BARTOSZYCE: Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

0

fot. Gmina Bartoszyce

5 kwietnia w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Bezledach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Testy zostały przygotowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach i zawierały 30 pytań, w większości w formie zamkniętej.

Podczas przerwy na pracę komisji, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem samochodu bojowego, stacjonującego przy OSP Bezledy, a wiedza ta może przydać się laureatom, na wyższych szczeblach konkursu.
Komisja w składzie: Przewodniczący – st. Kpt. Piotr Kowalski (KPPSP), sekretarz – Stanisław Dąbkowski (Gmina Bartoszyce) oraz członkowie – Kamil Moczulski (OSP Bezledy), Patryk Wąsowicz (CKGB) na podstawie punktacji, przyznali następujące miejsca, jednoznaczne z awansem do eliminacji powiatowych:

3 miejsce – Jakub Krześcijański (Szkoła Podstawowa w Wojciechach);
2 miejsce – Michał Czaplicki (Szkoła Podstawowa w Żydowie);
1 miejsce – Paweł Borowy (Szkoła Podstawowa z Wojciechach).

Nagrody laureatom i wszystkim uczestnikom wręczył Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, wraz z komisją.
Eliminacje powiatowe odbędą się 26 kwietnia o godzinie 10:00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

źródło: Gmina Bartoszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *