WAŻNY TEMAT: Interwencja policji w domu wójt? „Nic mi nie zrobicie” bo „znam Darka, waszego komendanta” – mówiła. – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Interwencja policji w domu wójt? „Nic mi nie zrobicie” bo „znam Darka, waszego komendanta” – mówiła.

79

Nie można mieć wątpliwości, że policja jest od tego, żeby pilnować porządku, a każdego obowiązuje te samo prawo. Mieszkańcy Mołtajn mogą czuć zażenowanie po wydarzeniach jakie miały miejsce w nocy z 11 na 12 listopada w jednym z budynków wielorodzinnych. Do jednego z mieszkań została wezwana policja, gdzie w godzinach nocnych głośno grała muzyka i ogólnie niósł się donośny hałas po całym budynku.

Na miejsce przyjechał patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Od momentu wejścia na klatkę schodową słychać było głośno odtwarzaną muzykę. Mieszkanie, z którego dochodził hałas, otworzyła kobieta, która w stosunku do patrolu zachowywała się arogancko. Z relacji sąsiadów krzyczała: „wy******lać z mieszkania”, „nic mi nie zrobicie”, „żebyście sp*******li się ze schodów”, „znam Darka, waszego komendanta”.

Policjanci pomimo takich uszczypliwości sporządzili notatkę oraz poinformowali kobietę o sporządzeniu wniosku o ukaranie. Muzyka została ściszona, a policja zakończyła interwencję. Niestety sytuacja nie uspokoiła się, ponieważ kobieta na cały głos krzyczała: „ja ich k***a załatwię, spalę im ten domek!”. Wobec czego znowu została wezwana policja, a jeden z zaniepokojonych mieszkańców tego budynku postanowił nie być bierny wobec gróźb tej kobiety i w poniedziałek [13 listopada br.] złożył zawiadomienie na Komendzie Policji w Kętrzynie.

Z informacji jakie uzyskaliśmy tą awanturującą się kobietą miała być prawdopodobnie Marta Kamińska – wójt gminy Barciany. W związku z tym skontaktowaliśmy się z organem wykonawczym Gminy Barciany, która w krótkiej rozmowie telefonicznej stwierdziła, że nie ma nic do powiedzenia.

 Odmienne zdanie mają natomiast zaniepokojeni sąsiedzi, od których dowiedzieliśmy się, że nie jest to pierwsza taka wyskokowa impreza organu wykonawczego, lecz do tej pory jakoś to tolerowali, aż do zeszłego weekendu. Głośna muzyka po północy sprawiła, że miarka się przebrała i zgłosili te naganne zachowanie odpowiednim służbom.

Komentarz pozostawiam państwu.

79 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Interwencja policji w domu wójt? „Nic mi nie zrobicie” bo „znam Darka, waszego komendanta” – mówiła.

 1. Ciekawe jakie będzie zakończenie tego ? tylko to , że została sporządzona notatka ? Gdzie w tym czasie były dzieci ? Masakra.

  1. rozumiem, że relacjonującymi zdarzenie były te same osoby które wezwały policję?? Nie ma co się w takim razie dziwić , że te osoby podały takie fakty i ,,cytowały,, takie słowa. Opinia niezgodnych sąsiadów bynajmniej w moim mniemaniu nie jest na tyle wiarygodna, aby na jej podstawie pisać artykuł. Wydaje się to wszystko przesadnie upieknione dla zrobienia sensacji wokół osoby publicznej.

  2. Moltajny to pytanie do ciebie a jak u ciebie Sasiad ma imprezę dlaczego nie napiszesz a gdzie były dzieci bo co najlepiej uderzyć w te panią bo coś robi jak już jesteś taki wzorowy obywatel to weź się do roboty zrób coś dla gminy a nie zajmujesz się czymś co tak naprawdę ciebie nie dotyczy a po pracy to jest taka sama osoba jak my wszyscy to jest właśnie masakra

   1. Biały to pytanie do ciebie, jaki masz w tym interes, że tak zaciekle bronisz tej pani. Myślę, że ty wiele zrobiłeś dla gminy, albo i nie. To że każdy z nas może robić po pracy co chce to prawda, ale nie możemy zakłócać spokoju innym. Jeszcze jedno – nikt bezpodstawnie nie uderza w tę panią. O wielu innych sprawach, mieszkańcy doskonale wiedzą i albo się bali albo byli zastraszani, a teraz „bańka” pękła i jak mówią szydło wyszło z worka. A masakra z tego wszystkiego to rzeczywiście jest. Każdy zdrowo myślący niech wyciągnie więc wnioski.

    1. Po pierwsze nie ,, tę panią,, tylko ,,tą Panią,,. po drugie jakoś trudno powiedzieć [napisać] o tym , aby jakąkolwiek bańka pękła. jeżeli po takiej ,,aferze,, wypowiada się kiku mieszkańców Mołtajn, w dodatku z pewnością tych samych którzy Panią wójt już wcześniej krytykowali, to o jakim peknieciu bańki mowa?? Jeśli ktoś Tej kobiety broni to doszukujesz się motywów tej obrony??? Jakie są w takim razie Twoje motywy kiedy Ją atakujesz? Motywy są transparentne.. ludzie są wdzięczni za to co się dzieje w gminie Barciany i ci którzy są wdzięczni bronią Pani wójt. Byle artykuł, bez potwierdzenia autentyczności relacji świadków nie sprawi , że wdzięczność za dobra o które Pani wójt się starała, które zostały zrealizowane i które są realizowane nie sprawi , że ludzie którzy są Jej za to wdzięczni przestaną jej ufać. Podane ,,fakty,, jak sądzę budzą sensacje jedynie w gronie osób zaangażowanych w wezwanie wówczas Policji oraz osób które z nudów, dana sensacje komentują beż jakiegokolwiek przemyślenia.

     1. Rafcio a ty dalej chcesz poznać somsiadów? Po co ci to? Rozliczyć ich chcesz? Wystarczy autentycznosć tego, co redaktor ma od policji. Notatki sa ciekawe, duzo tam zapisano. To nie sensacja, lecz problem, o ktorym trzeba głosno mówic

     2. Jeżeli kogoś próbuje się pouczać na temat poprawnej pisowni to trzeba samemu nie być z tym na bakier

 2. Tego już nie można zamieść pod dywan, miarka się przebrała. Guzik mnie obchodzi to, że ktoś pije i rozrabia, ale jeżeli to okaże się prawdą (a wszystko na to wskazuje) to tu chodzi przecież o małe dzieci, – kto w tamtej chwili sprawował nad nimi opiekę. To nie są żarty, udawanie że „nic się nie stało” nie może mieć tu miejsca, bo taka osoba niewiele mnie obchodzi, ale dzieci już tak.

  1. Proszę o nie poruszanie kwestii dzieci czy członków rodziny. Proszę wypowiadać się jedynie o osobie publicznej jaką jest Marta Kamińska.

  2. Świetna zagrywka typu -Pani jest dobra , ale jest zła- o dzieciach w artykule nie było, ani słowa, gdyby były bez opieki napewno gnidy by to wyciągnęły spod ławy, napewno policja interweniując całą sytuację dopatrzyła by się tego, a jeśli nawet nie oni to redaktor tego śmiesznego portalu. Jak widać nikt o tym nie wspomniał więc nie próbuj gwiazdorzyć z swoimi przemyśleniami bo jak widać furory nie robią.

   1. Jaka zagrywka co za brednie,próba usprawiedliwiania rynsztokowego,wulgarnego i nie dającego się niczym usprawiedliwić zachowania .

  3. Zatroskany. Cała gmina i nie tylko gmina zna sąsiadów którzy wezwali policję. Ja sam zatroskany obywatelu nie zamierzam nikogo rozliczać. Doskonale rozumiem , że policyjne raporty są autentyczne i w żadnym wypadku nie podważam ich autentyczności.. jednak artykuł jest napisany głównie na relacjach właśnie sąsiadów którzy są bardzo mało wiarygodni że względu na od dawna okazywaną nienawiść w stronę Pani wójt. Zarówno ich zeznania dla Policji , jak i relacje dla pismaka powinny być traktowana z przymrużeniem oka. Przecież wiadomo jest , że ktoś kto Cię nie lubi w zaistniałej sytuacji powie co najgorsze, a nawet nawymyśla. W ten sposób pobudza sir ludzi do sensacji. Jak widać mimo, że Pani wójt jest osobą publiczną, sensacja jakoś się nie rozpowszechnija szczególnie. Najwyraźniej platforma upowszechniającą artykuł nie cieszy się zbyt wielką popularnością co mnie wcale nie dziwi widząc jej stronniczość.

   1. Panie Rafale, wyzywa pan i szkaluje dobre imie tego portalu. Mowi, ze nie jest poczytny i tak dalej. Ze statystyki widze, ze co miesiac wchodzi na ten portal około miliona ludzi. Ten konkretny artykul do tej pory przeczytali w 4-5 dni ponad 320 tysiecy osob. Gazeta ktora wypuszczam w ciagu jednego dnia znika. A co do zarzutow ze niby fake info to w punktach przedstawie proces tworzenia tego artykulu:

    1. Informacja o zdarzeniu od KPP Ketrzyn,
    2. Informacja o zachowaniu pani wojt od KWP Olsztyn
    3. Zadałem telefonicznke pytanie do Wojt o ustosunkowanie sie do sytuacji
    4. Makac potwierdzenie w 3 wyzszych punktach zwróciłem sie do sasiadow, ktorzy obawiali sie mowic cokolwiek.

    To nie pierwsza wyskokowa impreza wojt, lecz tym razem jakas granica zostala przekroczona. Moze i to by zostalo przemilczane, ale komus w koncu pekla zyłka. Moze Darkowi? Moze Mirkowi? Nie wazne. Zasada dziennikarska jest taka zeby nie zdradzac swoich zrodel, bo wtedy jest juz po dziennikarzu. Mam swoich informatorów tak jak ma policja, czy inne sluzby. Powyzej w punktach podalem przebieg procesu stowrzenia artykulu.

    Poza tym jak już Pan tak broni pani wojt to chcialbym zapytac, co zrobila Pani wojt i ile obietnic wyborczych zrealizowala? Do tego dopytam pana, jakie sa dzisiaj wydatki na propagande w gminie? Ile etatow wzroslo w urzedzie i jednostkach podleglych? I dlaczego sukcesywnie rok do roku sa podnoszone wam podatki od nieruchomości?

    Zrobienie drogi, czy organizacja imprezy to jest ustawowy obowiazek wojta i nie ma czym tu sie zbytnio chwalic, bo tych drogowych inwestycji nie ma – wiecej zrobil powiat w gminie.

   2. Mało tego, nick powyżej obraża Redaktora naczelnego portalu ,to sugeruje iż całą sprawę ktoś sprokurował.
    To jakiś bełkot najpierw zgoda, że była interwencja Policji,a w następnym akapicie próba obciążenia całą kwestią”złośliwych” sąsiadów to zakrawa na paranoję .
    Redakcja portalu podaje z jakich żródeł posiada informacje(KPP,KWP) na temat całego aspołecznego i nie dającego się niczym przysłonić zajścia.

  1. Prawda. Każdy z nas jest człowiekiem i jazdy popełnia błędy, jednak o nas szarych żuczkach w takiej sytuacji nikt nie piszę. Nie jest nic warte pisanie o szarym czlowieku w takiej sytuacji.. no , ale Pani wójt?????? No wtedy już można besztać z gównem.. nagle można zapomnieć jak wiele robi dla gminy, jak wiele wraz z swoimi pracownikami pozyskuje funduszy na naprawę dróg, remonty budynków, renowację miejsc publicznych itd. . Łatwo jest zniszczyć osobę publiczną wytykając jej popełniony błąd na publicznych forach. Czy jednak równie łatwo jest później znaleźć godnego jej zastępcę?

   1. Kto kogo beszta ?(oszczędzę sobie wulgarnej i prymitywnej retoryki zaproponowaej powyżej), przecież nikt tych haniebnych zajść udziałem „tej pani „sobie nie wymyślił Redaktor portalu podaje oficjalnie skąd czerpie wiedzę na ten temat.

 3. Panie Redaktorze Pan z czysto dzienikarskiego obowiązku powinien się dowiedzieć, u kogo Policja interwniowała to po pierwsze.
  Po drugie Pani u której była interwencja Policji nie tylko była arogancka,ale obrażała interweniujących funkcjonariuszy Policji używając w stosunku do nich słów powszechnie uznawanych za obelżywe.
  Po trzecie kierowała grożby jak wynika z artykułu pod czyimś adresem które mogą mieć znamiona gróżb karalnych.
  Po czwarte czy Policja sprawdziła podczas interwecji czy rzeczona pani nie była pod wpływem alkoholu ?Po piąte czy w mieszkaniu pod opieką tejże pani nie było nieletnich dzieci?

 4. . Była interwencja policji w problem sąsiedzki.- jeden sąsiad zakłócił spokojne funkcjonowanie innemu sąsiadowi. Wszystko jest dla ludzi ale w granicach rozsądku. I pani wójt ma prawo w domu, poza pracą słuchać muzyki i spożywać alkohol. Nawet po 24 -tej czwartej, ale z zachowaniem ciszy i sąsiedzkiego szacunku . Zakłócanie ogólnie przyjętej nocnej ciszy po 22, to nie ładnie., tym bardziej pani wójt. Czytamy, że takie incydenty , zdarzały się wcześniej, stąd rozumiem zachowanie sąsiadów, Sytuacja sąsiedzka – pani wójt i sąsiedzi jest bardzo trudna.. Małe środowisko może nie slusznie pogłębiać problem i utrudniać jego rozwiązanie. Stąd rozwiązanie konfliktu, leży w mądrości postępowania stron .

  1. Cieszy mnie rozsądek przemawiający w tym komentarzu, zamiast niepotrzebnych złośliwości. Miło widzieć, że człowiek nie poddaje się sensacji.

 5. Patologia, wreszcie ktoś się za to wziął , gdzie jest GOPS, może kuratora powinna mieć ta rodzina, ktory by sprawował piecze nad tą rodziną. Jak taka osoba może sprawować taki Urząd? Już niedługo wybory- ludzie obudźcie się!!!! Wstyd !!!

  1. Bardzo nieprzyjemny jest pański komentarz. Zdecydowanie popiera jedną stronę konfliktu bez uwzględnienia, czy słowa niewiarygodnego pismaka , nie podającego żadnych faktów są prawdziwe. Sugeruje przeanalizowanie artykułu, sprawdzenie jego autentyczności i ponowne skomentowanie. .. 🤣🤣🤣🤣. No wiem , że tak pan/pani nie zrobi bo widać, że definitywnie jesteś na NIE. W takiej sytuacji człowiek jest oślepiony swoją chęcią działania i wykorzysta każdą sytuacje , aby innych przekonać do swojej racji.. nawet kiedy jego przekonania są błędne.. nawet kiedy wie , że są błędne. Powodzenia w twojej żałosnej bezsilności życzę.

   1. Sprawa jest chyba zupełnie klarowna interwencja Policji u p.Kamińskiej była.
    W wpisie powyżej jest nieudolna próba zaprezentowania,że jest to konflikt jakiś dwóch stron .
    To jest próba manipulacji,bądź infantylizm wtórny ,a już wskazywanie ,że artykuł może być nie autentyczny to już kompletna aberacja i obrażnie Redakcji tego portalu.

 6. Jeśli to prawda co Pan redaktor pisze to powinna ponieść dla przykładu konkretne konsekwencje.
  A druga sprawa jak w takiej atmosferze są wychowywane dzieci.

 7. W takiej sytuacji Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie powinna wszcząć z urzędu postępowanie karne w sprawie podejrzenia przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy Policji z art. 226 § 1 „Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

 8. Pani wójt pokazała swoje prawdziwe oblicze,przecież to nie pierwszy raz,był czas przywyknąć,oj tam oj tam….zamydla ludziom oczy imprezami że coś robi dla ludzi,a tu widać jaki ma stosunek do ludzi głęboko w d….,,,,mściwość,prostactwo i wogóle słoma z butów,zwykły zjadacz chleba zaliczyłby dołek w izbie wytrzeźwień,ale nie ,,caryca”!.Żałosne,żenada.Gmino Barciany obudż się!!!.

 9. A ja po prostu nie wierzę, że to może dotyczyć pani Kamińskiej. Nie ma tutaj znaczenia jaką kto pełni funkcję. Tak jak to opisano nie zachowuje się żaden przyzwoity człowiek. A już powoływanie się na znajomości z komendantem świadczy o małości tej awanturującej się kobiety. Jest oczywiste, że kobiecie tej muszą być postawione zarzuty zakłócania ciszy nocnej, znieważenia funkcjonariuszy na służbie. Jeżeli kobieta ta posiada dzieci to musi być zbadane czy w tym czasie były w mieszkaniu. Jeżeli tak to musi być wszczęte postępowanie w sprawie ograniczenia praw rodzicielskich. Powtarzam. Mam nadzieję, że to nie dotyczy pani Kamińskiej. Jezeli jednak to skutek może być tylko jeden.

 10. Czy pani wójt, będzie jeszcze wójtem . ?
  Czy osoba z zarzutami – znieważania funkcjonariuszy policji i innymi zarzutami , może być wójtem . ?

  1. Wyborcy tej Pani, obudźcie się. Dzięki Wam znalazła sposób na życie, a więc osiągnęła swój cel. Czy myślicie, że startowała do wyborów mając na sercu dobro gminy i jej mieszkańców? Nic bardziej mylnego. To niestety prawda. To nie jest pierwszy incydent tego typu, którego autorem jest ta Pani o marnej kulturze i reputacji. Wulgarna, grubiańska i arogancka. Marny Włodarz, któremu zafundowaliście dostatnie życie. Czy ktoś z Was zarabia prawie 20 000 zł miesięcznie?Nie sądzę. Wyobraźcie sobie, że ona tak i to dzięki Wam. Pytanie tylko za co, bo umiejętności menadżerskie tej Pani są naprawdę niskiego pułapu, tak więc zanim raz jeszcze pójdziecie do urn, zastanówcie się dwa razy, komu powierzycie losy gminy.

 11. Faktycznie ktoś z internautów mądrze nazwał „Caryca”.
  Na wiosnę 2024 nowe wybory samorządowe – mieszkańcy gminy Barciany opamiętajcie się i rozliczcie tą panią.

 12. Prawdą jest ,że nikt nie jest idealny prawdą też jest ,że natura ludzka jest ułomna i próżna.
  Natomiast trzeba mieć świadomość iż jak się pełni określone funkcje publiczne nie można sobie pozwalać na nie dające się akceptować zachowania czy to w życiu prywatnym czy wpełniając oobowiązki służbowe.
  W tym przypadku jest jeszcze gorzej ponieważ zachodzi podejrzenie popełnienia kilku przestępstw tj.znieważenie interweniujących funkcjonariuszy Policji,wygłaszanie gróżb karalnych mało tego to jak wynika z artykułu jeden z mieszkańców dokonał zgłoszenia do organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa (dotyczy zakłócania porządku i ciszy nocnej ).
  Osobną kwestią jest powołwanie się na znajomości z Komendantem Policji co by to miało oznaczać?
  oraz kwestia obecność w mieszkaniu małoletnich dzieci podczas interwencji Policji.
  Myślę, że organy ścigania zbadają i wyjaśnią to podczas postępowania.

 13. Prawdą jest ,że nikt nie jest idealny prawdą też jest ,że natura ludzka jest ułomna i próżna.
  Natomiast trzeba mieć świadomość iż jak się pełni określone funkcje publiczne nie można sobie pozwalać na nie dające się akceptować zachowania czy to w życiu prywatnym czy wpełniając oobowiązki służbowe.
  W tym przypadku jest jeszcze gorzej ponieważ zachodzi podejrzenie popełnienia kilku przestępstw tj.znieważenie interweniujących funkcjonariuszy Policji,wygłaszanie gróżb karalnych mało tego to jak wynika z artykułu jeden z mieszkańców dokonał zgłoszenia do organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa (dotyczy zakłócania porządku i ciszy nocnej ).
  Osobną kwestią jest powołwanie się na znajomości z Komendantem Policji co by to miało oznaczać?
  oraz kwestia obecność w mieszkaniu małoletnich dzieci podczas interwencji Policji.
  Myślę, że organy ścigania zbadają i wyjaśnią to podczas postępowania.

  1. Będę się bardzo intersował tym tematem, aby ta sprawa została odpowiednio załatwiona z uwzględnieniem wszystkiego co Pan/ pani porusza w swoim kontematrzu. SKANDAL

  2. Jeśli tak było jak pisze Redakcja to absolutnie powinna ta pani ponieść karę a ludzie w wyborach to ocenią.To Kaczyński coś tam mówił o dawaniu w szyję przez kobiety?Jakoś tak chyba mówił i o dzieciach coś było.

 14. Dla tych czytelników, który zastanawiają czy to to prawda to tak, to zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu Pani Wójt. To już nie pierwszy incydent!!! Zgodzę się ze zdaniem innych czytelników, że wszystko jest dla ludzi i po godzinach pracy może robić co chce ALE brak szacunku dla innych mieszkańców (jej przyszłych i przeszłych wyborców) to jest skandal. Kiedy w końcu wyniesie się z gminy ta kobieta… Wstyd mi że wybierałem takiego człowieka, wstyd mi, że mieszkam w tej gminie.

  1. A może to jakiś szerszy problem dotyczący alkoholu?
   Pewnie więcej na ten temat wiedzą mieszkańcy Mołtajn? tym bardziej, niektóre komentarze zwracają uwagę ,że takie zachowanie ma miejsce nie pierwszy raz?

  2. Mi tak samo … zachowania ma karygodne. Nie jest tu alfa i Omega stojąca ponad prawem że każdy będzie się jej z dala kłaniał . wstyd

   1. Do Bialy , jak sądzę nie musi się wyprowadzać bo korzysta chyba z tego, że jest „blisko” organu wykonawczego dosłownie i w przenośni, a myślę że i może ktoś z rodziny.

 15. Ciekaw jestem jak w tej sytuacji zachowa się ” komendant Darek”. Będziemy pilnie śledzili co będzie dalej. Nie pozwolimy zamieść sprawy pod dywan. Nad „komendantem Darkiem” jest jeszcze „komendant Tomek”. Myślę że tą sprawą powinny zainteresować się media ogólnopolskie. Na kętrzyńskie bym nie liczył.

  1. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra”promocja” Gminy Barciany.
   Jeden z Prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej mówił”Jak chcesz dobrze poznać człowieka daj mu władzę „.
   Myślę, że to wszystko co nam się „funduje” w naszej Gminie nie musi być kontynuowane, ale nic tak nie jest wstanie przywrócić normalności jak wybory,a te jako następne w kolejności.

   1. Do tych co tak nieudolnie próbują zaklinać rzeczywistość.
    Nie da się takiego zachowania niczym usprawiedliwić jest to oględnie mówiąc zachowanie z wszechmiar naganne .
    Natomiast bardzo niepokoi powoływanie się na znajmości z Komendantem „Darkiem” to warto byłoby wyjaśnić? sądzę, że to zostanie wyjaśnione podczas postępowania prowadzonego przez organy ścigania.

    1. Przecież to żaden wyczyn ,że wykonuje się swoje obowiązki bagatela za 20tysięcy złotych miesięcznie to coś trzeba robić ,
     poziom wynagrodzenia sięga prawie uposażenia Prezydenta Warszawy.Trzeba też jasno powiedzieć, że przez cały okres tej kadencji było realizowanych bardzo wiele programów rządowych nie wykorzystać takich możliwości to by było dopiero nieudacznictwo.
     A jak za ciężko to nie jest to praca przymusowa ,zawsze można zmienić.

 16. Wydaje się, że tak samo jak powoływanie się na znajomości z Komendantem „Darkiem”,należy zbadać pod czyim adresem ta pani kierowała gróżby pt.”domek im spalę”,bo to są chyba groźby karalne czyli poważne naruszenie prawa.

  1. Jeszcze nie tak dawno taka kwota p.Kamińskiej się nawet nie śniła.
   Ale tu się rodzi pytanie czy tak biedną i zadłużoną Gminę stać na tak drogiego Wójta ?(chociaż byłby nie wiem jak kooperatywny) oczywiście, że nie .

 17. Szanowni Państwo żenujące zachowanie poziom rynsztokowy przewyższający margines społeczny.
  Ale chyba niczego innego nie można się było spodziewać .

  1. W takim razie bardzo proszę o udostępnienie tych źródeł. Wówczas wasz artykuł stałby się zdecydowanie bardziej wiarygodny. Oczywiście nie mam na myśli potwierdzenia wezwania policji itp bo to akurat jest oczywiste, ale proszę o uwierzytelnienie relacji świadków które wydają się ponadto wyolbrzymione. Proszę pokazać, że zeznania nie są zeznaniami politycznych przeciwników Pani wójt. Chętnie się zagłębie w wiarygodność waszej redakcji.

   1. Rafcio szkoda, że nie byłes taki madry jak inna gazeta przypadkiem znalazla muche w pierogach jednego z lokali gastronomicznych w barcianach. Szkoda, ze nie broniles poprzedniego wojta jak go szkalowano i tworzono jego fake konta. Szkoda ze nie jestes obiektywny. Ten portal jest obiektywny i jak widac po tekstach i działaniach redaktora daje mozliwośc wypowiedzenia sie kazdemu. nawet wojt mogla cos powiedziec, odnieść sie do sprawy. Nie zrobila, bo wie co sie tam dzieje. Poza tym w mysl przepisow redaktor nie ma prawa udostepnic swoich źródeł. Poza tym ja juz sobie wyobrazam co zrobiła by wójt gdyby dowiedziala sie kto opowiedzial o tych wszystkich incydentach. Juz swoje problemy ma jedna rada z Drogosz, druga z Windy i trzecia z Mołatjn. Wystaryczy tego terroru.

 18. Wg. co to za ,,gazeta,, ewentualnie ,,portal,, napisało?? Sam opis zdarzenia jest zdecydowanie jednostronny na co szanujący się redaktor nie powinien sobie pozwalać. Relacje ,,świadków,, z pewnością są relacjami osób które wezwały policję , lub osób będacych ich bliskimi sojusznikami, więc nie powinny być publikowane w artykule. Brak jakiegokolwiek profesji w tym co tu napisano. Kto madrzejszy, ten powinien sobie przeanalizować. Jak dla mnie artykuł zrobiony dla sensacji że względu na osobę publiczną. Z pewnością coś się tam wydarzyło, ale
  niewyrozumiali sąsiedzi,,szukający haka,, wyolbrzymili to dla własnych korzyści.

  1. Ah… wtykanie temu portalowi braku profesjonalizmu. Jak czytamy w artykule, redaktor skontaktował sie z Wójt, aby poznać jej wersję. Odmówiła komentarza. Jak widać redaktor był obiektywny. Rafcio czytaj ze zrozumieniem.

  2. Widzę lider wśród fanów nie odpuszcza i zaklina rzeczywistość, sąsiedzi ani nie szukali haków, ani nie wyolbrzymiali tylko chcą mieć spokój jak każdy mieszkający w jakiejś wspólnocie. Byli i tak cierpliwi tolerując wcześniejsze postępowania MK, albo się bali. Wiele poruszonych kwestii jest „niestety” ale prawdziwych bo sama wcześniej o tym słysząc nie dowierzałam chociaż większość było z dobrze poinformowanych źródeł. Kiedyś jedna osoba jakieś kilka miesięcy temu powiedziała, że prędzej czy później ta osoba po prostu się potknie i tak się stało.

 19. Widzę, że tu Rafał zdecydowanie staje w obronie MK, wobec tego może ma taką wiedzę i wytłumaczy czytającym tu, dlaczego wykasowała wpis cyt.: „Trzeba zaprosić Darka na otwarcie”, na facebooku organu wykonawczego, czyżby ktoś interweniował, czy też doradzał jak dalej postępować.

 20. Omówiona sytuacja zdecydowanie zarysowuje problem w miejscu zamieszkania – Pani Wójt i sąsiadów. Wydarzenie miało miejsce z 11/12.11.2023. , wcześniej , podobne również się zdarzały. Sąsiedzi mieli dość niewłaściwych zachowań Pani Wójt, jeśli w treści informacji podano- że tej nocy policję, wzywano dwukrotnie.
  Problem rozwijał się od jakiegoś czasu i tej feralnej nocy osiągnął apogeum. Winę za powstanie i taki przebieg konfliktu ponoszą obie strony, z wyraźniejszym wskazaniem na Panią Wójt. Pani Wójt -osoba publiczna, ma mieć szacunek do wyborców, sąsiadów, powinna budować autorytet urzędu na którego czele stoi. Pani Wójt powinna dostrzegać problemy i je rozwiązywać , a nie być postrzegana jako sprawca konfliktów. Minął tydzień, informacja dostaje wiatru w żagle, a Pani Wójt milczy. Żadnych wyjaśnień, oświadczeń, może przeprosin, to znaczy prawda .

 21. A niejaki Zbigniew H. niedawno kandydat do sejmu, dziś szef kętrzyńskiej PO w rolce poparcia obejmuje wójt. Co tu się wyprawia w tym powiecie. Ja nie rozumiem tu czegoś? U progu kampanii wspieranie osoby, która jawnie trzyma z PiS, ignoruje posłów PO i szarga dobre imię urzędu, a Zbigniew oficjalnie przy muzyce w tle prezentuje z nią uściski? Drugi zbyś w kampanii wysypuje w spotach kandydatów PIs. Co tu się wyprawia? Wstyd, hańba, kto ich popiera?

 22. Pojutrze- 23.11 sesja w Gminie Barciany. Ciekawe , jakie sprawy przedstawi Pani Wójt, w temacie działania wójta między sesjami. ,,Czy odniesie się do informacji zawartej w prasie, na swój temat.

 23. Sądzę, że Rada jako Organ stanowiący i kontrolny Gminy będzie oczekiwała wyjaśnień w tejże kwestii ? chyba że się mylę .

 24. A ja Wam powiem, że po twarzy widać, czy ktoś notorycznie wali alko, a widać, widać. Kiepski przykład …

  1. W mojej opinii Rada wręcz powinna na najbliższej Sesji zażądać wyjaśnień (o ile Wójt będzie obecna ponieważ uczestnictwo organu wykonawczego na Sesji Rady Gminy nie jest obowiązkowa) w tej bulwersującej sprawie.

 25. Pani Wójt chyba rzeczywiście ma problem z alkoholem,gdyż sam byłem świadkiem jak w czasie poczęstunku po Turnieju Samorządowym w Piłce Siatkowej w Kętrzynie 10 listopada 2022r. mocno się upiła i muszę przyznać że bardzo żle to wyglądało.Uważam,że Pani Wójt potrzebuje pomocy i nizwłocznego skierowania na leczenie a z tą chorobą można wygrać. Pozdrawiam

 26. Generalnie, jak się człek ponad 30 lat przygląda tym samorządowcom w Polsce, to wniosek płynie jeden. Każdy wójt, Burmistrz, Prezydent po skończonej kadencji powinien z mocy prawa odsiedzieć 1 rok w więzieniu i potem, już zresocjalizowany, może znowu kandydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *