ZAPOWIEDŹ: Ile delegacji wykonał Wróbel? – Magna Masuria

Zadaliśmy pytania w ramach informacji publicznej o to ile delegacji wykonał Maciej Wróbel od początku kadencji do grudnia 2020 roku. Od zadania pytań mija już 9 dni, lecz odpowiedzi do tej pory nie widać. Zastanawiamy się czy będzie się zasłanianie „formułkami” prawnymi i szukanie luki do nie udzielenia informacji.

Dowiedzieliśmy się również, że niektórzy radni miejscy otrzymali taki wykaz podróży zastępcy burmistrza, Macieja Wróbel. Skonfrontowaliśmy to z kilkoma faktami i zaczęliśmy wyciągać pewne wnioski. Ile delegacji wykonał Maciej Wróbel w roku 2019, a ile 2020? Ile pobrał za to pieniędzy? Czy pojawiły się pewne nieprawidłowości? To, co odkryliśmy z wykazów przedstawimy w najbliższy czwartek.

Cały artykuł w czwartkowy poranek, zapraszam serdecznie.

29 thoughts on “ZAPOWIEDŹ: Ile delegacji wykonał Wróbel?

 1. No i cóż powiedzenie , że dobro wspówspólne jest niczyje nadal jest w obiegu. Przykro tylko, że na nic nie ma a urzednicy żyją na bogato

  1. To nie są urzędnicy, bo nie są z korpusu służby cywilnej. To są pracownicy samorządowi, burmistrz z wyboru i zastępca jako pomocnik burmistrza bez żadnych kwalifikacji i doświadczenia. I teraz ten pracownik samorządowy posiadający wiedzę zarabia 3 tysiące netto, a zastępca jako pomocnik zupełnie zielony bierze tyle ile bierze. Gdzie tutaj logika?

 2. Ja myślałem, że Burmistrz już go odwołał.
  Tak za publiczne środki uprawia politykę na rzecz Platformy Obywatelskiej.

  1. Klepie się już z kucharkiem po plecach? Jeśli to prawda to burmistrzu wala z Pana robią ŕówno.

 3. Zastanawiające jest dlaczego tyle problemów występuje w gminie miejskiej Kętrzyn i w gminie jak najbardziej wiejskiej Barciany? Odpowiedź wydaje się prosta. I w Kętrzynie i w Barcianach kierownikami koryt są ludzie dzierżący klucze do tych koryt po raz pierwszy. No więc po pierwsze trzeba samemu się nasycić i następnie dopuścić do koryt wszystkich „krewnych i znajomych królika”. Ci kierownicy koryt zostali tymi kierownikami w dość zaawansowanym wieku kiedy na naukę jest już trochę za późno. A tu jeszcze prawie trzy lata. Ile to jeszcze można spieprzyć.

  1. Jak to dlaczego? Bo Kozyrowcy i Hecmanowcy nadal przeżyć nie mogę że koryto im odjechalo w sobą dał. Szkoda że na ręce nikt nie patrzył im wówczas A jak patrzył to dostawał swoją działkę i już nie widział. To dlatego teraz tyle sztucznych afer, jak sztuczne były afery w powiecie.

   1. Tyle tylko, że te obecne koryta są dwa razy większe, a ludzi do ich napełniania coraz mniej.

 4. Wyborca rozczarowany ma rację, ale nie żal mi go, niech się dalej rozczarowuje, jak wybierał – tak ma, to było do przywidzenia. Naiwnych i złośliwych wtenczas nie brakowało, a teraz jest co jest…. Poza tym p. Cezary chyba trafił w sedno?

 5. Nie mogę zrozumieć Pana Niedziolki ,jakie zaplecze polityczne w Radzie Miasta ma obecny z- ca Burmistrza?
  Chyba nie trzeba mieć szczególnej wyobraźni żeby wiedzieć,iż bez większości w Radzie racjonalne zarządzanie Miastem jest praktycznie niemożliwe.

 6. Teoretycznie burmistrz ma większość radnych asa i pisu. Ale budżetowe głosowanie i nie załatwiona sprawa Ćwika mówi co innego.Odwołanie Michalskiego oznacza chyba koniec tego układu.Czas pokaże.

 7. Zawsze „farbowanych lisów” nie brakowało i nie brakuje, dlatego jest pewny siebie, robi co chce, jak chce i za ile. A co do Pana Niedziółki, albo się boi, na pewno nie radzi sobie, albo woli przesiedzieć w kąciku, bo nie on ma tu coś do powiedzenia jak widać, no po prostu wielki znak zapytania… Ulice, chodniki – o nic nie dbają, ledwo można przejść, ale z „podsłuchu” znajomych w kolejce usłyszeć można było zdania krytyczne na temat rządów i nowego zatrudnienia (chodziło o stanowisko komendanta straży miejskiej). Ten kto wybierał niech teraz nie krytykuje, bo ja mu powiem prosto w oczy – dobrze ci tak!

 8. Trzeba zadać pytanie gdzie wyjeżdżał poza teren administrowania i co z tych wyjazdów wynika? Jakie cele i wyniki tych delegacji przecież jako podatnicy płacimy za to i powinniśmy wiedzieć co przyniosły dobrego lub złego te wyjazdy i ile nas kosztowały?

 9. Panie Redaktorze. Proszę w następnej odsłonie podać ile podróży odbył pan burmistrz i ile one kosztowały podatnika.

 10. A jakie przygotowanie zawodowe – doświadczenie zawodowe ma obecny Michał Krasiński prezes KOMECu wcześniej aktywny działacz PSLu?
  Czy podobne jak szewc z TBSu?

  1. Jak tak się przyglądamy to rozszyfrujmy też pana Robert Sławomir Popławski oraz pana Dariusz Cycan.
   – „Czy pdobne jak szewc z TBSu?”

  2. Żadne, ale czy to ma jakieś znaczenie? Przyjrzyjcie się mu, daje zarobić swoim koleszkom hajs bez pdzetargu.

 11. Stawiam, że w roku 2020 , z uwagi na pandemię i ograniczenia , zgarnął gdzieś 5-7 tys. zł z naszych pieniędzy . Wyjazdy z żadną korzyścią dla Kętrzyna.

  1. Tu nie chodzi co zgarnął, tylko ile wydał nie swojego na widzisie, spanie po hotelach i zwroty za prywatny pojazd w kontekście co z tych wyjazdów wynikło poza tymi widzimisiami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *