WAŻNY TEMAT: Dlaczego Pani Naczelnik wciska kit? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Dlaczego Pani Naczelnik wciska kit?

20

Ostatnimi czasy władze miasta Kętrzyn prowadzą aktywną kampanię medialną dotycząca umów śmieciowych garaży wolno stojących. Tworzą filmiki, artykuły i tym podobne, aby powielać swego rodzaju kłamstwo dotyczące umów śmieciowych. Oceniają też nasz portal, że podajemy nieprawdziwe i niezgodne z prawem informacje. Jeden z naszych czytelników oburzył się postawą pani Ewy Sadowskiej i przekazał nam szczegółowe informacje. Poniżej je przedstawiamy.

Czy właściciel garażu wolno-stojącego zobowiązany jest zawrzeć umowę na odbiór odpadów komunalnych?

Jeżeli właściciel wolno-stojącego garażu wykorzystuje go wyłącznie do parkowania samochodu osobowego, np. nie prowadzi w nim żadnej działalności, z którą nie wiąże się wytwarzanie odpadów, to nie musi mieć podpisanej umowy z przedsiębiorcą odbierającym odpady komunalne.

Organ gminy sprawujący kontrolę przestrzegania i stosowania przepisów ustawy z 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – dalej u.u.c.p.g. zgodnie z art. 9u u.u.c.p.g. ma zawsze możliwość skontrolowania przedmiotowego garażu w celu stwierdzenia, czy nie są w nim wytwarzane odpady. Gdyby się okazało, że odpady są wytwarzane, to organ ma możliwość wydania decyzji z art. 5 ust. 7 u.u.c.p.g.

Zgodnie z art. 6 ust. 7 u.u.c.p.g., wójt, burmistrz lub prezydent miasta wyda z urzędu decyzję, w której ustali obowiązek uiszczania opłat za odbieranie odpadów komunalnych i określi wysokość opłat z zastosowaniem górnych stawek opłat, o których mowa w art. 6 ust. 2 u.u.c.p.g. Taka decyzja jest wydawana na rok i dotyczy tych właścicieli nieruchomości, którzy nie mają obowiązku ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy.”

Co to oznacza? Oznacza to, że żaden właściciel garażu wolno-stojącego, który nie prowadzi w nim żadnego rodzaju działalności, nie musi podpisywać umowy na wywóz odpadów komunalnych.

Dlaczego więc władze miasta wraz z podległymi im urzędnikami próbują wciskać mieszkańcom bezprawne nakazy podpisywania umów na wywóz odpadów komunalnych? Z czym związane jest takie działanie i dlaczego jest ono prowadzone? Serdecznie zapraszamy do dyskusji.

20 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Dlaczego Pani Naczelnik wciska kit?

 1. A może Kucharczyk już wydepral ścieżkę do Wróbla a ten z drugiego rzędu naciska aby gospodarka miejsko-kolezenska działała. Kto nie pójdzie do kolesia to podpisze ze spółka miejska. W obu przypadkach zysk będzie.

 2. Jest to temat zastępczy aby odwrócić uwagę od całego tego folwarku , który zrobił z tego miasta.
  Tak przy okazji zauważcie , że gdy jest jakaś wtopa , której nie ma odwagi wyjaśnić – to wtedy pojawia się temat odszkodowań dla przedszkoli ( nie ma tu przypadku ). – pzdr

 3. Zgodnie z ustawą właściciel nieruchomości ma obowiązek jeżeli wytwarza odpady złożyć deklarację śmieciową. Jest wyraźny zapis jeżeli wytwarza i to jest wg mnie koniec rozważań. Jeżeli jest podatek od garażu to komunalnej powinien także płacić od wiat przystankowych. Zgodnie z ustawą te pieniądze trafiają do samorządu. To jest odpowiedź DLACZEGO ??? garażowicze mają płacić. Czy za to że w Gubrze leżą opony i inne śmieci też odpowiadają właściciele garaży. Dlaczego włodarzy bardzo interesują duże kompleksy garażowe a nie boksy garażowe czy pojedyncze garaże rozrzucone po całym mieście.

 4. Chyba miasto za mało płaci komunalnikowi te 7-8 milionów za odpady rocznie i miasto chce wspomoc spólkę i nagabuje jej kolejne miliony.

 5. A ile płacimy komunalnikowi za odśnieżanie i sprzątanie? Ktoz to liczy? Ale chyba za mało, bo chodzić chodnikami się nie da tyle sniegu, a w mieście brudno, że strach.

 6. Pani Naczelnik w tym artykule sama sobie zaprzecza. Najpierw mówi że deklarację ma składać ten kto wytwarza odpady a trochę dalej że niewytwarzanie odpadów nie zwalnia z obowiązku podpisania deklaracji . Czy ktoś to rozumie ???

 7. Gdzie są radni? Dlaczego dalej tolerują to co wyprawia Niedziółka!!!!.Obniżyć pensje do najnizszej i odwołać w kłamcę Niedziółkę
  i jego szkodników !!!!!!!

 8. Ja już dawno informowałem radnych o złożenie wniosku na sesji o obniżenie wyngarodzenia dla NIedziołki.
  1.Gdzie obowodnica dla Ketrzyna
  2.Gdzie remont ulicy Ogrodowej
  3.Gdzie remont ulicy Górnej
  4.Gdzie dodatkowe miejsca pracy ( wyjazd do Austrii z Sacharem) – zwrócic do kasy miasta koszta delegacji

 9. na stronie
  https://www.prawo.pl/biznes/czy-wlasciciel-garazu-wolnostojacego-zobowiazany-jest-zawrzec-umowe-na-odbior-odpadow-komunalnych,168854.html
  Jeżeli ktoś w urzędzie miasta jest niekompetentny to wypada aby burmistrz poprosił swoją obsługę prawną aby sprawdzili w LEX-ie obowiązującą tezę. Jest gotowa odpowiedź w sprawie tylko trzeba kliknąć i przeczytać. Publikacja w lexie pod nr
  QA 899952. Może warto zapoznać się? W przypadku wydania decyzji nakazującej zawarcie umowy, wszystkie decyzje burmistrza idą do odwołania i zostaną uchylone w całości. Jak ktoś podpisze taką umowę to musi mieć świadomość, że jest to bezprawne, no chyba, że garażu prowadzi działalność gospodarczą.

 10. Jeszcze trochę porządzą i zrobią taki syf, że się po nim miasto nie otrząśnie. Wróbel spłaci naszą kasę swoje długi, kredyty, da zarobić podobnym sobie cwaniaczkom, i wyfrunie w lepsze rewiry…… Nieudaczni dyrektorzy i prezesi , których posadził na stołkach burmistrz położą to miasto. Ten pan, którego wybraliśmy na burmistrza to nasza katastrofalna pomyłka. Szczęście w nieszczęściu, że jak go powołaliśmy, możemy go odwołać. Pozwolenie mu na dalszą degrengoladę , będzie naszą kolejną katastrofalną pomyłką, gorszą niż ta pierwsza, bo świadomą. Ograniczenie wynagrodzenia dla burmistrza nic nie da. Jemu ograniczycie, ale on Wróblowi i sztabowi wyborczemu podwyższy.

 11. Przestrzegam szczególnie tych którzy są skłonni podpisać umowy na wywóz śmieci z kompleksów garażowych. W ubiegłym roku firma komunalnik przywiozła na ogródki działkowe trzy pojemniki na odpady : na szkło , na plastik i zmieszane ostrzegając, że jeżeli nie będzie zbiórki selektywnej to działkowcy za to zapłacą. I stało się. W pojemniku ze szkłem był plastik a w plastiku znalazła się szklana butelka. Koszt wywozu tych trzech pojemników za miesiąc wzrósł do 1800 złotych. Po to właśnie Pani Naczelnik potrzebny jest zarząd kompleksu garażowego aby było kogo zmuszać do takich haraczy na rzecz miasta.

  1. Z drugiej strony podpisać umowę aby trzymać puste worki w garażu a odbiorca nie będzie musiał ich odbierać to ma sens tylko dla firm smieciarskich.
   Kto ma w tym interes? Napewno nie garażowicze.

 12. Ryszard rezygnuj z funkcji i będzie spokój w mieście.
  Wracaj do Leśniewa , trzeba świnie karmić.

 13. Pani naczelnik czy pani chodzi pieszo po Kętrzynie? Jak się przeskakuje po zaspach i jak się chódzi i po chodnikach nieodsniezanych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *