KĘTRZYN: Spotkanie z Pawłem Juszczysznem | PODSUMOWANIE – Magna Masuria

KĘTRZYN: Spotkanie z Pawłem Juszczysznem | PODSUMOWANIE

6

W czwartek [27.10.2022] o godz. 18:00 w Zajeździe pod Zamkiem w Kętrzynie odbyło się spotkanie z sędzią Pawłem Juszczyszynem.

Sędzia Paweł Juszczyszyn jest pierwszym sędzią zawieszonym w wykonywaniu obowiązków służbowych przez nielegalną Izbę Dyscyplinarną SN. Z powodu walki o niezależne sądownictwo w Polsce i poszanowanie zasady trójpodziału władzy, przez ponad dwa lata nie mógł orzekać w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. Po powrocie do orzekania został w ramach dalszych represji bez jego zgody przeniesiony z wydziału cywilnego do orzekania w wydziale rodzinnym Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Mimo represji, sędzia Paweł Juszczyszyn odważnie występuje w obronie niezawisłości sędziowskiej i prawa każdego z nas do dostępu do niezależnego, wolnego od politycznych nacisków sądu.

Wspaniałe spotkanie, owocna dyskusja. Rozmawialiśmy o prawie, o wolnościach, prawach obywatelskich gwarantowanych nam przez Konstytucje i szukaliśmy wspólnie sposobu naprawy sytuacji, ponieważ w tej chwili rzeczywiście gwarancje na przykład prawa do niezależnego i bezstronnego sądu stanowionego zgodnie z prawem są naruszane przez obecną władzę polityczną. Zastanawialiśmy również się jakie możemy znaleźć z tej sytuacji drogi wyjścia. Po tym spotkaniu jestem pełen optymizmu i z nadzieją patrzę w przyszłość – podsumowuje sędzia Paweł Juszczyszyn w rozmowie po spotkaniu z portalem info-Kętrzyn24.pl

6 thoughts on “KĘTRZYN: Spotkanie z Pawłem Juszczysznem | PODSUMOWANIE

    1. A w jakiej to polityce uczestniczy sędzia Juszczyszyn? To było spotkanie pokazujące, jak politycy partii rządzącej niszczą wymiar sprawiedliwości.

  1. Brawo Panie Sędzio.Dzięki takim ludziom i niezależnym prokuratorom jest nadzieja na normalną reformę sądów.To nie są politycy tyłki niezawisłe sędziowie.

  2. Sędzia nie powinien uczestniczyć w polityce ? A dlaczego mądrzy, wykształceni obywatele naszego kraju nie mogą wypowiadać swoich poglądów? Dlaczego nie mają mieć prawa zabierać głosu w sprawach tak bardzo istotnych jak wymiar sprawiedliwości . Temu sędziemu należy się szacunek, że pomimo prześladowań, odsunięcia od wykonywania zawodu oraz zmniejszenia wynagrodzenia ma odwagę być na takich spotkaniach. Szkoda, że nie zawarto w artykule więcej szczegółów, wypowiedzi lub wątki wypowiedzi sędziego. Co to obecna władza pisowska wyprawia w sądownictwie, jak niszczy polską rację stanu, w związku z utrzymywaniem upolitycznionej KRS, przez co tracimy pieniądze z UE, a Kaczyński jeździ po Polsce i bzdury opowiada i szczuje na Tuska , że ludzie tego mogą słuchać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *