WAŻNY TEMAT: Niedziółka będzie miał mniejszość w radzie miasta? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Niedziółka będzie miał mniejszość w radzie miasta?

38

Wczorajsza LIX Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie była niezwykle burzliwa z bardzo cichym, wręcz niezręcznym akcentem zakończenia. Najpierw radni większością głosów zablokowali kandydaturę pani Kopeć na objęcie opieki nad Młodzieżową Radą Miejską, następnie nie zgodzili się na zmianę Wieloletniej Prognozy Finansowej twierdząc, że takich zakupów można dokonać z rezerwy, a na samym końcu padł wniosek o odwołanie całego Prezydium Rady Miasta Kętrzyn.

Złożenie wniosku sprawiło, że zgromadzeni na w ratuszowych salach przedstawiciele urzędu, spółek miejskich i jednostek podległych nagle zamarli, a następnie widzieli jak Niedziółka wstał i wyszedł z posiedzenia. Również nie tęgie miny mieli przewodniczący Duczek oraz wiceprzewodniczący: Niedźwiedzki, Toruński oraz Abramowicz – których też będzie dotyczyć wniosek.

Jest to druga taka sytuacja, która dotyczy ogromnych zmian w kętrzyńskiej Radzie Miasta. Przypomnijmy, że wcześniej, bo 10 grudnia 2021 roku nowi koalicjanci Niedziółki dokonali przewrotu w Radzie. Wtedy nieznaczną większością głosów odwołali z funkcji przewodniczącego radnego Rafała Rypine oraz wiceprzewodniczącą Wiolettę Czech. Zmiany wtedy skutkowały również burzliwymi dyskusjami nad ukształtowaniem niektórych Komisji pracujących przy Radzie Miasta w tym Komisji Rewizyjnej, która jest organem nadzoru nad organem wykonawczym.

Wniosek o odwołanie całego prezydium podpisało sześciu radnych, a odczytał go z mównicy radny Rafał Rypina, który w rozmowie z portalem info-Kętrzyn24.pl skomentował krótko podjętą decyzję:

Grupą sześciu radnych złożyliśmy dzisiaj wniosek o odwołanie całego Prezydium Rady Miejskiej w Kętrzynie. Uważamy, że ta zmiana, która była i to co jest napisane w uzasadnieniu do wniosku była tylko zmianą dla zmiany, funkcja kontrolna Rady nie była wypełniana dlatego uważamy, że trzeba to zmienić.

Również w tej sprawie chcieliśmy porozmawiać z Przewodniczącym Dariuszem Duczkiem, lecz odmówił udzielenia komentarza. Wniosek będzie podjęty pod głosowanie na najbliższej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie.

38 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Niedziółka będzie miał mniejszość w radzie miasta?

 1. Wreszcie „dziadów” pogonić, trzeba wszystko zrobić, aby ich odsunąć od rządów. BRAWO!!!!!!!
  „niezniszczalni pajace”……/

 2. … wielokrotnie na tym forum poruszano wątek i mówiono, że jeżeli radny w trakcie kadencji zmienia opcję, z której starował do wyborów, to powinien honorowo oddać mandat, bo po prostu to ZDRADA wyborców, którzy oddali na niego głos… tak też powinno być i w tym przypadku kimkolwiek jest „nawrócona”… pomijając inne aspekty, ale znowu zaczynają się „gierki” i knowania (wiecie kogo? – długie ręce z miasta B)… to miasto nigdy nie zazna spokoju – zaściankowość w czystej formie… nagle każdy z radnych zaczyna silić się na niezależność (pan Nowa, pani Biała a teraz ta trzecia (osoba)… przy najbliższych wyborach na prawdę trzeba tupnąć nogą i wybrać konkretnych ludzi z konkretnych komitetów wyborczy, bo tak to nic nasze miasto nie zyska… PiS-siaki i ich poplecznicy przez półtora roku jeszcze narobią bigosu… a wendetta będzie na porządku dziennym… tfu na taką politykę i politykierów..

  1. A co miasto zyskało przy obecnej koalicji? Zupełnie nic – właśnie takich niezależny radnych jak pan Nowak te miasto potrzebuje więcej. Sumienni, inteligentni, do ludzi…

  2. Właściwie to bez tego pana, co jest teraz w Bartoszycach, a mowa tu o Hećmanie, te miasto zwyczajnie umiera. 4 lata za nami i nic się nie dzieje… Zero konkretów! Gdzie ulica Ogrodowa? Gdzie ten zakład ORLEN? Gdzie obwodnica? Nie ma i nie bedzie!

  3. Rypina się nie sprawdził zwłaszcza przy Ćwiku sie nie popisał.Duczek też nie dał rady bo był niegrzeczny.Najlepiej by było żeby Nowak był przewodniczącym.Ma doświadczenie i wiedzę i kłótni by nie było bo ma klasę.Nikogo więcej nie widzę bo nie ma Budrewicza.On też by się nadawał.

 3. Nie ma żadnej nowej koalicjiw radzie. A jeżeli ktoś z internautów twierdzi, że jest to niech pisze którzy radni weszli do tej koalicji.

  1. … skoro popisujesz się jako radny miejski, to powinieneś wiedzieć, kto dostał „garść srebrników” – a jak nie wiesz, to marny z ciebie radny – kolejny „nie zorientowany” w tym mieście… stricte nie musi być formalna koalicja do dokonania zmian – wystarczy grupa „radnych niezależnych”, których jakiś dyrygent nauczy śpiewać jednym głosem – no i tu chodzi o to, kto nim jest ?…

   1. dyrygent jeden Ryszard Niedziółka, który:
    – stracił 14 milionów dofinansowania
    – Ogrodowa nie ruszyła wcale
    – o obwodnicy możemy pomarzyć
    – o mieszkaniach to nie wspomnę, bo ani jednego nie wybudował
    – rozwalił możliwość taniej energii w domach mieszkańców Kętrzyna
    – kręcił jakąś polityczną grę, której nikt nie rozumie

    Jakby nie patrzeć jest dobrym dyrygentem, aby zjednać sobie prawie wszystkich przeciwko sobie

    1. … cukrownia, browar, drożdżownia, Warmia – zniknęły z repertuaru miasta;
     … przepłacone przedszkole (będzie z nim problem odnośnie ogrzewanie-wielkie przeszklone powierzchnie – budynek architektonicznie ładny), stadion gigant (a po sąsiedzku w SP3 hala mikrus i brak kasy na wymianę), remont zamku, za który można by było zbudować nowy… no i na koniec – wielka bieda z dopłatami dla przedszkoli – ten katowski miecz za wiele milionów ciągle wisi nad miastem… a Ogrodowa będzie wyremontowana …

     1. curkownia, browar i drożdżownia upadły za czasów burmistrzowania Mordasiewicza… ciężko spamiętać, ale tak było… stadion? cieszmy się że mamy go za 17 mln, a nie jak Giżycko liczy koszta na 20 kilka milionów? Zamek? Teraz jest ogromną atrakcją turystyczną dzięki temu remontowi, przedszkole? Ile dzieci teraz ma miejsce na wczesną edukację… Cieszmy się, że mieliśmy takiego burmistrza, który myślał dalej niż remont chodnika…

      A co do browaru czy to nie przypadkiem przed jego upadkiem zarządzał Kulas?

 4. Do Heleny, jest Pani w wielkim błędzie. Takich ludzi jak ten Pani wzorzec powinno być jak najmniej w radzie., a właściwie wcale ich nie powinno być. Bo to, moim zdaniem, ani nie inteligentny ani niezależny. Dobrze mu za to wychodzi gawędziarstwo, które tak niektórym się podoba. Że ta opinia jest zasadna wystarczy tylko prześledzić działalność tej osoby w samorządach. Niech za te lata pracy w nich i wyciagnięciu z niego olbrzymiej kasy do prywatnej kieszeni, tak zresztą jak wielu innych naszych radnych, pokaże chociaż jedną inicjatywę, która coś konkretnego przyniosła wspólnocie miejskiej bądź powiatowej.

  1. Do Obserwatora. Siedzisz sfrustrowany w domu i piszesz, co ci ślina na język przynosi. Jako krytykowi podpowiadam abyś bliżej zainteresował się wszystkimi inicjatywami obecnych radnych a przejrzysz na oczy i nie będziesz pisał głuot. A jak już wszystko przeanalizujesz to napisz o swoich osiągnięciach.

 5. Ani niesfrustrowany ani nie siedzący w domu, to po pierwsze, Po drugie, nie czerpiący z kieszeni publicznej za trochę poględzenia i wypicia bezpłatnej kawy , więc nie muszący się ani tłumaczyć ani przedstawiać swoich osiągnięć , gdy zacznę ubiegać się o takie funkcje publiczne, to je niewątpliwie przedstawię. Ale najpierw przedstaw swoje, chętnie je poznam. Zapewne będziesz miał/a z tym kłopot , bo już teraz mogę stwierdzić, że na swoim koncie oprócz takiego bazgrolenia nie masz nic, co byłoby można pokazać. Jeszcze raz powtarzam, ludzie tego pokroju i jemu podobni nie dają najmniejszej szansy na rozwój naszego miasta. Efekty pracy tych ludzi bronią takiego poglądu.

 6. Rypina stwierdził, że ” funkcja kontrolna Rady nie była wypełniana dlatego uważamy, że trzeba to zmienić”.

  Panie Rypina, ani pan, ani pańscy partyjni koledzy przez długi czas koalicji z Niedziółką nie wywiązaliście się z ani jednej ze swoich obietnic wyborczych. Nie masz pan moralnego prawa największym nawet oportunistom wypominać kunktatorstwa. Wy przebiliście wszystkich.

  1. To pis trzeba pogonić.Ich program to maksymalna centralizacja władzy i odbieranie jej samorządom.Starosta Michał to zrozumiał i chyba wcale nie żałuje tego rozstania z pisowcami.Był w lokalnym pisie marginalizowany a Rypina nie szczędził mu małych i większych afrontów i złośliwości jako przewodniczący Rady i Pisu.Miał Rypina swój złoty róg i pięć minut.Teraz może tylko się odgrywać w sojuszu z Nowakiem którego nazywał jak nazywał a jak nazywał to tajemnica poliszynela.Ps.Meteo na dziś.Niektórzy mówią że to deszcz pada a to…………… mżawka tylko……

 7. Trzeba powiedzieć prawdę, jak i dlaczego doszło do zmian w grudniu 2021 r. Przyczyną była zmiana w październiku na stanowisku przewodniczącego komisji rewizyjnej. Komisja odwołała radnego Baranowskiego z przewodniczącego i zastąpiła go radna Szymkiewicz. Wtedy pan Baranowski i jego koleżanka Waszkiewicz zrezygnowali z członkostwa w tej komisji. co doprowadziło do kryzysu. Ta sytuacja sprzyjała burmistrzowi aby zbudować większość. Pamiętamy jak kilku radnych (Duczek, Szymański, Niedźwiecki, Baranowski i Buraczek) chodzili na spotkania do burmistrza i tak wkrótce wytworzyła się większość, która postanowiła odwołać panią Szymkiewicz i pana Mitrosa z komisji i nie była w stanie nic zbudować. Przez kilka miesięcy rada miasta nie miała komisji, za to były nowe diety i nowa wysokość pensji burmistrza. Po co powstała? Teraz wiadomo: po to by burmistrz dostał więcej kasy a oni dietę. Co miasto na tym zyskało? Nic. Czy w tym czasie coś zbudowano w mieście. Nic? Przecież upływa już czwraty rok kadencji i co dalej. Skoro nic się nie dzieje tylko pieniądze są rozdawane i przejadane trzeba coś postanowić. No i klub PiS (6 mandatów) postanowił działać. Dogadał się z kilkoma radnymi i po sprawie. Dobrze byłoby gdyby burmistrz miał większość, ale On akurat nie umie sobie jednać ludzi i dlatego tak jest. Zobaczymy kto zasiądzie teraz na stanowiskach zprezydium rady.

  1. pis dogadał się z Nowakiem z Lewicy i hećmanowymi radnymi chodarą i mitrosem i szymkiewicz I tyle I taka jest koalicja.Cały pis trochę Lewicy I trochę Kętrzyna 2000 bez duczka.Nowak poszedł kiedyś z Hećmanem był przewodniczącym w mieście a z Mordasiewiczem był wicestarostą. w powiecie.Elastyczny człowiek lewicy.

 8. Po co tyle złości, nienawiści i kombinowania, a przy okazji opluwania radnych. W mieście nic się nie dzieje – źle, wina radnych bo to, bo tamto. Chcą coś zrobić i się dogadują i to nieważne kto z kim, źle bo chcą coś zrobić i zmotywować burmistrza. To, że są z różnych opcji nie ma znaczenia. Są radnymi z jednego miasta. Przecież każdy widzi i ty Obserwatorze chyba też, że upływa czwart rok kadencji i marazm. To po co wybierałeś takiego burmistrza? Każdy w tej czy innej kadencji musi dogadać się z kimś, by sprawy szły. Przecież to nie jest takie trudne do zrozumienia, tylko trochę obserwatorze chęci. Co zrobisz, jak mieszkańcy wybrali radnych z różnych opcji, którzy mają jedno wspólne miasto i nie powinni siedzieć i patrzeć jak burmistrz nie może sobie poradzić. Moim zdaniem nie ma znaczenia kto z kim. Mają obowiązek współpracować ze sobą i dbać o sprawy miasta. Mniej malkontenctwa a więcej wiary.

  1. Tyle tylko, że dzisiaj najlepszą formą dbania o miasto, jest torpedowanie wszelkich aktywności burmistrza. Wszelkie wsparcie dla obecnej władzy miejskiej (i powiatowej) odbieram jako działanie wymierzone przeciwko interesowi miasta w tym szeroko rozumianemu interesowi publicznemu. Chcą coś zrobić dla miasta – proszę bardzo: niech Niedziółka wykorzysta swoje kontakty biznesowe i sprowadzi z Austrii już nie przedsiębiorcę, ale chociaż te kilkanaście wagonów węgla, a PiSowcy skoczą po partyjnej znajomości w ministerstwach lasów klimatu rodziny szczęścia i radości, do lasu po mityczny chrust i wesprą w ten skromny sposób KOMEC w najbliższym sezonie grzewczym.

   1. Szanowny Panie M. Pan jest bacznym obserwatorem kętrzyńskiego samorządu. Czy według Pana ujawnienie i ostra krytyka utraty z winy burmistrza 14,3 mln dofinansowania na dwie ulice to też nazwie Pan torpedowaniem? Pan Niedziółka nic z Austrii ani innego państwa nie sprowadzi. Wymyślił i karmii całą kadencję mieszkańców obwodnicą, której nie będzie a pisowcy też niczego nie załatwią, bo jak Pan wie radni nie reprezentują gminy na zewnątrz tylko burmistrz. Ale też trudno tak trwać w sytuacji, w której nic się nie dzieje.

    1. Ależ Panie Karolu, moją wypowiedź choć popełnioną w nieco sarkastycznym tonie, należy jak najbardziej odczytywać jeden do jednego. Zupełnie na serio uważam, że dzisiaj najlepszą formą wyrazu dbania o interes publiczny w Kętrzynie zarządzanym przez Niedziółkę, jest torpedowanie wszelkich przejawów fatalnego sprawowania władzy – w tym jego inicjatyw jako burmistrza. Dokładnie taką samą zasadę należy przyjąć w stosunku do polityki za którą odpowiada powiat. Bezsprzecznie krytyka utraty 14 mln. wpisuje się w torpedowanie sposobu zarządzania. Jednocześnie ostrze krytyki należy kierować w same forsowane przez niego projekty. Obwodnica to nie tylko rażąca indolencja, ale także bubel infrastrukturalny który w razie realizacji w formie forsowanej przez ZDW, przyniesie więcej strat niż korzyści. To samo Ogrodowa – kolejny bubel. Autobusy elektryczne – bomba z opóźnionym zapłonem zdolna zniszczyć komunikację miejską w Kętrzynie. Betonowanie jeziorka – nawet nie skomentuję. Bezdyskusyjnie klincz Niedziółki – choćby przez nieformalny układ w radzie miasta, to jedyny na tym etapie, akceptowalny sposób działania w świetle polityki obecnego burmistrza.

 9. Do pana obserwatora. Pana komentarze wymierzone są w jednego radnego. Wyciągam z tego wniosek, że pan go najnormalniej nie lubi. Nie można wykluczyć, że wywodzi sie pan z tego samego środowiska co on, a może nawet jesteście sąsiadami. Jego nazwiska pan używa bo jest radnym, a swoje chroni. Ma pan oczywiście prawo do krytyki radnych ale trochę odwagi. Inni, którzy kilka miesięcy temu przechodzili na drugą stronę mocy, pana oczywiście nie interesują, tylko ten konkretny. Wyraźnie zazdrości mu pan i przy okazji komentarzy wylewa z siebie nadwyżkę żółci.

 10. To pis trzeba pogonić.Ich program to maksymalna centralizacja władzy i odbieranie jej samorządom.Starosta Michał to zrozumiał i chyba wcale nie żałuje tego rozstania z pisowcami.Był w lokalnym pisie marginalizowany a Rypina nie szczędził mu małych i większych afrontów i złośliwości jako przewodniczący Rady i Pisu.Miał Rypina swój złoty róg i pięć minut.Teraz może tylko się odgrywać w sojuszu z Nowakiem którego nazywał jak nazywał a jak nazywał to tajemnica poliszynela.Ps.Meteo na dziś.Niektórzy mówią że to deszcz pada a to…………… mżawka tylko……

  1. Pan Kochanowski przez długie lata razem z Prokopem de facto zawiadywali całym lokalnym PiSem. Nie żeby mnie interesowały losy lokalnych struktur tej partii – bo mam alergię na etykietki partyjne i do wszystkich partii politycznych mam ten sam skrajnie negatywny stosunek – ale chodzi o fakt. Dopiero poprawa pozycji Rypiny spowodowała pewne zmiany, no ale jak słusznie zostało zauważone – zmarnował on swoje 5 minut, na które przecież nie sam pracował. To pokazuje stosunek do cudzej pracy, do wyborców i lojalność wobec deklarowanego programu wyborczego tak ze strony Rypiny, ale również pozostałych PiSowców, którzy dopchali się do władzy, a wcześniej na ostatniej stronie biuletynu wyborczego deklarowali swoją afirmację dla programu „TAK dla Kętrzyna”. Dwa płuca Kochanowski – także. Tak czy inaczej jak pisali złośliwi, Rypina zerwał się ze smyczy pokazując gest Lichockiej ludziom którzy mu uwierzyli, tyle tylko że to nie była smycz, ale życiodajna kroplówka, którą Rypina w przypływie poczucia własnej siły wyrwał sobie na swoją zgubę – jak to określił jeden były jego wyborca, do dziś czujący się oszukanym. Ale do brzegu. Moim zdaniem trudno i w Kochanowskim znaleźć wzór cnót samorządowych. Już nie chodzi o ostatni popis w sprawie Prokopa, ale choćby dziwna w moim odbiorze sytuacja dotycząca mojej osoby w podległej mu instytucji. No i sprawa fundamentalna: niewywiązywanie się lub wykonywanie w niewłaściwy sposób swoich obowiązków. O ile nic się nie zmieni, w roku wyborczym składam na pana starostę stosowną skargę .

 11. Do „cioci kloci” . Ani go lubię ani nie lubię, ani też nie mam czego mu zazdrościć, i to w każdym obszarze. Faktem bezspornym bowiem jest, że ten Pan jako osoba publiczna, o status której zabiegał i być może nadal będzie zabiegał, więc podlega i będzie podlegał ocenie członków wspólnot, o których reprezentowanie tak usilnie wydeptuje ścieżki, podlega społecznej ocenie. Jako aktywny „obserwator” naszego podwórka samorządowego (miejskiego i powiatowego) dość dobrze są mi znane dokonania wielu osób w nich działających, w tym również tego Pana. Gdyby jego głównym celem było dobro tych Wspólnot z wielką satysfakcją bym o tym informował, ale wg mojej oceny to jego prywatny interes leży u podstaw znalezienia się w kręgu sfery publicznej. Zresztą nie tylko jego. Prywatny interes jako motyw aktywności nie jest czymś złym, ale dziedziną w której ma on podstawowe znaczenie jest obszar gospodarczy. Wyborcy mają prawo wiedzieć, jakie są motywy ludzi ubiegających się o funkcje w instytucjach społecznych, jeszcze przed głosowaniem. Jeżeli to się rozmija w rzeczywistości, to należy o tym głośno mówić. I nie tylko w odniesieniu do tej osoby. I dalej „ciociu klociu”: wara Ci od mojej prywatności. Gdy będą osobą publiczna możesz wypowiadać się na mój temat, ile tylko będziesz chciała. Będziesz miała do tego niezbywalne prawo. Jeżeli już to czynisz, to powinnaś się przedstawić z imienia i nazwiska. I na koniec, treść tego komentarza utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że nadal należy obserwować działania tej i innych osób w sferze publicznej i pokazywać ich działania z tym, co obiecywali, obiecują i będą obiecywać, starając się o te czy inne funkcje w obszarze publicznym, z tym, co w rzeczywistości jest ich udziałem. Co prawda po przejęciu władzy w Spółdzielni zacznie płynąc z prowadzonej przez Spółdzielnie Kętrzyńskiej Telewizji Kablowej odmienny przekaz, od tego co jest obecnie, co zresztą nie dwuznacznie zapowiadał ten Pan w rozmowie na tym Portalu. Przecież w przyszłym roku będą wybory samorządowe i parlamentarne. Darmowe medium to niezwykłe narzędzie do sukcesu w nich.

 12. Do obserwatora. Proszę o opinię w sprawie innych radnych skoro jesteś takim bystrym obserwatorem. Tacy obserwatorzy, jak Ty ,krytykują tylko tych radnych, którzy są aktywni i coś robią. Natomiast nie krytykują tych, którzy siedzą, nie pokazują się a nawet się nie odzywają. Dlaczego nie wypominasz im ich obietnic, ich aktywności. Nie wiesz że są radnymi. Ja wiem, że z reguły krytykuje się ludzi aktywnych bo ich widać, może nie zawsze im wychodzi, ale podejmują działania. Wobec tego popatrz trochę szerzej niż na jednego radnego. Do krytyki innych też masz prawo. Korzystaj z niego. Rozmowę z Tobą oserwator uważam za zakończoną.

 13. „ciociu klociu” ja z Tobą żadnej rozmowy nie zaczynałem, więc nie mam potrzeby jej kontynuować. Wypowiadając się, nie odnoszę się do piszących komentarze, dopóki nie poruszają watków osobistych, jak to ma miejsce w tym przypadku. Aktywność często przeradza się w tzw. bicie piany, tylko po to, ażeby zwrócić na siebie uwagę, bez wnoszenia czegokolwiek do podnoszonych kwestii. Ale każdy ma prawo wyboru do swojego postępowania i brania za nie odpowiedzialność. i jego oceniania. Oczywista oczywistość.

 14. Najwazniejsze , że odwołają nieudaczników i praca w Radzie Miasta ruszy z kopyta.
  Nowy skład dorzuci koksu do pieca i może w koncu NIedziółka ruszy z remontem ulicy Ogrodowej , tylko nie zwężać ulicę !!!

  1. No więc oby jednak nie ruszył. Liczenie że wykona remont odtworzeniowy (na podstawie obecnego projektu) a nie przebudowę na myśl której niektórzy aż przebierają nogami, w obecnym systemie społeczno ekonomicznym jest pobożnym życzeniem – żeby nie powiedzieć zwykłą naiwnością. Jeżeli którykolwiek radny poprze przebudowę tej ulicy, będzie takim szkodnikiem jak wszyscy ci, którzy klaskali uszami na wadliwą przebudowę ciągu Traugutta, a następnie Limanowskiego. Ci ludzie są moralnie odpowiedzialni za śmierć kobiety na Limanowskiego oraz setki (od 2014 roku) kolizji na rondzie Dmowskiego. Chcą mieć teraz na sumieniu jeszcze jakiegoś ucznia z SP nr 3 ???

 15. Ksiązek dowiedział sie, jak go ocenili spoldzielcy. Oby jak najszybciej dowiedzial sie jak oceniaja wyborcy Niedziólke i sprowadzonego prze niego Narca Lalusia.

 16. A jak się bardzo cieszę , że odowłują nieudaczników , zarozumiałych. Skończą jak Ksiązek w społdzileni . Brawo dla odważnych co złożyli wniosek .

 17. Duczek odwołany! Teraz tylko zostało sie pozbyć Niedziólki i Lansa Narca! Dość sie nachapał Laluś!! A ile zdewastował chytry lis!!!!!

 18. Brawo dla pań Szymkiewicz, Czech , no i Gajek. Żegnajcie przewodniczący Toruński, Abramowicz i Niedźwiedzki. Szkoda, że tyle czasu siedzieliście pusto na tych stołkach.

 19. Zwracam uwagę na fakt, że za odwołaniem przewodniczącego Duczka głosowało 12 radnych, za powoływaniem i odwoływaniem wiceprzewodniczących i przewodniczącego głosowało 11″ za” i 9 przeciw co mowi nam , że 1 głos i to że starej ” koalicji był nieważny .Świadczy to o tym, że nie do końca w tzw.koalicji jest wszystko ok, bo niestety jedności nie było. Chyba nikt nie uwierzy, że radny nie wie jak ma wyglądać prawidłowo glosowanie. Jeden odważny, który też daje do zrozumienia, że się ” dusi” ? w tej całej koalicji. Choć może to robił /a dla zabawy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *