WAŻNY TEMAT: Jutro startuje sprawa mobbingu w Sądzie w Kętrzynie – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Jutro startuje sprawa mobbingu w Sądzie w Kętrzynie

14

na zdjęciu: budynek, w którym znajduje się PUP

Sprawa stosowania mobbingu na pracownikach Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej jeszcze bardziej nabrała tempa. Zwłaszcza po złożeniu przez naszą redakcję wniosku do Rady Powiatu w Kętrzynie o zawieszeniu w obowiązkach dyrekcji PUP do czasu wyjaśnienia sytuacji. Pomimo przedstawienia twardych argumentów w postaci prawomocnego protokołu Państwowej Inspekcji Pracy ani Przewodnicząca Baraniecka, ani starosta Kochanowski nie wyrażali – w naszej opinii – chęci pomocy załagodzenia sytuacji.

Już wcześniej informowaliśmy, że przed Sądem Pracy w Kętrzynie będzie się toczyć sprawa sądowa o odszkodowanie i zadośćuczynienie w stosowaniu mobbingu. Pierwsza rozprawa rozpocznie się 13 września br., i jak informuje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Marta Banaś-Grabek jest to sprawa z powództwa prywatnego jednej z pracownic Powiatowego Urzędu Pracy. IV Wydział Pracy w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie nad tą sprawą będzie się pochylać 13, 15 i 20 września br.

Warto dodać, że również rozpoczęło się postępowanie przygotowawcze przez Prokuraturę o stosowanie mobbingu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie.

14 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Jutro startuje sprawa mobbingu w Sądzie w Kętrzynie

 1. Sprawa w sądzie nie obejmuje ustaleń Inspektora pracy z kontroli.Pracownicy dopiero w postępowaniu przygotowawczym złożą zeznania.To dwie oddzielne sprawy.Brawo pracownicy walczcie o swoje prawa i godność.

  1. Chyba pozwani, nie zapominajmy, że jest ich dwoje. Co za wstyd i jak muszą się czuć ich rodziny. I po co im to było? To nie przypadek, że odchodzą stamtąd doświadczeni pracownicy, to nie przypadek, że się leczą. Prokop i Wiszniewska to teraz hot nazwiska w powiecie i nie tylko 🤔

 2. To chyba teraz pan starosta ma szansę wysłuchać pracownikow. Może warto, że był na rozprawie i następnie wziął ewentualną odpowiedzialność za swoich podwładnych.
  Ktoś wie, czy tam będzie telewizja?

 3. Miejmy nadzieje ze prokurator dopatrzy sie takze strommiczosci lub niedoplenienia obowiazkow w organie ktoty winien zawiescic dyrektora od czasu powxiecia informacji na czas toczacego sie postepowania przygotowawczego.

 4. No, to będzie się działo, czekam z niecierpliwością i uczciwe rozstrzygnięcie tej sprawy orzekającej o winie „sołtysa” i tej , jak jej tam”- „przydupaski”. Chciałbym widzieć, jak wywożą ich na taczkach i słono zapłacą za swoje postępowanie i poniżanie ludzi , oczywiście mam na myśli wysokie odszkodowania, chociaż zdrowia nikt im nie zwróci, a szczególnie tych dwoje „wyrzutków społeczeństwa”!!!!…

 5. …sprawa pana Grzegorza P i pani W potrwa minimum rok… ciekawe, jak jej rozstrzygnięcie wpłynie na notowania Starosty, który TOTALNIE zaniedbał nadzór nad podległą (konkretnie Jemu) jednostką organizacyjną… jeżeli On tak nadzoruje szkoły i inne jednostki, to nie dziwota, że miasto dało swoim nauczycielom po pieniążku na początek roku szkolnego – a tak wzorowo zarządzany powiat – już nie, chociaż w całym powiecie jest mniej nauczycieli (ze szkół średnich) niż w jednym mieście… a swoją drogą ciekawe jak sprawy kadrowe rozegra pierwszy kadrowiec w powiecie, pan Zbigniew ?… kasę w PUPie dają niezłą a robota i nie za ciężka – któryś „swojak” będzie szczęśliwy… Generalnie rodzi się pytanie „po co na ten i inne powiaty”?… rozdać ich obowiązki dla gmin/miast a resztę dla marszałka województwa i po temacie – iluś „przemęczonych” radnych odpocznie a i kasa zostanie… osobiście ja już wymiotuję na widok ciągle otwieranych po remoncie dróg – ot wydarzenie dziurę załatali !! – to w normalnym kraju normalna procedura utrzymać drogi w całości – tylko u nas robi się z tego widowisko…

 6. Panie, drogi taki sobie mieszkańcu, uderzył Pan w sedno sprawy, zlikwidować darmozjadów powiaty i obowiązki przekazać gminom, które sobie nieźle poradzą, a i pieniędzy zostanie, a reszta jest niepotrzebna. Skoro w niektórych jednostkach, a taką znam osobiście , redukowano pracowników w działach (niektórych) dominimum, bo sobie muszą poradzić, a jak nie to (szantaż ) do zwolnienia, to dlaczego nie zlikwidować „chmary” niepotrzebnych pracowników, na których wydaje się kasę, a pożytku żadnego. Jestem za tym, zlikwidować jak najszybciej biurokrację w jednostkach samorządowych zbędną, która jest coraz bardziej poszerzana dla „znajomków”.

 7. No i po pierwszej rozprawie. Czy ktoś ma jakieś informacje? Podobno dziś zeznawali świadkowie tej, co złożyła pozew i było ich całkiem sporo.

 8. Z tego co mówią ludzie to większość urzędasów popiera Dyrektora i zaprzecza dużo sytuacji. widocznie nie do końca jest tak, zawsze są 2 strony medalu

 9. Czyli lipa z tym mobbingiem. Urzędnicy muszą składać zeznania po złożeniu przysięgi ? Jeśli tak to zgodnie z prawdą muszą mówić i tu się kończy cała sprawa. Czekam na finał tej sprawy, oj chyba Redaktor nie będzie zadowolony . A powiaty to sztuczne twory, i są to zmarnowane nasze pieniądze na utrzymywanie tej struktury. Szkoda, że parlamentarzyści, politycy nie są zainteresowani ich likwidacją. A dopóki są , to jest starosta i radni czy nam się podoba czy nie. Dobrze , że choć w powiecie w tej kadencji jest współpraca i spokój, tak nam wszystkim potrzebny. Chyba dobrze się stało, że powiat nie dał się wciągnąć w te zagrywki, anonimowe skargi. Brawo Starosta Kochanowski i Przewodnicząca Baraniecka i rada , tylko jeden radny nie przestrzegał prawa i chciał anonimowe skargi rozpatrywać i to jeszcze w sprawie mobbingu,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *