WAŻNY TEMAT: Kto stoi za hejterskim portalem? [FELIETON] – Magna Masuria

W ostatnim czasie można na nowo zauważyć ożywienie wśród internetowych trolli, które spamują nas fake newsami lub próbowały szczuć nas na konkretną grupę społeczną. Globalne zjawisko ma również przełożenie na lokalne społeczności. Ogromny wysyp hejterskich portali można zauważyć szczególnie w Giżycku czy Mrągowie, gdzie anonimowi hejterzy bezmyślnie kopiują treści wrzucając komentarze czy tworząc posty szczując tym samym mieszkańców na działania lokalnych samorządowców czy osób publicznych.

Kętrzyn nie jest wyjątkiem i od lat również zmaga się z hejterskimi portalami, których na celu było ośmieszanie osób publicznych zwłaszcza będących w opozycji do obecnej władzy. Nasz portal jak i redaktor naczelny również zmierzył się z falą hejtu od tych dziwnych hejterskich portali, które próbowały go ośmieszyć na różne sposoby – atakując kolor włosów, posturę czy członków rodziny. Na szczęście wiele tych portali po skutecznej i ciężkiej walce zamilkło, lecz pojawił się nowy portal tytułujący się: Kętrzyniak informator subiektywny.

Na początku nosił inną nazwę…

Portal powstał 28 lutego 2021 roku i nosił nazwę Kętrzyn NEWS i na początku pojawiały się tam zwyczajne treści, które chciały zachęcić czytelników do dania like. Udostępniano posty miasta Kętrzyn, Kętrzyńskiego Centrum Kultury, ale później od razu z grubej rury rozpoczęły się ataki w portal info-Kętrzyn24.pl oraz najaktywniejszych radnych miejskich będących w opozycji, którzy w sposób konstruktywny krytykują do dziś obecna władzę. Portal przechodził bez echa, aż do zdarzenia mającego miejsce 29 maja 2021 roku, kiedy to doszło do zawalenia się części budynku na tyłach ulicy Sikorskiego. Na profilu Miasta Kętrzyn pojawił się wpis:

„Dziś w nocy zawaleniu uległa część pustostanu. To budynek wpisany do rejestru zabytków, o którego rozbiórkę Urząd Miasta wnioskował przed rokiem i nie uzyskał zgody. Jednak stan budynku się pogorszył i tydzień temu wystąpiliśmy o ponowną zgodę. Rozbiórka miała się niebawem zacząć. Po dzisiejszym osunięciu się ściany dalsze prace rozbiórkowe prowadzi KTBS”, a ówczesny Kętrzyn NEWS od razu zaatakował kętrzyńskiego starostę zarzucając mu, że mogło dojść do tragedii oraz dlaczego nie wyrażał zgody na rozbiórkę. Kochanowski szybko odpowiedział, który przerzucił winę na Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Wtedy też postanowiliśmy zbadać sprawę i dowiedzieć się, do kogo może należeć ten portal. Najprostszym sposobem jest sprawdzenie czy portal, który określa się, jako „media” jest zarejestrowany w sądowych wykazach. Sąd Okręgowy w Warszawie w błyskawiczny sposób odpowiedział nam, że tytuł prasowy „Kętrzyn News” figuruje pod numerem 946 w prowadzonej przed tut. Sądem Księdze Rejestrowej, a jego redaktorem naczelnym jest Pan Robert Majchrzak.

Portal szybko zmienił nazwę…

O tym, na kogo jest zarejestrowany tytuł prasowy poinformowaliśmy samego starostę z nadzieją, że pociągnie sprawę dalej – nie wiemy, jakie działania podjął starosta kętrzyński, ale portal „Kętrzyn NEWS” 17 czerwca 2021 roku zmienił nazwę na „Kętrzyniak informator subiektywny”. Od tamtej pory portal skupił się na hejtowaniu radnych opozycji oraz wychwalaniu działań władz w Kętrzynie jak i promocji pewnej gazety. Co jakiś czas na łamach tego portalu pojawiały się ataki w Zbigniewa Homzę, Michała Kochanowskiego oraz byłego burmistrza Kętrzyna – Krzysztofa Hećmana.

Duże podobieństwa do giżyckich hejterskich portali…

Mateusz Lachowski, lider kętrzyńskiego Ruchu Narodowego 2 kwietnia na swoim profilu opublikował wpis ze screenem omawianego wyżej portalu. W jasny sposób stwierdził: że zastępca burmistrza pewnego miasta prowadzi tak prymitywny portal. Pomiędzy wierszami można było wyczytać, że chodzi tutaj o zastępcę burmistrza miasta Kętrzyn – Macieja Wróbla. Jeszcze raz przyjrzeliśmy się działalności tego hejterskiego portalu i w ostatnim czasie również zaczęliśmy się przyglądać giżyckim portalom o podobnym profilu.

W Giżycku figuruje portal „Giżycko NEWS” i dziwnym zbiegiem okoliczności kolorystyka, logo profilowe było identyczne do tego, co w pierwotnej formie prezentował „Kętrzyniak informator subiektywny”. Giżycki portal również w hejterski sposób próbuje dyskryminować w karykaturalny sposób lokalnych działaczy samorządowych czy burmistrza Giżycka promując przy tym osoby oraz środowisko w dziwny sposób związane z obecnym zastępcą burmistrza Kętrzyna – Maciejem Wróblem. Przeglądając giżycki portal można wyłuskać, o co dokładnie chodzi autorowi tego portalu, który nie widnieje w rejestrze sądowym.

W mojej opinii „Giżycko NEWS” oraz „Kętrzyniak informator subiektywny” są narzędziami politycznymi sterowanymi w konkretnym celu i wiele wskazuje idąc tropem lidera Ruchu Narodowego, że za sznurki może pociągać zastępca burmistrza Kętrzyna. Mamy nadzieję, że tak nie jest, lecz wiele poszlak wskazuje na ścisły związek tych dwóch portali i osoby zasiadającej na fotelu zastępcy burmistrza Kętrzyna.

4 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Kto stoi za hejterskim portalem? [FELIETON]

  1. Ćwir-świr to przebiegła menda medialna i chciał wykorzystać swoją wiedzę do hejterskich ataków. Myślał, że ludzie to durnie… Przejechał się jak widać… Ciekawe czy szybko zniknie ta strona tak jak słynne stop hejt

  2. Cyt. Maciej Wrobel facebook : 😂😂😂Uwielbiam tych Politycznych Inteligentych Strategów. Nie zyskać nic, stracić twarz, a na koniec przyznać się, że to wszystko po złości, bo przecież można zwołać sesję nadzwyczajną i wszystko poprawić 🤦🏻
    #polityka #kętrzyn

    Jak widać z wpisu, Maciej to dopiero strateg. Jak pisze Adam- splacił kredyt, powprowadzał swoich, wyczyścił budzet,- Maciej Mistrz Strategii Czyszczenia Budzetu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *