NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (3.02-10.02.2021) – Magna Masuria

Kętrzyn: Szedł bez odblasku poza terenem zabudowanym. Dostał mandat i opaskę odblaskową

W środę (3.02.2021r.) przed godz. 19:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że drogą wojewódzką na trasie Kętrzyn-Bartoszyce idzie pieszy, którego trudno dostrzec, bo nie ma elementów odblaskowych i najprawdopodobniej jest pijany. Na wskazaną trasę pojechali policjanci. Funkcjonariusze z kętrzyńskiej drogówki za miejscowością Gałwuny zatrzymali pieszego, który szedł poza obszarem zabudowanym bez jakichkolwiek elementów odblaskowych. Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec gminy Korsze. Mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 100 złotych i wyposażyli w opaskę odblaskową aby mógł bezpiecznie dotrzeć do domu.

Martiany: Dwie osoby jechały, żadna nie kierowała, a doszło do wypadku

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W592 na wysokości miejscowości Martiany w gminie Kętrzyn. Dwie osoby podróżujące citroenem z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitali. Kierująca BMW nie odniosła obrażeń.

W środę (03.02.2021r.) kilka minut przed godz. 9:00 oficer dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Kętrzyn-Giżycko na wysokości miejscowości Martiany w gminie Kętrzyn. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy citroen oraz BMW. Funkcjonariusze ustalili, że citroenem podróżowały dwie osoby 42-letni mężczyzna oraz 39-letnia kobieta. Na chwilę obecną policjanci ustalają, która z tych osób kierowała autem. Wiadomo natomiast, że oboje byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a kobiety ponad 2 promile. Z ustaleń policjantów wynika, że któraś z tych osób kierując pojazdem citroen straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się czołowo z prawidłowo nadjeżdżającym BMW, którym kierowała 37-letnia mieszkanka gminy Kętrzyn. Na szczęście kobieta nie odniosła obrażeń.  Podróżujący citroenem z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali w Giżycku oraz Bartoszycach. Po sprawdzeniu osób w systemach policyjnych dodatkowo okazało się, że 42-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Pozezdrze posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany w 2016 roku przez Sąd Rejonowy w Giżycku. Droga przez 3 godziny była całkowicie zablokowana. O godz. 12:00 po odholowaniu jednego z pojazdów ruch odbywał się wahadłowo. Natomiast po 13:00 odbywał się już płynnie. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zaistniałego zdarzenia. Ustalają również kto kierował autem i doprowadził do zdarzenia drogowego. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi nawet do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *