WAŻNY TEMAT: Jednostka wojskowa w Kętrzynie nierealna? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Jednostka wojskowa w Kętrzynie nierealna?

12

Nadal nie milkną echa listopadowej konferencji Platformy Obywatelskiej w Kętrzynie, w którym udział brał były Minister Obrony Narodowej, a obecnie Poseł na Sejm RP Tomasz Siemoniak. W trakcie tego spotkania ze strony lokalnych działaczy PO padła deklaracja o staraniach w utworzeniu jednostki wojskowej w Kętrzynie.

Przewodniczący PO w Kętrzynie również w późniejszych wywiadach podtrzymuje te słowa i stwierdza, że jest to realna szansa dla Kętrzyna. W związku z tym zwróciliśmy się do byłego Ministra Obrony Narodowej, Posła na Sejm RP Tomasza Siemoniaka z pytaniem czy jednostka w Kętrzynie ma racje bytu:

Decydujący głos będzie należeć w takich sprawach do Sztabu Generalnego Wojska Polskiego a głównym kryterium będą interesy bezpieczeństwa RP, w tym oczywiście mieszkańców Kętrzyna – odpowiada Tomasz Siemoniak dla info-Kętrzyn24.pl

Również w ostatnim czasie powstały nowe jednostki wojskowe w Olecku i Ostródzie, a w ostatnich wystąpieniach obecnego Ministra Obrony Narodowej zapowiedziano utworzenie 1 Dywizji Piechoty Legionów im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Nowe jednostki tej dywizji mają powstać w Kamionce pod Iławą oraz Wielbarku.

Przypomnijmy, że w Kętrzynie funkcjonuje Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Zwróciliśmy się również do MON-u z zapytaniem jakie kryteria są potrzebne, aby taka jednostka wojskowa powstała i czy MON oraz Sztab Generalny Wojska Polskiego przewiduje w przyszłości utworzenie jednostki wojskowej w Kętrzynie.

Do tematu wrócimy wkrótce oraz zachęcamy do zapoznania się z komentarzem lokalnych polityków na temat utworzenia jednostki wojskowej w Kętrzynie:

12 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Jednostka wojskowa w Kętrzynie nierealna?

  1. Prosze zaptać jedynego lokalsa ktory tam uczestniczyl. Radnyn Olenkowicz ostatnio bardzo aktywny w mediach. To jedyny radny naszego powiatu ktory tam swiecił swoja obenoscia Homza reprezentoluje sejmik wojewodzki nie musi sie orientować. Niech sie wypowie Olenkowicz gdzie widziałby umiejsciowienie tej jednistki? Jako wieloletni radny w tym 2 krotnie wiceprzewdniczacy rady powiatu powinien być znakomicie zorientowany w nieruchomosciach jakimi dysponuje powiat. Bo pomysł musiał powstac bazując nie tylko na potrzebie pomyslu ale na realnych możliwościach loklizacyjnych. Dotychczas przy Strazy Granicznej staly opuszczone budynki poniemieckich koszar ale powiat sprzedal cieszac sie ze pozbyl sie problemu. Bylaby po sąsiedzku baza techniczna kwestia współpracy MON z MSWiA. Czekamy na aktywiste.

  2. JA PAMIĘTAM JAK TEN RADNY WOJEWÓDZKI MÓWIŁ O WOJEWÓDZKIEJ PROFILAKTYCE DZIECI W KAZDEJ SZKOLE, KOLEI KETRZYN-WEGORZEWO I DRODZE KETRZYN-GIZYCKO? CO TEN PAN ZROBIŁ PRZEZ 5 LAT?

  3. Pomysł lokalnych działaczy PO o lokalizacji jednostki wojskowej w Kętrzynie jest od początku do końca chory. Taka lokalizacja z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców miasta jest kompletnie pozbawiona elementarnej logiki. Panowie z PO powinni wiedzieć, że jednostki czy bazy wojskowe, t o w razie konfliktu zbrojnego są pierwszymi celami ataku. Takie jednostki czy bazy mają sens poza miejscami skupisk ludności cywilnej. Nie jest też żadną tajemnicą, że pomysłodawcy, z których jeden chce być burmistrzem, a drugi senatorem, będą sypać różnymi pomysłami niekonieczne sensownymi.

    1. Marzenia warto mieć gorzej z możliwościami. Przydaloby się jakies konktrety z działalnosci spolecznej bo dotyczczas to tylko frazesy ktore moze stwierdzić kazdy. Co konkretnie zaproponował kucharzyk? Poza koniecznoscią pozbycia sie Niedziólki gdy zacząl przygladac sie jego zaleznosciom dzialan gospodarzych od funkcji spolecznych? Co konkretnie zaproponowal, czym sie zająl, czego dokonal w samorządzie? poza zatrudnieniem lub zqlatwieniem swoim ludziom do zdobywania informormacji ? Bo opowiadanie ze w polityce jak w rodzinie to tez prawda. Na zdjęciach .

  4. W ukraińskim Soledar nie było jednostki wojskowej a został zrównany z ziemią, stąd wątki o bezpieczeństwie miasta bez jednostki wojskowej są pozbawione racji bytu, front, linia walk itp będzie decydować o zniszczeniach, przypominam także o odległości od granicy.
    Poza obawami o bezpieczeństwo, jednostka to jednak rozwój miasta, a poza wojskiem Kętrzyn nie ma żadnych ale to żadnych perspektyw rozwoju niestety .

    1. Kucharz jednak twierdzil przy poprzednich wyborach gdu Hecman upadał ze Ketrzyn sie rozwija. A dzisiaj nie slychac z jego stony aby aby Ketrzyn sie zwiał? Ciewawe ze teraz mu juz wszystko pasuje? Czyzby uklad z Michalkiem i Wrobelkiem mu pasowal?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *