WAŻNY TEMAT: Ile kosztują rządy Niedziółki? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Ile kosztują rządy Niedziółki?

48

2 grudnia 2020 roku odbyła się, na wniosek burmistrza Niedziółki, nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Burmistrz wnioskował o podwyższenie podatków od nieruchomości oraz od środków transportu. Radni zagłosowali przeciwko podwyżkom, a w dyskusji zaczęli mówić o nieprzemyślanych wydatkach burmistrza Niedziółki. Również wzięliśmy udział w dyskusji i zadaliśmy kilka pytań oraz przytoczyliśmy kilka spraw burmistrzowi Niedziółce, gdzie można było powstrzymać się od wydawania pieniędzy.

Dobrym podsumowaniem jest zamieszczony komentarz przez czytelnika o nicku Rysiek, który wyliczył „osiągnięcia” burmistrza Ryszarda Niedziółki. W większości z podanymi i przytoczonymi liczbami zgadzamy się, a nawet wspomnieliśmy o nich w naszym wystąpieniu pod czas sesji Rady Miasta.

Burmistrz w wywiadach twierdzi, że pora na zaciskanie pasa, szukania oszczędności, a w rozmowach z radnymi groził nawet zwolnieniami w ośrodkach oświaty czy kultury. Przytoczymy, zatem kilka liczb obrazujących ile pieniędzy naszym zdaniem zmarnowano, wydano bezsensownie i przepłacono kilku pracowników w obecnej ekipie burmistrza.

Według oświadczenia majątkowego zastępca burmistrza Maciej Wróbel zarabia ponad 133 tysięcy złotych rocznie, co wynosi 11 090 zł miesięcznie za dwuletni staż w samorządzie. Burmistrz Niedziółka rocznie zarabia 129 tysięcy złotych rocznie przy 6 letnim stażu w samorządzie i dwuletnim, jako burmistrz. Miesięczny zarobek to około 10 700 złotych. Dla porównania Bartoszyce, gdzie pracuje były burmistrz miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman. Hećman zarabia rocznie ponad 97 tysięcy złotych mając 22 lata stażu na stanowisku burmistrza, co daje 9700 zł, co miesiąc. Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski rocznie zarabia ponad 126 tysięcy złotych – staż na stanowisku burmistrza 6 lat. Czy nasi burmistrzowie zasługują na tak wysokie pobory? Może pora obniżyć im wydatki o 10, a może 20%?

Taki zabieg uczynili radni Gminy Srokowo ustalając na początku kadencji pobory dla obecnego wójta. Zagwarantowali mu, że jeśli zacznie pracować to dostanie podwyżkę. Wójt zaczął pracować i po roku otrzymał podwyżkę. Czy radni miejscy powinni pójść śladem radnych z Gminy Srokowo?

880 tysięcy oddane bez żadnych ekspertyz dla prywatnej firmy w ramach polubownej ugody za budowę stadionu. Powtórzymy, 880 tysięcy oddane bez ekspertyz, bez żadnego sprawdzenia, bez żadnej opinii biegłego! Szczegóły tej sprawy opiszemy szerzej w przyszłym tygodniu. Burmistrz zarzekał się na sesji, że są tam wielkie błędy w rozliczeniach – ciekawe prokuratura umorzyła sprawę. To, co tam widzi burmistrz?

Ogromne wydatki na szeroko rozumianą propagandę. W roku 2019 ponad 200 tysięcy złotych, w 2020 roku nie udało się już tylu pieniędzy wydać, ale poszło prawie 70 tysięcy złotych dla obcego podmiotu. Zadałem pytanie dla burmistrza Niedziółki, że mając taką ekipę specjalistów i sprzętu w KCK nie można zrobić tego we własnym zakresie i oszczędzać? Po za tym, dlaczego mamy tak drogiego dyrektora KCK? Zdanowicz zarabia ponad 90 tysięcy rocznie na stanowisku dyrektora, a do tego jest konferansjerem, przez co jeszcze zarabia dodatkowo. Zarabia prawie tyle samo, co zastępca burmistrza w Bartoszycach. Czy potrzebujemy tak drogiego dyrektora KCK?

Niepotrzebne i nieprzemyślane wydatki obozu rządzącego między innymi sponsorowanie samochodów MOSiR-owi, Policji, skutery dla Straży Miejskiej, czy zrzutka na ambulans dla Szpitala, gdzie w tym samym czasie Starostwo zasponsorowało sobie nowy samochód służbowy. Ile tysięcy złotych odpłynęło z kasy miejskiej przez takie wydatki?

Wygląda na to, że również obsługa prawna jest bardzo droga dla miasta. Za napisanie ugody pomiędzy spółkami miejskimi, a prywatną firmą w sprawie stadionu, kancelaria prawna obsługująca miasto skasowała 30 TYSIECY ZŁOTYCH, co może być rocznym wynagrodzeniem radcy prawnego zatrudnionego na 2/3 etatu. Ile takich transakcji skasowała kancelaria? Burmistrz prowadził wiele spraw sądowych z Damianem Nietrzebą, Dagmarą Iwaniuk oraz kolejnymi osobami, które składają wnioski do sądu. Ile za to wszystko zapłacono? Odszkodowanie? Obsługę prawną? Są to kolejne niepoliczone tysiące.

Burmistrz Niedziółka powinien najpierw spojrzeć na własne wydatki niż szukać brakujących pieniędzy w kieszeni mieszkańców. Co państwo o tym myślą?

48 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Ile kosztują rządy Niedziółki?

 1. Pan dyrektor KCK ma jeszcze taki zespół weselno-chałturniczy nazywa się Zdanowicz Band, o tym Pan redaktor nie napisał :))

 2. Szczerze? To nic do niego nie mam. Zwłaszcza szacunku…
  Zmarnowane 2 lata!
  PS. a tak z ciekawości, to ile ma na liczniku ta zakupiona karetka?

 3. Gdzie są radni??????.Brak nadzoru nad tym co wyprawia Niedziólka !!!!!.Dawno powinni obnizyć pobory przynajmiej o 50 % dla Niedziółki i Wróbla!!!!!!

 4. Po co tych darmozjadów trzymać na stołkach? Do „farela” na taśmę, ale nawet i tam go już nie przyjmą, przecież się już „wykazał” swoją profesjonalnością, no to jeszcze została praca na budowie…… może tam będzie dobrym fachowcem? Jak to wszystko czytam to po prostu dziwię się kętrzyniakom co nimi kierowało przy wyborach – czy obiecane stołki, podwyżki, których nie ma i nie będzie czy może głupota. A pracy jak brak tak brak, no to ci co za nim głosowali a nie mają pracy niech teraz nie płaczą dobrze im tak.

 5. A ciekawe ile z-ca Burmistrza wyciągnął z kasy miasta za swoje rozliczne rozjazdy samochodem prywatnym nie wiadomo gdzie i po co? Pewnie kolejne kilkadziesiąt tysięcy poszło z budżetu do kieszeni z-cy. A to przecież nie jest ujawniane w oświadczeniu majątkowym. Ktoś to sprawdzał?

 6. Burmistrz Ryszard Niedziółka uwielbia wydawać pieniądze z kasy miasta na rzeczy zbędne. I tak wydał je np. na: produkcję 12 odcinków audycji telewizyjnej w KTK – 24 tysiące zł, zakup monitora interaktywnego za ponad 10 tysięcy zł (nie wystarczył mu zwykły ekran), radary mierzenia prędkości (nie wiem po co wypadki w centrum jak były tak są) – za ponad 91 tysięcy zł, skutery dla straży miejskiej (po co pytam cię Rysiek) za ponad 22 tysiące zł no i tablety niezgodne ze specyfikacją za ponad 24 tysiące zł. To są pierwsze z rzędu wydatki których raczej nie powinno być. A jeszcze jedno wynagrodzenia, pewna pani naczelnik na dzień dobry dostała 8 tysięcy zł. Jej roczne wynagrodzenie UWAGA ponad 111 tysięcy zł. Zgadnijcie o kogo chodzi. Była jeszcze jedna pani naczelnik, ale jej oświadczenia nie udostępniono na BIPie, pewnie jeszcze więcej.
  Rysiek co ty robisz z moim miastem!!

 7. Skarbniczka dezerterka- 122.931,57 zł! A gdzie jest oświadczenie majątkowe byłej pani sekretarz miasta, bała się ujawnić dochody?

 8. No i macie burmistrza wyborcy Niedziółki Ryszarda Henryka. Pieniędzy nie ma, inwestycje mizerne, śmieci droższe, lodowiska – brak, kina 3 d – brak, imprez kulturalnych – brak, worków na psie kupy – brak ale mamy dziurę budżetową, park zapachów wszelakich, domki dla owadów, pojemnik na korki, dwa skutery, ekran interaktywny, radary prędkości, radę biznesu i trawę po pas. Brawo Ryszardzie Henryku, jesteś ” the best”. I do diabła nie politykujmy!!!!!

 9. Rysiek zostałeś już sam na pokładzie, a statek tonie. Wróbel nie da rady cię uratować. Większość twoich współpracowników odeszła. Posiłkujesz się starą kadrą byłego burmistrza. I tak wygląda twoje rządzenie.
  Mr. Niedziółka, it’s over.

 10. Gołym okiem widać, że tutaj n ie chodzi o dobro mieszkańców, a o dobro kilku kolesi, którzy doją miasto ile wlezie.
  I co żeście uczynili głosując na Niedziółkę?

 11. Co do p. Skarbniczki była taka pewna siebie, a jednak nie podołała zadaniu, schowała się w kątek albo na pewno musiała, bo jeszcze chyba na emeryturę za wcześnie więc siedzi w Ewidencji Ludności tylko co z poborami czy dalej takie same?

 12. Obojętnie Hecman czy Niedziólka te kwazi samorządy przypominają lokalne hucpy . Nie chodzę na lokalne wybory i nie przykładam reki do tego cyrku. 10 tys na państwowym urzędzie , gdzie nic w tym mieście nie ma i normalny człowiek takiej kwoty nie zarobi. To porażka systemu.

 13. co do p. Skarbniczki, wygląda na to, że nie poradziła sobie, budżet nie dostał pozytywnej opinii rio, wiec odechciało się jej ponosić odpowiedzialność i siedzieć na politycznym, ryzykownym stanowisku , więc ucieka na stanowisko bez żadnej odpowiedzialności, apolityczne , ale z takimi samymi poborami lub kto wie, może jeszcze wyższymi? Ustawiła się jak ta lala, a dalej będzie współrządzić, ale już z tylnego siedzenia.

 14. Dobry przykład – może do naśladowania? daje dyrektor MOSIR, z oświadczenia majątkowego za rok 2019 można wnioskować , że dyrektoruje za free. Dochód za 2019- 0 zł.

 15. Ani Hećman ani Niedziółka, ani Wróbel, ani Rypina ani Książek, ani nikt z obecnych i byłych radnych miejskich, powiatowych czy wojewódzkich. Tylko całkiem nowa osoba spoza tych grup żerujących przez te 30 lat na wspólnocie naszego miasta. W interesie nas wszystkich leży znalezienie takiej osoby. Nie będzie to łatwe, jeżeli w ogóle możliwe. Musi się jakiś odważny znaleźć i ogłosić wcześniej swoją kandydaturę, ażeby można było wokół niego skupić grono osób, które dla dobra ogółu, tj. wszystkich mieszkańców Kętrzyna, pomogą mu wygrać wybory i stworzyć zespół ludzi kompetentnych i chcących pracować, nie patrząc tylko na mamonę. Utopia. Być może?. Ale historia pokazuje, że nieraz utopia staję się rzeczywistością. Do dzieła 40-latkowie.

 16. Czytam w/w wypowiedzi i mam wrażenie, że burmistrz i zastępca to winni ” z…… za miskę ryżu”… ależ to populistyczne. Każdy może wystartować w wyborach na burmistrza miasta i Pan M i Pani N, obserwator, mieszkaniec Kętrzyna , Były sympatyk Ryśka i pozostali, ciekawe za ile by pracowali gdyby zalała ich taka wielka fala hejtu. Najlepiej to chyba nic nie robić bo, jak widać wszystko jest be… a tak przy okazji w kwestii znalezienia w przyszłości „odpowiedniej” osoby na burmistrza to moim zdaniem, jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim ….. resztę można dopisać.

 17. Czytam w/w wypowiedzi i mam wrażenie, że burmistrz i zastępca to winni ” z…… za miskę ryżu”… ależ to populistyczne. Każdy może wystartować w wyborach na burmistrza miasta i Pan M i Pani N, obserwator, mieszkaniec Kętrzyna , Były sympatyk Ryśka i pozostali, ciekawe za ile by pracowali gdyby zalała ich taka wielka fala hejtu. Najlepiej to chyba nic nie robić bo, jak widać wszystko jest be… a tak przy okazji w kwestii znalezienia w przyszłości „odpowiedniej” osoby na burmistrza to moim zdaniem, jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim ….. resztę można dopisać.

 18. Były Skarbnik WL. Zaufany człowiek KH i strażnik kasy miasta w 2015 zarobił ok 135 tysi. Ten to dopiero były nagradzany, ciekawie za co….. Za szastanie na prawo i lewo…. Teraz mu Niedziółka dał nagrodę i ciepła posadkę za kilka tysi za miech nic nie robienia. Trza go zapytać za co brał tyle kasy i gdzie wogole kasa miasta się podziała….

 19. A po jakiego groma Maciej na tym stanowisku jest?
  Jaki to samorządowiec? Gdzie doświadczenie samorządowe?
  Zwolnic etat a środki finansowe przeznaczyć na nagrody dla pracowników MOPS w Kętrzynie.
  Z okazji Dnia Pracowniak Socjalnego – pracownice MOPS nie otrzymały nagród a inna jednostak otrzymała.

 20. A Pan Michalski w koncu został rozliczony z wyjazdów samochodem słuzbowym?
  Czy dalej będzie grał oświadczeniem majatkowym Macieja?

 21. Pan radny Zarecki rozliczył aferę mieszkaniową z udziałem Książka przy ulicy Mielczarskiego w Ketrzynie?
  A powołac komisję sledczą i wyjasnic drugie dno sprawy.

  1. Nowa władza zlustrowała starą za pomocą prokuratury, NIKu, CBA, płatnych audytów i ekspertyz , to może już czas na sprawdzenie, jak wydatkuje pieniądze mieszkańców Kętrzyna nowa władza?

 22. a co z radnym policjantem, który siedzi w miejskiej radzie a mieszka w Różance? Radni rusza temat czy zostanie zamieciony pod dywanik, jak ostatnio?

   1. a taki, że dietki radnych chyba też mieszkańcy sponsorują, a radny z Różanki nie dość, że bierze dietkę, a raczej nie powienien skoro nie mieszka w Kętrzynie, to jeszcze zabrał miejsce innej osobie, która kto wie, może by lepiej pracowała na rzecz mieszkańców Kętrzyna.

    1. w radzie nie widać, jak dotychczas wielu aktywnych, a kto ma patrzeć na ręce władzy, jak nie radni i przypominać jej, że są na służbie mieszkańców i wszystko co w samorządzie ma się dziać dla dobra miasta. A jak widać nasze pieniądze idą na lans obecnej władzy, która ma mieszkańców za głupków i chce propagandą im zamydlić oczy. A król jest nagi.

     1. powiem panu szczerze, że to wszystko słabo wygląda, rada – chyba najsłabsza jak do tej pory, parę osób aktywnych, ale widać, że chcą coś ugrać dla siebie, grono i to spore nic nie mówiących, trzech radnych w miarę z jakąkolwiek wiedzą samorządową i do tego władza bez pomysłu na Kętrzyn. Masakra

 23. A co do Wyborcy z Willowej, a cóż to takiego robią pracownicy MOPS-u? Chyba wiedzą, że to ich służba zresztą nie za darmo, nie są tacy biedni i poszkodowani. Lepiej by mogli pomagać ludziom i to bez żadnej łaski…. Poza tym chyba za dużo tej biurokracji, bo nie są aż tak przemęczeni. Praca zdalna tez daje wiele do myślenia ……

 24. Jeszcze do p. Wyborcy z Willowej ma Pan niewłaściwego informatora, bo z tego co wiadomo pracownicy MOPS-u otrzymali nagrody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego więc coś tu nie gra?……

  1. Ale podobno pracownicy urzędu miasta, poza nielicznymi najbliższymi współpracownikami burmistrza, nie dostali nagród z okazji dnia samorządowca. Ciekawe za co, kogo i w jakiej wysokości burmistrz nagrodził. Ktoś wie?

  1. Rio opiniuje negatywnie projekt budżetu, w mieście stagnacja , a burmistrz nagradza „swoich”, którzy zarabiają po 120-130 000 zł miesięcznie? A czym sobie zapracowali na nagrody?
   A może wartowałoby nagrodzić prawdziwych samorządowców, którzy pracują w samorządzie kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat i mają dochody na poziomie 50.000 zł rocznie?

 25. W kwestii pieniędzy – dlaczego UM przetrzymuje wypłatę „socjalnego” dla pracowników oświaty. U nas pieniążki miały być wypłacone na Mikołajki i cisza, nie ma nic.

 26. Mieszkaniec ma rację, ale przecież liczy się polityka, kto nie jest z „jego” otoczenia jest wrogiem, dlaczego miałby im dać nagrody? Wróg to wróg! Woli „swoich” chociaż są ciemni jak tabaka , ale to nie ważne. Taka jest mentalność dzisiejszego mera, chyba głupia, no nie?……

  1. Ale skoro nagrody idą z budżetu miasta, a nie z portfela burmistrza, to kryterium „jego otoczenie” jest chyba nie halo?

 27. Wstrzymuje CUW.To oni przecież obsługują szkoły. Trza zapytac Dyrektora i Gł. Księgowego CUW…. Chyba sobie nie radzą z obsługą.

 28. Do belfra – pewnie rozpuścili na reklamę dla siebie co to nie zrobili dla miasta, a to ławeczki dla pijaków, a to „pachnący” park, a to włączyli światełka, które powstały za poprzedniego Burmistrza i jakie tam jeszcze „zasługi” dla siebie. Więc skąd wziąć? przecież się nie rozmnoży……

 29. Co to ma znaczyć ten Wróbel zarabia więcej od Pana Burmistrza ,to się ustawił lewak jeden.
  A żona ustawiona w GOK Barciany z”blyskawica” na maseczce ochronnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *