WAŻNY TEMAT: Dlaczego Kamińska sieje panikę? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Dlaczego Kamińska sieje panikę?

10

W ostatnim czasie organ wykonawczy Gminy Barciany w połączeniu z wiernym jej copywriterem lokalnym spróbowali zasiać panikę wśród nie tylko mieszkańców tejże gminy, ale również wśród mieszkańców całego Powiatu Kętrzyńskiego. W jaki sposób? Wyjaśnimy w poniższym artykule.

1 października 2022 roku rosyjski urząd transportu lotniczego „Rosaviatsja” niespodziewanie ogłosił, że na dwa lata wprowadza porozumienie o „otwartym niebie” w porcie lotniczym Kaliningrad-Chrabrowo z Turcją, Syrią i Białorusią. Niewątpliwie stanowi to problem, lecz czy taki jaki doświadczyliśmy w zeszłym roku na granicy polsko-białoruskiej? Sprawę tego porozumienia niewątpliwie nagłośniła telewizja News24, która nagrała szeroki materiał, a raczej rozmowę z organem wykonawczym Gminy Barciany. Wsłuchując się w wypowiedzi Kamińskiej widzimy brak konkretów, zero pomysłu i sianie paniki – a o sprawie „porozumienia” dowiedziała się z wiadomości.

W mojej opinii w ogóle nie powinna wypowiadać się na ten temat – od tego są odpowiednie jednostki jak Straż Graniczna, wojewoda czy odpowiednie Ministerstwo.

Może i ten wywiad by przeszedł bez echa, lecz w ślad za organem wykonawczym poszedł lokalny copywriter, który szumnymi obrazkami z granicy polsko-białoruskiej zaczął zasiewać panikę, że to może nas czekać. W moim odczuciu doświadczyliśmy po raz kolejny dezinformacji i lokalnej manipulacji – a na naszą facebookową skrzynkę trafiło wiele pytań i próśb o sprawdzenie i nagłośnienie całej sprawy.

Sprawdźmy jak to jest w rzeczywistości. Służby w tym Straż Graniczna od momentu rozpoczęcia agresji na Ukrainę monitorują sytuację na granicy polsko-rosyjskiej, co potwierdza również Polska Agencja Prasowa. Również na granicy z Federacją Rosyjską powstaje system perymetryczny, który ma postać do końca trzeciego kwartału 2023 roku i będzie obejmować całą długość granicy Polski z Obwodem Kaliningradzkim. Informacje te potwierdza również rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. 

W chwili obecnej polskie służby mają wszystko pod kontrolą, a rewelacje organu wykonawczego Gminy Barciany i jej copywritera można potraktować jako sianie paniki i dezinformację. 

10 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Dlaczego Kamińska sieje panikę?

 1. Pytanie zasadne. Tymczasem gmina tonie. W długach oczywiście. Jeżeli bierze się pożyczki na spłatę pozyczek to oznacza tylko jedno. Nietrudno się domyślić co.

 2. Pełna zgoda,że nieodpowiedzialne wypowiedzi mogą zasiać niepokój ,a nawet panikę i dobrze by było się zastanowić nim się coś powie.
  Natomiast historia jest nauczycielką życia i musimy pamiętać do czego zdolni są rosjanie,a brutalna agresja na Ukrainę potwierdza to.
  Ale trzeba też zgodzić się z tezą iż ocena czy zgrożenie na obecną chwilę jest realne nie należy do tego czy innego organu Gminy tymi sprawami zajmują się odpowiednie organy naszego Państwa.

 3. Tak wiele zadań do realizacji ma Gmina(vide Ustawa o Samorządzie Gminy).
  Zbliża się Święto Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę,co w tej materii Pani Kamińska ma do zaoferowania .
  Na terenie Gminy działają cztery Szkoły Podstawowe ,czy nie należało by włączyć młodzieży w lekcję patriotyzmu,
  inne Gminy organizują w tym dniu piękne uroczystości patriotyczno-religijne.

 4. Pani wójt niech się zainteresuje tym co dzieje się w gopsie. Jak to jest ze kilka razy byłam na dole na przeciwko wejscia i sobie tam siedzi przy pracownicy jakiś obcy facet i słucha wszystkiego co się mówi a nawet uzywa komputera. I to cały dzień. Podkreślam że nie jest to pracownik tylko prywatna dla niej osoba. Chyba jest coś takiego jak rodo i ochrona informacji w pracy. Do dziś się zastanawiam jak ta osoba otrzymala tam pracę zawsze nic nie wiedząc to że jest pomocą administracyjna nie zwalnia jej z ochrony informacji.

  1. To że się znają to nie znaczy, że nie pracował. To serwisant. Nie powinna przy nim obsługiwać .
   Ostatnie zdanie to pasuje do każdego w gminie

 5. A jakież to słowa wywołały panikę? Chyba przesada z tą nagonką na panią Wójt, i jeszcze wydłużona została kadencja , cha, cha .. A przy okazji, może dość tych pseudo patriotycznych uroczystości tylko msze i modły, parada próżności. . Może lepiej poczytać dobrą książkę, poprzyjaźnić się z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami , może pojechać do kina lub teatru. Te sztuczne wzniosłe przemówienia tzw. patriotyczne są psu na budę warte , tylko na pokaz. Patriotyzm należy okazywać uczciwą pracą, płaceniem podatków, dbaniem o środowisko i własne zdrowie. Patriotyzm to bycie uczciwym człowiekiem , niewzniecającym konflikty , to owszem flaga wywieszona i szacunek do symboli narodowych .

 6. W mojej opinii to żadna” nagonka”,a zwrócenie uwagi iź w czasie gdy brutalna wojna toczy się na Ukrainie,a agresorem jest granicząca z naszą Ojczyzną rosja to trzeba zwracać uwagę na to co się mówi w temacie ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *