WAŻNY TEMAT: Nagroda i nowe stanowisko w zamian za przegraną sprawę w Sądzie?

10

Była już kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie, pani Marzena Utko, według jeszcze nieprawomocnego wyroku sądu, nałożyła niesłusznie karę porządkową nagany na jedną ze swoich byłych pracownic.

Przypomnijmy, że jesienią 2021 roku doszło do całkowitego rozpadu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a członkowie tej Komisji nie zgadzali się na pewne działania Urzędu Miasta w Kętrzynie oraz władz miasta. W tej komisji była jedna z pracownic kętrzyńskiego MOPS-u, która również złożyła rezygnacje. W zamian za to otrzymała naganę, która eskalowała do rozwiązania problemu w kętrzyńskim Sądzie, dokładnie w IV Wydziale Pracy.

Jak informuje nas Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, Marcin Wojciechowski: Sąd Rejonowy w Kętrzynie IV Wydział Pracy w dniu 6 października 2022 r. wydał wyrok w sprawie przeciwko Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kętrzynie o uchylenie kary z tytułu odpowiedzialności porządkowej pracowników. Powyższym wyrokiem Sąd uchylił karę porządkową nagany nałożoną na stronę powodową.

W między czasie osoba, która nałożyła w ocenie Sądu niesłuszną karę nagany jest obecnie kierownikiem Centrum Opiekuńczo Medycznego „Kętrzyński Dom Wsparcia”, a niedawno otrzymała nagrodę marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy i integracji społecznej. Przypomnijmy również, że wobec byłej dyrektorki MOPS umorzono postepowanie z tytułu nękania – sprawę na chwilę obecną wycofała osoba pokrzywdzona.

10 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Nagroda i nowe stanowisko w zamian za przegraną sprawę w Sądzie?

  1. Pierwszym sposobem na to, by ocenić inteligencję władcy, jest przyjrzeć się ludziom, jakimi się otoczył.
    Niccolo Machiavelli

  2. Nie mogę się doczekać kiedy wróci Krzysztof Hećman i zrobi porządek. Za jego rządów chociaż był spokój i w urzędzie, w jednostkach podległych oraz w spółkach. Widać manager z Farela nie radzi sobie z niczym.

  3. Pamiętam jak palacz kotłowy z Philipsa będąc w powiecie nie wytrzymał ciśnienia z jego odwołaniem z funkcji, to popadł w problemy, aż wyładował na wewnętrznym oddziale .

  4. Znowu propaganda sukcesu w skrzynkach pocztowych spółdzielców!!!! No nie trwońcie moich pieniędzy!!!!! Propganda nie kreuje rzeczywistości!!!! Za kogo ten burmistrz ma mieszkańców Kętrzyna. Żeby jeszcze ze swoich wydawał. A i jego jest z naszych.

  5. zamist na propagandę sukcesu, moze by tak panie Niedziólka dokupić jakieś ozdoby świąteczne. 4 lata rządów i cały czas jedzie pan na ozdobach, które dla miasta kupił pana poprzednik.

  6. Rysiek Niedziółka nie jesteś dobrym szefem. Obstawiłeś się przypadkowymi ludźmi nad którymi nie masz żadnej kontroli. Z fotografa zrobiłeś naczelnika wydziału, powołałeś przypadkowych zastępców wydziałów. Robią co chcą w urzędzie w MOPsie w KTBSie. A za to wszystko ty odpowiadasz. Mówisz, że w mieście oszczędności, co druga lampa w mieście świeci, chodniki zasyfione, a ty w ramach „oszczędności” powołujesz nowych zastępców wydziałów i przyznajesz dodatki funkcyjne oraz ciągle zatrudniasz nowe osoby, firmy zewnętrzne do przygotowywania przetargów. To jest oszczędność ? A te twoje ciągłe chwalenie się w internecie, że będziesz budował mieszkania, że zmieniasz komunikację miejską, że remontujesz ul. Ogrodową – to jest twój obowiązek, za to bierzesz wypłatę ponad 20 tysięcy zł miesięcznie. Oj Ryszardzie Niedziółka ciężko będzie odbudować kadrę w urzędzie w spółkach oraz całe miasto.
    Jest mi bardzo przykro i wstyd, że Kętrzyn ma tak kiepskiego burmistrza. I powiem ci jeszcze jedno, mieszkańcy, czy inne osoby które miały z tobą styczność twierdzą, że jesteś dziwną osobą. Twoje burmistrzowanie to czarne karty historii Kętrzyna. Ps. fajnie wyglądałeś z tym koszykiem na lodowisku (jak jedno z dań z McDonald) – weź zmień osoby, które zajmują się w urzędzie Personal Branding.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *