WAŻNY TEMAT: Kiedy wybory w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Kiedy wybory w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”?

13

źródło: SM "Pionier"

W związku ze zmianami w sytuacji epidemicznej już w kwietniu minister Adam Niedzielski zapowiadał zniesienie stanu epidemii na terenie Polski. 6 maja odbyła się konferencja prasowa, podczas której – wspólnie z Grzegorzem Juszczykiem, dyrektorem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy – minister Niedzielski ogłosił, że od 16 maja stan epidemii w Polsce przekształci się w stan zagrożenia epidemiologicznego. Równoznaczne jest to z tym, że Rząd wycofuje się z przepisów związanych z koronawirusem.

Jest to bardzo ważna kontekście przyszłych wyborów w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Kadencja obecnego prezesa i rady nadzorczej Spółdzielni zakończyła się de facto w 2021 roku i wtedy powinny odbyć się nowe wybory. Obecny prezes – Arkadiusz Książek – nie przeprowadził wyborów zasłaniając się epidemią koronawirusa. Ciekawostką może być fakt, że w Spółdzielniach Mieszkaniowych, które znajdują się w Mrągowie, Bartoszycach czy Giżycku takie wybory przeprowadzono w 2021 roku i nic nie stało ku temu na przeszkodzie.

Spółdzielcy niezadowoleni z ciągłej drożyzny zafundowanej przez prezesa i radę nadzorczą SM „Pionier” sugerują, że Książek sztucznie wydłużał swoją kadencję, aby trwać jak najdłużej na tym stanowisku. W obecnej sytuacji już nie będzie mógł zasłonić się przepisami związanymi z epidemią koronawirusa, a także jak podają zainteresowani wyborami Spółdzielcy: w ciągu najbliższych 6 tygodni od 16 maja będą musiały odbyć się wybory według litery prawa.

Kiedy odbędą się wybory w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie? Jeszcze nie wiadomo – władze Spółdzielni milczą i nie przekazują żadnych informacji. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

13 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Kiedy wybory w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”?

 1. Tej ekipie trzeba jak najprędzej podziękować czyli Panu Książkowi ,wiecznemu Z-cy Powrożnikowi,oraz tejże Pani.
  Ale do tego potrzebna jest mobilizacja członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”.

  1. Od czasu przemian ustrojowych minęło wiele lat a system spółdzielni mieszkaniowych wciąż trwa. Wciąż jest tak jak w „Alternatywach” Prezes spółdzielni to nie jest jeden z naszch ale jakiś prawie car czy inny ruski naczalnik.
   Namawiam wszystkich właścicieli lokali: Twórzcie wspólnoty mieszkaniowe. Podam przykład z mojej wspólnoty: Po przejęciu ogrzewania mieszkań do własnego zakresu koszty ogrzewania obniżyliśmy o połowę. Po co utrzymywać prezesów, wice i czortwie kogo tam jeszcze.

 2. A gdzie podział się artykuł z informacją o nieodebranych śmieciach przy działkach? Czyzby śledztwo doprowadziło do niewygodnych ustaleń? Która firma zawaliła?

  1. Przepraszamy mieliśmy niewytłumaczalną ingerencje osób 3 na naszą stronę i od początku maja do dnia dzisiejszego straciliśmy wszystkie artykuły. Będziemy próbowali je przywrócić. Więcej informacji w jutrzejszym artykule + śmieci na drugi dzień od razu posprzątano.

   1. Posprzątanie nie wyjaśnia sprawy która to firma temt olala przed weekendem majowym? Prosimy o przeprowadzenie śledztwa tak jaj było obiecane która firma nie dopełniła obowiązku. Będziemy baczniej dokonywać wyboru.

    1. Firma „Komunalnik”, a raczej spółka, a wina prawdopodobnie jest po stronie Zarządu i Prezesa ROD – którzy „zapomnieli” zorganizować na czas pojemniki

 3. Książek największa porażka w 60-letniej historii spółdzielni,temu Panowi dziękujemy

 4. Rzeczywiście temu Panu trzeba podziękować i to najprędzej.
  Ale jest jeden warunek mobilizacja członków Spółdzielni Mieszkaniowej.
  Następnie doprowadzić w miarę szybko do odwołania starego Zarządu i powołanie nowego.

 5. Koniecznie sprawdzić ile Książek z Nahorną wydał środków finansowych na obchody Jubileuszu Spółdzielni.

  1. Nie tylko ten wydatek chociaż ważny,natomiast na Zebraniu Sprawozdawczym ,czy Sprawozdawczo- Wyborczym musi być przedstawione sprawozdanie finansowe oraz z działalności merytorycznej.
   Tylko tak jak wyżej napisano potrzebna jest bezwzględna mobilizacja członków Spółdzielni Mieszkaniowej”Pionier”w inym przypadku p.p Książek ,Powrożnik oraz p.Nahorna ,będa nadal się mieli dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *