WAŻNY TEMAT: Hipokryzja Zdanowicza? – Magna Masuria

Ewidentnie widać w mediach społecznościowych, że powoli rusza kampania wyborcza zarówno ta parlamentarna, jaki samorządowa. Jedną z takich postaci, które rozpoczęły swoją medialną działalność w ramach kampanii wyborczej jest obecny dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury w Kętrzynie – Bartłomiej Zdanowicz – którego jest coraz mniej w KCK natomiast coraz częściej promuje się w przestrzeni medialnej. W ostatnim czasie na oficjalnym profilu Zdanowicza pojawił się kolejny filmik z serii „Porozmawiajmy o Lidzbarku Warmińskim”, gdzie miał odczytać odpowiedzi burmistrza Lidzbarka Warmińskiego na zadane pytania w drodze dostępu do informacji publicznej.

Jakie było wielkie oburzenie Zdanowicza, kiedy burmistrz odpowiedział mu, że ze względu na szeroki zakres informacji oraz potrzebę przeglądu dużej ilości dokumentów termin udzielenia odpowiedzi został wydłużony do 25 listopada 2022 roku. Szok! Jak tak mógł zrobić burmistrz Lidzbarka? No, ale czy reakcja Zdanowicza nie trąca o hipokryzję?

Przypomnijmy adekwatną sytuację z tego roku w relacji info-Kętrzyn24.pl, a dyrektor KCK. W ramach dostępu do informacji publicznej zadaliśmy pytania tylko i wyłącznie o Dni Kętrzyna 2022 w dniu 4 sierpnia 2022 roku, gdzie chcieliśmy się dowiedzieć jedynie o kosztach i uzyskać skany faktur. Tak naprawdę nic szczególnego – a warto zaznaczyć, że trwał letni sezon! 16 sierpnia otrzymuje e-maila od dyrektora KCK, że musi wydłużyć termin aż do 15 września br.! Czy zrobiliśmy aferę? Nie… Do tej pory nie otrzymaliśmy również odpowiedzi ani pozytywnej, ani negatywnej na udzielenie akredytacji na kętrzyńskie lato 2022. Nawet po upomnieniu dyrektora KCK – który deklarował interwencje w sprawie – nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi!

W poprzednich latach otrzymanie informacji z KCK wiązało się z cudem, a dyrektor Zdanowicz czynił różne fikołki i nadsyłanymi pismami nakazywał nam udowodnić, że w ogóle jesteśmy redakcją czy wymagał uzasadnienia celu społecznego do uzyskania tej informacji. Cieszę się, że w końcu i on zderzył się ze ścianą i zobaczył jak to jest. Czy to zrozumie? Nie wiem, ale mam nadzieję, że informacja o tym jak on postępował wobec innych w dostępie do informacji publicznej również dotrze do mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego…

7 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Hipokryzja Zdanowicza?

  1. odliczam dni, kiedy Wróbel i jego kolesie znikną z rzeczywistosci publicznej naszego miasta. wydrenowali budzeet, pożyli sobie z naszych pieniedzy i obyśmy nigdy wiecej takiego wyboru burmistrza ściągajacego takich kolesi nie wybrali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *