WAŻNY TEMAT: Kętrzyński Sąd wstrzymał proces w sprawie mobbingu w PUP – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Kętrzyński Sąd wstrzymał proces w sprawie mobbingu w PUP

18

na zdjęciu: budynek, w którym znajduje się PUP

Głośnym echem w przestrzeni publicznej roznosi się sprawa mobbingu w kętrzyńskim Powiatowym Urzędzie Pracy – obecnie trwa zarówno postepowanie prokuratorskie jak i sądowe z oskarżenia prywatnego. Jak informuje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, pan Marcin Wojciechowski: prowadzone przez IV Wydział Pracy Sądu Rejonowego w Kętrzynie postępowanie Powiatowemu Urzędowi Pracy w Kętrzynie o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tytułu mobbingu zostało zawieszone z powodu toczącego się postępowania karnego w prokuraturze.

Warto wspomnieć, że Prokuratura Okręgowa w Olsztynie informuje, że wpłynęło do nich zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa sygnowane przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie w sprawie przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz stosowania mobbingu przez Grzegorza Prokop – Dyrektora PUP w Kętrzynie, Ewę Wiszniewską – Zastępcę Dyrektora PUP w Kętrzynie oraz Michała Kochanowskiego – Starostę Kętrzyńskiego – to jest o czyny z art. 231 § 1 k.k., art. 218 § 1a k.k. oraz art. 270 § 1 i 3 k.k.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Mrągowie. W międzyczasie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie powstały dwa związki zawodowe i jak informuje jeden z lokalnych działaczy NSZZ „Solidarność” jedne z nich można nazwać: „związkiem zawodowym obrońców Dyrektora”.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do starosty i Starostwa Powiatowego w Kętrzynie z prośbą o udostępnienie pism jakie nadesłały związki zawodowe to wcześniej wspomnianego urzędu oraz o ustosunkowanie się do całej sprawy. Jak na razie Rada Powiatu w Kętrzynie jak i starosta kętrzyński omijają temat szerokim łukiem oraz nie chcą się wypowiadać na ten temat.

18 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Kętrzyński Sąd wstrzymał proces w sprawie mobbingu w PUP

 1. Dlaczego Grzegorz Waldemar Prokop dyrektor Urzędu pracy w Kętrzynie na czas trwania śledztwa nie został zawieszony w wykonywaniu obowiązków przez pracodawcę tj. Michała Kochanowskiego- Starostę Powiatu Kętrzyńskiego ? To jest skandal!! Jak ci pracownicy mogą się bronić, jak mają pracować jeśli on jest cały czas na stanowisku!!! Pracownicy PUP powinni wystosować wniosek o objęcie prowadzonego postępowania nadzorem prokuratora generalnego. Prokop nie jest już w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Karma wraca!!!

 2. Grzegorz Prokop, dyrektor Urzędu Pracy w Kętrzynie i zarazem radny wojewódzki powinien być niezwłocznie zawieszony w wykonywaniu obowiązków. Proszę zobaczyć sprawa dyrektora kuratorium oświaty w Ciechanowie. W związku z zawiadomieniem pracowników delegatury w Ciechanowie o możliwych nieprawidłowościach w relacjach dyrektora delegatury w stosunku do podległych pracowników, Mazowiecki Kurator Oświaty podjął decyzję o zawieszeniu dyrektora w wykonywaniu obowiązków.
  Panie Starosto Michale Kochanowski proszę o niezwłoczne zawieszenie dyrektora Grzegorza Prokopa i zastępcy dyrektora Ewy Wiszniewskiej Urzędu pracy w Kętrzynie na czas prowadzonego śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz stosowania mobbingu.

 3. Na szczęście pracownicy, którzy raz odważyli się powiedzieć głośno, co tam się dzieje, zeznają to samo w sądzie i na policji. Spędzają tam długie godziny, by szczegółowo naświetlić sprawę, przekazać dowody. To świadomi swoich praw ludzie, którzy będą dochodzić sprawiedliwości do skutku. I piękny uśmiech pana starosty w mikołajowej czapce nie wystarczy, by przekonać opinię publiczną, że się pomylił, nie miał informacji lub inne takie brednie.

  1. Starosta mówił że w raporcie pipu nie ma słowa mobing.A PIP podał Pup do prokuratury.To był ten mobing czy nie było. O co tu chodzi.A co na to rada powiatowa.

   1. Jestem pełen „podziwu ” jaki to nasz starosta ” wszechstronny”. Kurde robi za PIP, za kierownictwo w PUP, za sądy . Kurde, wydał , jak dyktator, jednoosobowo opinię, że nie było mobbingu. Kurde, czuje chłop, że ma władzę. No, no. ..

 4. Czy to co zeznają w sądzie pracownicy kwalifikuje się na mobbing ? Fakt, że PIP podał do prokuratury , nie oznacza, że faktycznie był mobbing. Poczekajcie na wyrok , nie gorączkujcie nie państwo, przecież widzicie, że grubymi nićmi szyte. To rozróba, walka wewnętrzna PIS i nic więcej. Czas na zgodę, a nie podjudzanie . Panie Redaktorze, przecież tapla się pan takim błocie . Ci ludzie w PUP dawno by nie pogodzili i ustalili zasady funkcjonowania po nowemu, ale Pan nie da im szansy, tylko wyrzucić obecną Dyrekcję , takie czytam stałe komentarze . To gdzie tu kompromis ? Gdzie miejsce na porozumienie ?

 5. Co robi Kochanowski i przew. Rady Baraniecka – dlaczego nie zawiesili w wykonywaniu obowiązków Prokopa na czas rozpatrywania sprawy przez Sąd? Na pewno w nadchodzących wyborach nie będzie to plusem dla kandydujących do Rady Powiatu .

 6. Jeżeli Sąd zawiesił postępowanie (ciekawe dlaczego ?) To dlaczego Starosta ma zawieszać Dyrekcję ? Jeśli Prokuratura postawi zarzut , to wówczas Dyrekcja będzie zapewne musiała iść na przymusowy urlop, dopóki nie będzie wyroku i zgody Sejmiku Wojewódzkiego to działania starosty, będą niezgodne z prawem. Rada Powiatu to tylko bicie piany i ewentualny lokalny lincz. Do tej pory rada mądrze się zachowuje. W końcu Prokuratura coś postanowi. A zachowanie Starosty i przewodniczącej uważam za sukces tej rady to będzie plus.

  1. Do powyższego wpisu – Przeczytaj: Mobbing w kuratorium w Ciechanowie? Dyrektor odsunięty, sprawę może zbadać prokuratura
   Więcej na RDC: https://www.rdc.pl/aktualnosci/ciechanow/mazowiecki-kurator-oswiaty-chce-by-prokuratura-w-ciechanowie-zbadala-sprawe-mozliwego-mobbingu-w-tamtejszym-kuratorium_hMtVTQnVpeYDl3nbM4ta
   Każdy rozsądny pracodawca na czas prowadzonego śledztwa zawiesza osoby wobec których zachodzi co najmniej jakiekolwiek podejrzenie działalności niezgodnej z prawem.
   Państwowa Inspekcja Pracy w Olsztynie na podstawie -przeprowadzonej kontroli zawiadomiła organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. To organ kontrolujący nie Kowalski z ulicy zawiadomił prokuraturę. Czy to nie wystarczy? A ja uważam że Starosta Michał Kochanowski i Urszula Baraniecka lekceważą poważną sprawę – nie chcą wyjaśnić sprawy, dziwie sie do on doktor wykształcona osoba a ona nauczyciel z dużym stażem. Karma wróci, przy najbliższych wyborach.

  2. poszkodowani ktorzy zlozyli zawiadomienie maja swoje prawa, moga np wnioskowac o przesluchanie wskazanych swiadkow, i uczestniczyc w przesluchaniach, wykonac fotokopie prokotolow zapoznawac sie z aktami i otrzymac wszytkie materialy w formie skanu. O to wszystko powinno zwrocic sie z pisemnym wnioskiem. Moga wnosic o przesluchanie tez radnych i rozszerzac zawiadomienie o kolejne osoby ktore sa winne nie podjecia krokow prawnych czyli zaniechanie i niedopelnienie obowiązkow np. czlonkow rady przewodniczacych i ich zastepce popieracjacego stanow7sko statosty. Winnych jest wielu.

 7. Wszystko się zgadza, tylko tam chodzi o dyrektora . który nie jest radnym i nie jest chroniony . Ponadto, tam pracownicy rozwiązywali wszystko zupełnie inaczej , a w Kętrzynie ? Widać, że jest to inspirowane, podlewanie oliwy, tak by skłócić wszystkich. A celem jest totalna degradacja obecnej Dyrekcji. Już chyba nie chodzi o dodatki, szkolenia , awanse. BAGNO i śmierdzi na kilometr, Panie Redaktorze oby nie był Pan wykorzystywany jak kiedyś rzeczywiście był redaktor lokalnej gazety i jakoś zdrowie i pieniądze na tym stracił, czy komuś pomógł czy raczej odwrotnie było. Współczuję pracownikom, że dają się wykorzystać i wciągać w brudne rozgrywki .

 8. Takich ludzi nie należy wybierać do sprawowania jakiejkolwiek władzy.
  W najbliższych wyborach najzwyczajniej nie głosować na ludzi,którzy nie potrafią bądź nie chcą podjąć prostych decyzji.
  A cały czas się lansują i opowiadają w przychylnych sobie mediach różnego rodzaju dyrdymały.

  1. Panie Redaktorze to Panu należy szczególnie podziękować, że pisze Pan i obnaża ignorancję ,dyletanctwo oraz arogancję i populizm takich osób jak Michał Kochanowski,Grzegorz Prokop,Marta Kamińska.
   Przyczyni się do tego iż te osoby po następnych wyborach samorządowych odejdą do lamusa historii.

   1. Jakie dyletanctwo ? Jaki populizm ? Kamińska wójt gminy Barciany , jedna z najlepszych zarządzających , ogólnie dobrze wybrano w ostatnich wyborach wójtów , tak trzymać. W moim odczuciu kolejna kadencja dla nich murowana , starosta zależny od rady w powiecie. Ta kadencja pokazała, że radni z różnych list, opcji są w stanie współpracować te cztery lata udowadniają tę tezę. Bardzo cenię starostę , radę powiatu z jej przewodniczącą. Wyborcy dobrze wybrali i kolejne wybory to potwierdzą . Panie redaktorze apeluję, niech pan nie wierzy swoim populistom i redaktorkom. Niech Pani opisuje rzeczywistość, fakty , a niech insynuacje nie będą paliwem do pana artykułów.

 9. A to ciekawe, w problemie – mobbing PUP , starosta wydał opinię między innymi na Radzie Powiatu, że mobbingu nie ma. I Obserwator twierdzi, że starosta w porzo. To najgorszy błąd jaki popełnił włodarz. Brak w tym temacie reakcji Zarządu Powiatu i Rady Powiatu to kolejne zastrzeżenia do działania tych struktur powiatu. Te przykłady potwierdzają, że starosta i jednostki państwowe powiatu są władza tylko dla siebie.

 10. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, tak jak i sympatyzować z określonymi osobami.
  Natomiast zarządzanie poprzez facebook czy brak decyzyjności to infantylizm wtórny, mozna by tu mnożyć i prztaczać określone fakty,ale na to przyjdzie czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *