WAŻNY TEMAT: Kolejna próba manipulacji Niedziółki? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Kolejna próba manipulacji Niedziółki?

9

Po raz kolejny mamy styczność z hejterskim wpisem burmistrza Kętrzyna. Na łamach swojego profilu Facebook zamieszcza oświadczenie Patryka Olszewskiego – człowieka związanego z firmą PREF-BUD, której Wspólnikiem jest spółka PREFABET Ełk. Oskarżono nas o podawanie nieprawdy o zagrożonych 110 miejscach pracy oraz w hejterski sposób ponownie atakuje się redaktora na jednym z portali w komentarzach przez fake konta.

Widać gołym okiem, że sprawa przejęcia przez miasto terenu PREF-BUDU bardzo mocno ugodziła w rzekome interesy Niedziółki, o których domniemaliśmy w poprzednim artykule. Podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta ponownie nas zaatakował i zapomniał zważać na słowa. Burmistrz Niedziółka powołał się również na pana Patryka Olszewskiego.

Postanowiliśmy szybko zareagować na tę sprawę i od pojawienia się wpisu Niedziółki szukamy kontaktu z panem Olszewskim. Człowiek zniknął, nie ma go w pracy, nikt nie wie gdzie się podział. Dzwonimy do sekretarki PREF-BUDU w Kętrzynie prosimy o kontakt z Prezesem. Bez żadnego zawahania przekierowuje nas na łącze do pana Sławomira Kędry z Ełku. W Ełku dowiadujemy się, że Główny Wspólnik PREFABET Ełk jest odpowiedzialny za negocjacje z miastem Kętrzyn, a pan Olszewski u nich nie pracuje. Zdziwiliśmy się jeszcze bardziej i zaczęliśmy zastanawiać się, kim dokładnie jest pan Olszewski.

Z pomocą przyszedł KRS, który wyjaśnił, że pan Patryk Olszewski jest w Zarządzie kętrzyńskiej spółki której Wspólnikiem jest “PREFABET EŁK”. Dlaczego wypowiedział się w imieniu całej grupy Spółek? Nie wiemy, a pan Kędra nie chciał tego komentować, lecz słowa o tym oświadczeniu w naszym mniemaniu zwyczajnie go oburzyły. Powróciliśmy również do prowadzonych negocjacji na linii Spółka-Kętrzyn i ponownie usłyszeliśmy, że cena podana przez miasto była zaporowa do prowadzenia dalszej działalności.

JAK BURMISTRZ ODPOWIEDZIAŁ NA ZADANE PYTANIA?

Wróćmy jednak do początku badania tej sprawy, czyli do 9 KWIETNIA. Zadaliśmy wtedy szczegółowe pytania mając już obszerną wiedzę, co się dzieje z terenem na ul. Przemysłowej.  Pytania dotyczyły podniesienia opłaty przez miasto za wynajmowany plac przy ul. Przemysłowej 5, czy trwają negocjacje w sprawie zmiany ceny? Czy dojdzie do porozumienia? Na jakim etapie są rozmowy? Dlaczego podniesiono opłaty? Jaki jest plan zagospodarowania tego terenu? I tym podobne pytania. Co otrzymaliśmy w odpowiedzi?

Burmistrz 19 kwietnia odpowiada, że aneks do umowy został podpisany 14 lutego 2020 roku, a z reszty zadanych pytań robi wielką tajemnicę informując nas, ze żądana informacja nie stanowi informacji publicznej. W związku z tym postanowiliśmy zadać te same pytania do Sławomira Kędry, Prezesa Prefabetu, który również zajmuje się kętrzyńskim oddziałem prefabrykatów betonowych. Z jego wyjaśnień utworzyliśmy poprzedni artykuł dotyczący tej sprawy.

PODSUMOWANIE

Burmistrz Niedziółka zarzuca nam pisanie „bzdur”, a wygląda na to, że sam je mówi i powiela. Nie czyta ze zrozumieniem tekstów i nie widzi zawartej tam rzeczowej informacji: 110 miejsc na Warmii i Mazurach. Zarzuca brak rzetelności, gdzie w kilkunastu zadanych przez nas pytaniach nie udziela żadnej odpowiedzi. Przedstawia oświadczenie człowieka, który jest tylko w Zarządzie i nie wie do końca, co się dzieje u głównego Wspólnika Spółki. Manipulacja i próba ośmieszenia redakcji? Z opisów Niedziółki po raz kolejny można to wywnioskować i na pewno będziemy wyciągać z tego konkretne wnioski.

9 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Kolejna próba manipulacji Niedziółki?

  1. Tak czy siak firma znika z Kętrzyna, a my tracimy kolejne miejsca pracy. Wiele czynników – pandemia, podwyższony podatek, mała podaż w ostatnim czasie, ale Niedziółka wie lepiej – wina info

  2. pan Olszewski powiedział prawdę , przy tym czynszu biznes się nie opłaca, ciekawe ile zapłacą następcy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *