WĘGORZEWO: Podsumowanie Powiatowych Dożynek – Magna Masuria

informacje i zdjęcie: UM Węgorzewo

Dożynki Powiatowe rozpoczęte zostały uroczystą mszą świętą w kościele pw. Św. Józefa w Węgielsztynie, by następnie barwnym korowodem przejść na boisko w Węgielsztynie.

Tam starostowie dożynek Beata Gąbka oraz Andrzej Kruk, przekazali na ręce Burmistrza Węgorzewa Krzysztofa Kołaszewskiego chleb upieczony z tegorocznych zbóż. 

Następnie chleby dożynkowe podzielono i poniesiono między uczestników dożynek, z życzeniami, by chleba nigdy nam nie zabrakło.

Uczestnikom Dożynek życzenia złożył m.in. burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski.

Burmistrz podziękował rolnikom, sadownikom, pszczelarzom i wszystkim pracującym w handlu i rolnictwie za nieustanny wysiłek, troskę i zaradność. Wartość chleba najlepiej znają ci, którzy w trudzie i pocie czoła pracują na ten dar.

Dożynki mają również przypominać nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb.

Uroczyste Dożynki uświetniają goście, m.in. Jolanta Piotrowska-członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Mariusz Fatyga- Wicestarosta Powiatu Węgorzewskiego, Józef Markiewicz-Wójt gminy Budry, Robert Nowacki-Dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział w Olecku, delegacja z naszej partnerskiej gminy Czarny Dunajec oraz przedstawiciele władz administracyjnych i służb mundurowych.

Więcej zdjęć z całych dożynek mogą zobaczyć państwo tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *