WAŻNY TEMAT: List Ćwika do mieszkańców – czy mija się w nim z prawdą? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: List Ćwika do mieszkańców – czy mija się w nim z prawdą?

16

W ostatnim czasie w skrzynkach pocztowych mieszkańców Kętrzyna pojawił się odręcznie napisany list kandydata na burmistrza – Czesława Ćwika. Po przeczytaniu tej lektury o wszystkim i o niczym mam wrażenie, że Czesław Ćwik doznał amnezji, a następnie postanowił napisać nieprawdziwe informacje. Pech kandydata jest taki, że szczególnie do sprawy Ogrodowej, mam osobiste podejście. Odnoszę również wrażenie, że w ostatnim czasie każdy próbuje sobie przypisać fakt odkrycia utraty 14 milionów złotych, a niektórzy „hejterzy” robią z tego serię o wszystkim i o niczym…

Wracając do rzeczonego listu Czesława Ćwika… Napisał w nim takie zdanie: „Przez ostatnie pięć lat byłem jedną z osób, dzięki której dowiedziałeś się, że stracono w naszym mieście 14 milionów złotych na wykonanie dwóch ulic, za co odpowiedzialny jest obecny kandydat na burmistrza Karol Lizurej”. Jest to nieprawdziwa informacja i jestem zdziwiony, że Karol Lizurej jeszcze nie podał Ćwika w ramach trybu wyborczego o sprostowanie informacji oraz zamieszczenie przeprosin.

Po pierwsze warto przypomnieć Czesławowi Ćwikowi, że przez prawie połowę kadencji jego ugrupowanie, czyli Prawo i Sprawiedliwość, było w koalicji z ugrupowaniem burmistrza Niedziółki. Niezbyt chętnie informował mieszkańców Kętrzyna o podwyżkach cen za wywóz śmieci, czy o innych sprawach, o których było głośno zanim pojawiło się słynne 14 milionów. Wtedy był uśmiechnięty, zadowolony, pozował do fotografii i było ogólnie super. Czy nie trąca tutaj hipokryzją? Dopiero w momencie, gdy nadarzyła się okazja odsunięcia PiS-u z koalicji obudził się i zaczął w mojej opinii informować mieszkańców o wydarzeniach z tzw. „samorządowej ławy”.

PS. O kulisach odsunięcia PiS-u z koalicji też napiszemy dodatkowy ciekawy tekst, aby pewne osoby przejrzały na oczy na te ostatnie dni wyborów.

Po drugie warto przypomnieć w jakich okolicznościach wszyscy radni i mieszkańcy Kętrzyna dowiedzieli się o słynnej stracie 14 milionów złotych. Otóż 26 stycznia 2021 roku na łamach portalu info-Kętrzyn24.pl pojawiła się zapowiedź szerokiego artykułu: Remontu Ogrodowej nie będzie. Następnie dwa dni później – to jest 28 stycznia pojawił się zapowiedziany artykuł autorstwa redaktora Kacpra Jędrzejczak. Redaktor nad tym tematem pracował kilka tygodni nim ujawnił szczegóły śledztwa dziennikarskiego. W momencie opublikowania zapowiedzi rozesłał również zapytania prasowe do kilku instytucji o szersze wyjaśnienia… a radni? Radni na sesji 28 stycznia 2021 roku poburczeli, a radny Ćwik poprosił Niedziółkę o to czy inwestycja na Ogrodowej będzie wykonana. Wykonana została. Nagonka na te 14 milionów złotych zaczęła się dopiero w momencie, gdy radni z PiS-u razem z Czesławem Ćwikiem zostali odsunięci od koalicji. Wtedy zaczęli o tym głośno mówić.

Powstaje pytanie, czy to dzięki Ćwikowi mieszkańcy Kętrzyna dowiedzieli się o tej sytuacji? Szczerze mam ogromne wątpliwości, bo każdy w Kętrzynie o tej sytuacji wiedział z autorskich publikacji redaktora Kacpra Jędrzejczak.

Po trzecie – kolejna nieprawda Ćwika zawarta tylko w tym jednym zdaniu – dotyczy osoby winnej za utratę dotacji. Wróćmy do wywiadu z Ryszardem Niedziółką wyemitowanym na naszym Facebook w dniu 23 marca. Niedziółka wtedy powiedział jasno, że osobą odpowiedzialną za stratę tego dofinansowania była jedna z pracownic urzędu. Z chęcią odsyłam wszystkich ciekawskich do tego materiału wideo, który można sprawdzić TUTAJ.

Więc jak to jest panie Ćwik? Napisał pan prawdę czy nie? W jednym tylko zdaniu mamy już kilka sprzecznych ze sobą faktów. A co dopiero gdybym przeanalizował cały tekst?

PS. Z tego miejsca apeluje do Czesława Ćwika, niech Pan skupi się na swoich postulatach wyborczych, a nie na syfiastej kampanii, w której obrzuca Pan błotem innego kandydata.

16 thoughts on “WAŻNY TEMAT: List Ćwika do mieszkańców – czy mija się w nim z prawdą?

 1. … zacznijmy od tego, że aż oczom nie wierzyłem, że takie listy są jeszcze pisane do mieszkańców w XXI wieku… …należy jednak zwrócić uwagę, że jeżeli faktycznie jest to Jego pismo, to list jest napisany wyjątkowo przemyślanie… nie można z nim pójść do sądu, ale nie można też przejść obojętnie… …odnośnie zagubionych milionów PLN, to kreatywność kandydata pana Karola była na tyle duża, że znalazł On inne źródła finansowania więc inwestycja się odbyła… kwik zupełnie nie potrzebny… dosłownie i w przenośni… dla równowagi zapytał bym o miliony na przedszkola innego kandydata… to ciągle tykająca afera…

  1. Czesław dogadał się już z Krzysztofem? Czy inaczej nie potrafi prowadzić kampanii? Raczki składa w kościółku a napierdziela oponenta aż huczy. Taki ma być burmistrz NIGDY W ŻYCIU. Metody niczym kolejnego hejtera Zbigniewa. Ale Zbigniew wiele lat był do tego szkolony, tego się nie wypleni, ale Czesław? Młody, inteligentny niby a tu takie gnojowisko? Koszmar, jak zajadle walczy, brzydko Czesławie

  2. Szanowny Panie Mieszkańcu, sposób ustalania wysokości dotacji dla przedszkoli niepublicznych są uchwalane przez rady miasta, gminy w formie uchwały. A więc to radni nie Burmistrz taki sposób naliczania dotacji uchwalili. Burmistrz, wójt, prezydent miasta są organami wykonawczymi, rozumiesz… wykonują uchwały uchwalone przez rady. Proszę poczytaj trochę a nie wprowadzasz mieszkańców w błąd . Jeszcze raz napiszę BURMISTRZ, WÓJT wykonuje uchwały podjęte przez RADNYCH!!!!!!

   1. Ale też radni są zawsze w większości przy burmistrzu, a zwłaszcza przy tamtym, za wiele nie mieli do gadania… Długi miasta to długo za rządów Krzysztofa i tego nikt nie zaprzeczy

    1. Szanowni Państwo mam już trochę lat ,mieszkańcy Kętrzyna byli zawsze odpowiedzialni za swoje Miasto jestem przekonany,że i tym razem tak będzie.
     Proszę postawcie na człowieka który miał i zapewne ma wizję rozwoju tego miasta.
     To jest nikt inny jak Pan Krzysztof Hećman polityk lokalny(dziwię się PSL-owi,że tylko lokalny ) z klasą.

     1. Ha ha ha ha jakiś żart? Zapytajcie ludzi z Urzędu Miasta jak ich traktował…. Robił wszytko na kredyt, który teraz wszyscy muszą spłacać. Zero kompetencji i umiejętności do pozyskiwania środków zewnętrznych. To cofanie miasta w rozwoju – taki wybór. Tylko Lizureja ma wiedzę, umiejętność pozyskiwania środków dla miasta i tym samym nie zadłużania go i nie atakuje ludzi, nawet kontrkandydatów. Nie obiecuję niewykonalnych rzeczy, bo ma wizję dla Kętrzyna a nie tylko chce porobić do wyższej emerytury jak Krzysio.

     2. Jego wizja to slodzic wyborcom i kombinować ze swoim przesiebiorcą
      Dość chamskich wlodarzy i chciwych kucharzy!!!!

 2. Moim zdaniem Pan Czesław to fanatyk PiS. On już z góry wie co jest dobre dla naszych mieszkańców, recytuje nam kodeks karny — więc uważajcie !!! Wie także że dla naszych mieszkańców będą dobre pompy głębinowe do ogrzewania mieszkań nie licząc się z tym ile lat my mieszkańcy będziemy ponosić koszty tych pomp spłacając kredyty a za naszą granicą jest wojna i wszystko wisi w powietrzu.
  Jak rozumiem Pan Karol nie zadłużył Kętrzyna znalazł inne źródło finansowania i ta inwestycja Ogrodowej się odbyła. A ja bym porównał pana Czesława do pana Zbigniewa że też był do tego szkolony aby hejtowac innych !!!
  Porównując go do innych kandydatów to tylko kwili , na FB dla mnie każda jego wypowiedź jest żenująca.
  Pan już z góry wie co jest dobre dla mieszkańców a jednocześnie ostrzeganie za co można iść siedzieć i na ile lat to radzę panu wstąpić do CBA to są jednostki w których pan pewnie by się sprawdził w 100 % .
  Będąc 5 lat Radnym wiedział pan co nam mieszkańcom zostawił były Burmistrz pan Krzysztof i jego Radni !!!
  Oni wszyscy razem zmniejszyli dotacje do przedszkoli co skutkowało tym że rodzice tych dzieci ponosili wysokie opłaty za pobyt dzieci w przedszkolu i wszyscy obecnie razem były Burmistrz i Radni powinni zwrócić pieniądze rodzicom tych dzieci.
  Pan Czesław jednak milczy w sprawie byłego Burmistrza nie jest pan godny zaufania jako człowiek aby godnie reprezentować nasz Kętrzyn !!!!
  A może pan Ćwik wypowie się czy coś już wie na temat kolegi z PiS z Urzędu Pracy jaki był wynik w sprawie związków zawodowych w Sądzie ?
  Mieszkańcy są ciekawi ?????

 3. Już lepiej aby Ogrodowa nie powstała w takim kształcie, jest to bubel nad buble .
  Dotacja do przedszkoli była przekazana zgodnie z przepisami , które nie były precyzyjne . Dlaczego jako podatnik mam dotować przedszkola ponad normę rodzice pobierają teraz 800 + a przedtem.300+

 4. Do obserwatora !!!!!

  Nie proszę pana dotacje do przedszkoli zostały bardzo zaniżone co skutkowało tym że rodzicom tych dzieci podniesiono w sposób karygodny opłaty za pobyt ich dzieci w przedszkolach a były to mlode małżeństwa z kredytami i innymi zobowiązaniami, widzieliśmy ich reakcje na te podwyżki !!!!
  Dlatego osoby odpowiedzialne za zaniżanie tych opłat za przedszkola czyli były Burmistrz i Radni muszą ponieść konsekwencje. Rola Radnych polega nie tylko na siedzeniu na Sesjach ale i branie odpowiedzialności za to za czym się głosuje.
  Jest dług i trzeba go spłacić !!!
  Czyżby pan obserwator sugerował że rodzice pobierający 800+ mają oni ten dług spłacić ????

  1. Rodzice dzieci z tych przedszkoli ktorych byle dyrektorki dostana odszkodowania powinni dopominać sie od tych dyrektorek zwrotu zawyzonych opłat!

 5. P. Ćwik czy do pana jeszcze nie dociera że już PiS nie rządzi i należy już zmienić poglądy na otaczający wokół nas świat !!!!
  Nie przypuszczałam że w panu jest tyle jadu i nienawiści a ludzie chcą aby po 8 latach waszego rządzenia gdzie podzieliliscie ludzi a efektem tego jest podział społeczeństwa czego przykładem jest pana list do mieszkańców.
  Ja pana na pewno nie wybiorę na Burmistrza !!!!!!!

  1. A Pani to należy pogratulować dobrego samopoczucia Pan Ćwik z pewnością zauważył, że władze w naszej Ojczyźnie przjęła koalicja po,psl,lewica i ugrupowanie Hołowni.
   No co ze 100 „konkretów na 100 dni nawet nie dziesięć, co się udało zamach na demokratyczne
   fundamenty Państwa prawa,to jest igranie z ogniem.
   Należy zauważyć, że żadna władza nie trwa wiecznie ,a każda następna może pójść dwa kroki dalej i to może doprowadzić do pożaru.

 6. Odpowiedz do komentarza !!!

  To niech P. Ćwik zmieni kierunek myślenia a jeśli chodzi o pożar to mamy go już w Warszawie że z gaśnicą wyszedł z podziemia sam pan Ziobro bo koledzy mieli już dość odpowiadania za decyzje które im narzucano i teraz niech sam gasi pożar z pomocą swoich ludzi jako świadków koronnych którzy chcą współpracować z obecnym rządem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *