radni składają ślubowanie skoro i tak nic z tego nie wynika? Czysty teatrzyk z przywołaniem Pana Boga?

  10. Co Pan miał na myśli, że „przez jakiś czas brakowało kart pojazdu”? Może należy pójść tym tropem i ustalić, kto miał w tym interes i celowo ukrył karty? W jakich okolicznościach się odnalazły? Dużo tu znaków zapytania.

  11. Czują się bezkarni nawet gdy działalność społeczna służy im do robienia interesów prywatnych, układów i obiecywanek wśród swoich. To jest nadużycie władzy czyli przestępne wykorzystanie uprawnień z racji zajmowanego stanowiska. Polega ono na wykorzystaniu pewnych praw, które posiadane są z racji zajmowanego przez siebie stanowiska lub nawet uzurpacji praw w celu osiągnięcia zazwyczaj osobistego celu bądź zdobycia dóbr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *