WAŻNY TEMAT: Kochanowski i Prokop wykreśleni z PiS-u! – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Kochanowski i Prokop wykreśleni z PiS-u!

53

Już w sobotni wieczór [2.04.2022] informowaliśmy na naszym profilu Facebook o tym, że starosta kętrzyński Michał Kochanowski oraz dyrektor PUP Grzegorz Prokop zostali wyrzuceni z partii Prawa i Sprawiedliwości. Miało to miejsce 2 kwietnia br., w olsztyńskiej siedzibie PiS, gdzie odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego PiS i jak podaje redaktor naczelny olsztyńskiej Debaty – Adam Socha – zarząd partii weryfikował członków PiS. Weryfikacji jak widać nieprzeszli: Michał Kochanowski oraz Grzegorz Prokop.

Powołując się dalej na źródło olsztyńskiej Debaty podczas „weryfikowania” kętrzyńskiego starosty głos zabrał prezes Zarządu Okręgu olsztyńskiego PiS Jerzy Szmit. Przekazał członkom zarządu, że wielokrotnie rozmawiał z Kochanowskim, który zapewniał go o rezygnacji z członkostwa w strukturach PiS-u. Pomimo odbycia kilku rozmów Kochanowski nie złożył rezygnacji. Po tym wyjaśnieniu wszyscy zagłosowali za skreśleniem Kochanowskiego. Jedynie od głosu wstrzymała się senator Małgorzata Kopiczko z Ełku.

Oficjalnym powodem miało być na przykład niepłacenie składek członkowskich, lecz jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie powodów wykreślenia z listy miało być kilka. Głównym nieoficjalnym powodem miały być nieudane wybory na burmistrza w Korszach. Kętrzyński starosta zamiast poprzeć start kandydatki wspieranej przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości poparł kandydata ze środowiska Lewicy – Jana Adamowicza, który zdeklasował rywali w pierwszej turze wyborów. Również uwadze Zarządu Okręgu PiS nie umknęły działania w strukturach na szczeblu powiatowym, gdzie od początku kadencji nie istnieje klub radnych PiS przy Radzie Powiatu w Kętrzynie oraz jak dowiedzieliśmy się od naszego anonimowego rozmówcy wojewódzcy liderzy PiS-u wyrazili zaniepokojenie w pogłębianiu relacji na linii Kochanowski, a kętrzyńskie struktury Platformy Obywatelskiej.

Rozstanie z partią zaliczył również Grzegorz Prokop, co można określić mianem zaskoczenia. Warto wspomnieć, że dyrektor PUP startował do Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego z list PiS-u oraz był związany z partią rządzącą od kilku lat – między innymi nieudanie startował na burmistrza Kętrzyna w 2014 roku, gdzie uzyskał 7,85% głosów mieszkańców. Tak jak w przypadku Kochanowskiego oficjalnym powodem wykreślenia go z kart PiS-u było niepłacenie składek członkowskich. Jednak nieoficjalnie mówi się o ostatecznym zakończeniu konfliktu panującego od lat w kętrzyńskich strukturach partyjnych.

Skontaktowaliśmy się również z naszym zaufanym informatorem z Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, gdzie wypytaliśmy ich o „czystkę” w szeregach warmińsko-mazurskiego PiS-u. Jak podał nieoficjalnie wydarzenia z 2 kwietnia br., mogą zakończyć passę niekończących się „sukcesów” kętrzyńskiego starosty, a kurek z dotacjami może zostać przykręcony. Czy odbije się to na ciągłych „sukcesach” Kochanowskiego w powiecie? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.

[AKTUALIZACJA] Kochanowski wydał oświadczenie dotyczące decyzji regionalnych władz PiS-u i podkreślił, że zawsze stał na stanowisku, że w samorządzie nie ma miejsca na aktywność partyjną. Niestety, ale czytelnik o nicku Mieszkaniec trafnie zadaje pytanie: To dlaczego przez tyle lat był w tych strukturach partii i z jakich struktur partyjnych został starostą? Odpowiem. Bo dzięki tej partii mógł się piąć po szczeblach kariery politycznej. Ale odkąd Pan Rypina został szefem partii to jakby mógł Pan Starosta i Pan dyr. PUP słuchać Rypiny. Tak odwdzięczyli się partii

53 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Kochanowski i Prokop wykreśleni z PiS-u!

 1. Kolejnemu staroście „kucharskie dania” zaszkodziły. Czy wy ludzie nie widzicie szkodliwych działań kucharza?

 2. W końcu konkretnie działa Olsztyńskiego PISu. Teraz lokalne struktury będą mogły normalnie funkcjonować i patrzeć na ręce Ryszarda z Leśniewa i „Cwira” z Wydmin.

  1. Niemożliwe, z 2 względów musiałby zawiesić działalność lub fikcyjnie ja przekazać a tu poległyby od razu a ponadto za czyimi plecami wtedy by się chował by unikać odpowiedzialności? Plotka rozsiewana na jego potrzeby nie warto nawet o tym wspominać bo to bzdura.

 3. Prawdopodobnie Pan Olenkowicz jest wspólnym kandydatem PO,oraz Komitetu Wyborczego Pana Kochanowskiego.
  Wszystkim należy życzyć powodzenia ,natomiast jeżeli zdecyduję się na ponowny start Pan Krzysztof Hećman to trzeba będzie mocno i merytorycznie pracować w kampanii wyborczej.

 4. Pan Kochanowski wydał oświadczenie w którym informuje że na szczeblu lokalnym nie powinna działać partia w strukturach samorządowych. A ja mam pytanie ?. To dlaczego przez tyle lat był w tych strukturach partii i z jakich struktur partyjnych został starostą. Odpowiem. Bo dzięki tej partii mógł się piąć po szczeblach kariery politycznej. Ale odkąd Pan Rypina został szefem partii to jakby mógł Pan Starosta i Pan dyr. PUP słuchać Rypiny. Tak odwdzięczyli się partii.

  1. A ja jeszcze dopowiem p. Kochanowskiemu, jak śmiał stwierdzić, że odcina się od „sasinów” i innych tępych partyjniackich przygłupów”, a czy on uważa się za coś lepszego, a kto jego „wywindował”, on by był na tym stołku? A co on takiego dobrego przez ten czas uczynił dla miasta? otwieranie imprezek, fotki z „adoratorkami” i lansowanie się jaki to „piękniś” na całe województwo, zadufanie w sobie czy coś więcej… niech nie liczy, że dalej będzie rządził, teraz przypomina się scena kiedy poprzedni Burmistrz go przegnał i nie chciał a nim rozmawiać, miał świętą rację, brawo!

 5. Teraz Pan Wojewoda powinien spowodować odwołanie z funkcji dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Prokopa Grzegorza i to natychmiast!!!

   1. Jest jeszcze kwestia niezgodnego z prawem zasiadania nieroba w radzie nadzorczej KTBS, podczas gdy zasiada już on w radzie nadzorczej innej spółki. Niech zwraca pobraną kasę, s jak nie, to do prokuratury.

 6. Jeśli nie ma miejsca w samorządzie na działalność partyjną to czemu na litość boską startujecie do wyborów list partyjnych i ze znaczkami u klapy? Czemu teraz czonrk PiS zostaje wyrzucony z partii za kontakty z przedstawicielami kolejnej partii PO (Olenkowicz, Homza)
  Bądźcie od początku sobą a nie kolesiami z partii, klubów i korytarzy. Bądźcie niezaleznymi radnymi. Wy tyle lat w samorządzie i teraz do takich wniosków dochodzicie dopiero? Pogonić takich cwaniaków na zbity ….

  1. A wcześniej z Mordasiewiczem to co? Mordasiewicz z PO starosta, Kochanowski z PiS wicestarosta. I tak późno się za niego wzięli.

 7. … po tych wydarzeniach powinny nastąpić zmiany we władzach powiatu… naruszeniu uległo dotychczasowe statu quo… ciśnienie na lokalny PiS w kwestii utworzenia klubu radnych nie ustąpi… jest jednak jedno „ale” – radni tak ładnie się poukładali, że w tyle mają swoje partie i komitety wyborcze, które Ich wylansowały… pełen komforcik + podwyżka diety= pewien „kandydat na burmistrza” robi co chce…. Starosta kreuje się na męczennika (nie dajmy się temu zwieść) wyrzuconego przez „złe ugrupowanie”… W powietrzu wisi zapach pichconego „nowego układu”, którym kręci zawodowy żywieniowiec… zobaczycie – w kolejnych wyborach będzie „ciekawy komitet wyborczy”…

 8. Kucharz powiatowy Zbigniew , nie jedną panienkę zatrudnił w starostwie za przyzwoleniem Michała. A teraz pragnie władzy z piegowaty felczerem w mieście.

 9. Niech pan burmistrz publicznie wytłumaczy Kętrzyniankom, dlaczego zrezygnował z tak szlachetnego programu ochrony zdrowia kobiet w naszym mieście, czyli odrzucił program szczepienie dziewczynek na raka szyjki macicy?

 10. Pamiętam jak „sołtys” po zakończeniu kariery w Farelu był bezrobotny. Następnie Rysiek podał dla miernoty rękę zatrudniając w urzędzie. A co dalej to ciekawa historia.

  1. Koniec grzania się w blasku PiS Panie Kochanowski .
   Widać, że cierpi Pan na amnezje dzięki której partii zostal Pan Starostą !?
   Niech nie wygłasza oświadczeń bo się Pan kompromituje .
   A Prokop życie w swoim czasie uratował jemu Pan Przybyliński.
   Jedynie może dziwić fakt, iż człowiek na takim poziomie intelektualnym wylądował w miarę wysoko politycznie i zawodowo.

 11. Uważam, że p. Homza niech uważa na kucharza Olenkowicza, bo zawsze był fałszywy i zdradzi, a pan Kochanowski, który tylko lubi parcie na szkło i fotografuje się z „babami” (chyba ma wysoką manię na siebie, ale nic tu nadzwyczajnego”. Chyba jako mężczyzna , poza słuchami, że adoratorek ma ,że hej!!!!
  A poza tym Prokop wyrzucić go w ogóle z e stanowiska Kierownika PUP , przecież to nie rób i jak kilka dni pracuje to sukces (wiadomości od pracowników) Poza tym przed wyborami jeździł z plakatem na szybie swego samochodu (Ryśka), a jak pewna osoba zatrzymała się, żeby zobaczyć kogo on wozi, to leciał za nią, żeby zobaczyć kto to był ( a mnie to rozśmieszyło). Przestroga dla KĘTRZYNIAKÓW- nie głosujcie na PO, bo chcą zawładnąć Kętrzynem i dalej będzie „burdel”. Czekam na najbliższe wybory, bo przecież już nie długo (chyba dożyjemy) , głosujcie Kętrzynianie na tę osobę, która wiele zrobiła dla Kętrzyna – chyba nie muszę podpowiadać, każdy myśli i mądry zrozumie kogo mam na myśli…..

  1. Andrzej myślisz o tym chamie który dostał kopa od mieszkańców, tym samym któremu donosił kucharz, dzięki czemu większość interesów mógł prowadzić w regionie? No to masz rację bylby znowu niezły burdel!

 12. Hećman mimo że wystartuje nie ma szans.Ludzie go nie poprą.radnym może zostanie ale to wszystko co może wygrać. nikt go tu już nie chce poza Heleną.

  1. Jak wystartuje i nie załapie sie do 2 tury to ich drugi kandydat weźmie go ma zastępcę i będzie rządził z drugiego rzędu. Kwestia kto będzie tym drugim ? Ktos tu pisze ze kucharz, plotka głosi wiec sam pewnie ja puszcza. Zapewne w taki uklad poszedlby bo sam cienki jest jak barszcz. Ale firme musialby przekazac choćby fikcyjnie, bo to typ co ufa tylko sobie, wiec miałby spory problem mimo że z ratusza na stołówkę blisko, a ludzie widzą hahaha

 13. Czekam z niecierpliwością kiedy o wywaleniu na zbity pysk z pisu Michałka i Grzesia napisze Majcher.
  Michałku pożegnaj się ze swoimi planami. Nie jesteś jednak orłem lokalnej polityki. I nieśmiało zapytam o zatrudnienie w starostwie. Jakby sprawdzić zatrudnienie w starostwie i innych instytucjach po tym jak Michałek został starostą to by było ciekawe. Może ktoś zna fakty i napisze tutaj.

  1. Pomocnicy kucharza? Wniosek o kontrole powinien złożyć jakis radny ale opozycji do ukladu z opozycja nie na to moze kolega Rypina w ramach nadzoru partyjnego?

 14. Michałeczek niech już się szykuje do zwijania żagli, nawet babcia nie pomoże, która zbierała przed wyborami podpisy na wnuczka , „latając” po Kętrzynie, a ten kto podpisał to wielkie rozczarowanie, nic z pracy formalnej, tylko wizyty, parcie na szkło, fotki wśród kobietek, bo przecież taki fotogeniczny? A co na to żona? Bo krążą różne wersje w Kętrzynie…..

 15. Do Renaty, a pani to co zazdrości Krzysztofowi? A może P. Helena jest lepsza jak pani, nie zastanowiła się pani? Na pewno lepsza niż pani, najgorzej kobiecie jest znieść , że została odrzucona przez inteligentnego i wartościowego faceta . No cóż trzeba się z tym pogodzić, nie zawsze się będzie „gwiazdą”, która kiedyś spadnie…… a lata lecą…….

  1. Kącik poezji discopolo
   Cały bym Paryż dał za tę noc z Renatą (na, na, na, na…)
   Cały świat za tę noc z Renatą (na, na, na, na…)
   Na loterię los i w San Francisco złoty most
   Nawet bym księżyc dał za te noc z Renatą (na, na, na, na…)

 16. Do wyborcy -A ja nie wiem kogo nazywasz chamem, bo może ty nie jesteś lepszy , myślisz o sobie?, chyba coś w tym jest?

  1. Kochanowski jakby miał odrobinę honoru to po tym co wyczyniał jak był nielojalny(zakładając nowe byty wyborcze,popierając lewicowego kandydata na Burmistrza Korsz),powinien sam zrezygnować mało tego że nie zrezygnował to teraz w swoim stylu ( politologa) wygłasza dyrdymały.

   1. Nie po to startował na radnego i zgodzi się w układzie kolegów radnych na stanowisko starosty aby teraz unosić sie honorem. Sam fakt ze ułożył się z kucharzem i byłymi hamulciwymi świadczy o ich podejściu do samorzadu. Najważniejsze aby interesy osobiste szły w parze z możliwościami samorządowca. Jeden drugiemu zatrudnia członków rodziny i znajomych aby załatwiać sprawy. Jakie to pospolite.

    1. Tak pospolite czy powszechne,ale z uczciwoscią nie ma nic wspólnego.
     Tu nie chodzi o to żeby unosić się honorem ,ale o to czy się honor ma czy nie w przypadku Kochanowskiego widać w tej materii braki.

 17. Niech Kochanowski idzie swoją drogą tylko niech nie próbuje odcinać kuponów od Prawa i Sprawiedliwości,wszystkiego dobrego,powodzenia.

  1. Tak bardzo była do czasu jak Kochanowski zaproponował stanowisko członka Zarządu Powiatu.
   Być może ktoś z rodziny dostał pracę w Samorządzie Powiatowym ?

    1. No to znowu ciekawostka, kogo Michałeczek zatrudnił, a może mu „kazano”? Ciemne chmury krążą nad Starostwem, warto by było skontrolować cała ekipę zatrudnionych przez Kochanowskiego i z kim te osoby mają powiązanie – rodzinne, znajomości i innych „powinowatych”, to by dopiero było o czym pisać i wielka afera w Kętrzynie. Także kto ma jakieś wiadomości na ten temat należy głośno o tym mówić i może dużo „główek” poleci na czele z szefem.

    2. To chyba synowa pani radnej z zarządu i dostała pracę też w tym biurze córka drugiej radnej z zarządu. Michałek uzależnia od siebie wszystkich dając zatrudnienie rodzinie i pociotkom radnych.

 18. jAK SIĘ ZACZNIE SPRAWDZENIE OSÓB ZATRUDNIONYCH PRZEZ MICHAŁA I KUCHARZA ZBIGNIEWA – to ciekawy historie zostaną odkryte. A jescze trzeba wziąć pod uwagę jednostki organizacyjne podlegające pod Michała.

  1. Jeśli ktoś zna szczegóły, niech pisze. W starostwie jest też dużo nieprawidłowości z obsługą prawną.

 19. To Panie Redaktorze nikt inny tego nie zrobi pisze zupełnie poważnie, liczymy na Pana.
  Zprzjaźniony tego nie ruszy tylko będzie jak zwykle wgłaszał”peany”pod adresem Kochanowskiego.

 20. Kochanowski? przecież z Olenkowiczem jedna „paczka”, bo przecież jego mamusia pracuje na stołówce policyjnej p. Krysia, chociaż już raz była zwolniona (pewnie za swój arogancki charakterek), ale za zdradę PISu, i przejście do PO synka nadal pracuje i tu jest szkopuł. Ręka rękę myje jak to się mówi. Ale dużo on musi mieć za uszami, kiedy został Starostą, raptem jego żona przedtem pracująca w „szmateksie” znalazła pracę w stacji epidemiologicznej (a jakie ma kwalifikacje?). Poza tym p. Dorota ma rację, Kętrzyn nie Warszawa wszystko wyjdzie na jaw tylko do dzieła i odwagi kto wie ogłosić publicznie i kontrola z instancji wyższej czyli Inspekcji Pracy .

 21. Nie czekać na żadne inspekcje w tym przypadku szczegolną i najwazniejszą lnspekcją jest społeczeństwo ściślej to ta grupa która pójdzie do wyborów i odda swój głos.

  1. Panie Cezary owszem, ale czy te „moherki” co babcia „naraja” na cmentarzu i w mieście wiedzą o co chodzi? Ona Michałeczkowi po trupie do celu, wszystkich widzi tylko nie siebie. Kto mądry w Kętrzynie nigdy nie odda głosu na „zardzewiałe” starością nazwiska, ciągle te same . Czy nie ma mądrych, kompetentnych i wykształconych ludzi? czy muszą aż do znudzenia powtarzać się te same nazwiska? Czas na opamiętanie, a może nie ma kętrzyniaków , którzy by sprostali wymogom? myślę że są tylko odwagi!!!!!

 22. A co z Prokopem? Dopóki Michałek jest starostą to ten Dyzma może spać spokojnie w urzędzie pracy i w Barcianach w radzie nadzorczej?

 23. Czy przypadkiem PO nie zrobiło także czystek w szeregach platformersów? Ostatnie spotkanie w Kochu jakieś dziwne. Lekarz kucharza nie obejmował do selfiaczka.

 24. Może zrozumiał, że to strzał w kolano? Kętrzyn mały więc i ludzie wszystko wiedzą i widzą, nie gamonie. Kucharz cwana bestia, działa z korzyścią dla siebie, aby brnąć w tym cwaniackim zamiarze dalej i innych „niby” przyjaciół robić a bambuko. Rada – przegonić na cztery wiatry, niech się bierze za gary i jeszcze Michałeczka zatrudni, bo juz mało mu zostało….

 25. Prokop „Dyzma” czerwony no nie wiem od czego? chyba od „oranżady” , gdy wprowadził się Mops na Pocztową przyszedł na górę „chyba” do swego znajomego B.H. , paradował po korytarzu z odsłoniętą „klatą” (oczywiście obrzydliwą, nie wiadomo co chciał pokazać?” czerwony (no tu różnie można myśleć) i obserwował czując się co najmniej jakby był tu zarządcą tego budynku, no ale i na nieroba przyjdzie czas nawet żona nie pomoże „zasłużona dla Michałeczka”, czas na rozliczenie, nawet się niech nie waży startować w wyborach, bo będę pierwszym, który go ośmieszy!

 26. Grzesiu i po co ci to było? Teraz ludzie o tobie piszą a ty czytasz to wszystko i się dołujesz. Wszyscy czekają na twoją ostatnią konferencję na sam koniec. A niech będzie śmiesznie. Cześć Grzesiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *