WAŻNY TEMAT: Nietypowy przetarg na dzierżawę Misia Uszatka? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Nietypowy przetarg na dzierżawę Misia Uszatka?

7

Warto postawić sobie pytanie, dlaczego do interwencji w Urzędzie Miejskim w Kętrzynie radnego Zbigniewa Nowaka ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na budynek niepublicznego przedszkola Miś Uszatek umieszczono na głównej stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Kętrzynie? Do 27 lipca 2021 roku dokładnie do godziny 14: 22: 39 ogłoszenie nie było widoczne w zakładce przetargi? Tylko w miejscu zupełnie innym, gdzie osoby zaznajomione z BIP-em mogły to jedynie odnaleźć? Czy było to działanie celowe czy niedopatrzenie?

Na razie możemy stawiać jedynie domniemania i liczne domysły dopóki sprawa tego przetargu nie rozwiąże się do końca. Budynek Misia Uszatka można wydzierżawić na okres 10 lat, lecz jest pewien haczyk. Dość kontrowersyjny i nie wiadomo czy do końca zgodny z prawem. Bynajmniej ja nie znalazłem takiego zapisu w jakimkolwiek kodeksie czy ustawie, aby dawał taką możliwość zapisu. Kontrowersją jest fakt, żeby dzierżawić ten budynek to w ostatnich 8 latach przez 5 lat trzeba było być organem prowadzącym placówkę wychowawczo-opiekuńczą.

Kto w Kętrzynie ma takie doświadczenie? Czy jest to kolejne działanie do ustanowienia hegemonii jednej osoby nad niepublicznymi przedszkolami? Czy jest to ustawienie swoich na kolejne lata?

Szczegóły wkrótce

7 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Nietypowy przetarg na dzierżawę Misia Uszatka?

  1. Oczywiście, że tak. Przetarg, przetargiem a przedszkole i tak dostanie ,,specjalistka,, jedna, jedyna w dziedzinie przedszkola niepubliczne. Mam pytanie: czy owa w/w wspomniana Specjalistka splacila juz dlug 200 tys, bo jakos cisza na ten temat.

  2. Ciekawy jestem jak przebiegały kontrole merytoryczne funkcjonowania przedszkola oraz finansowe. Bo z wcześniejszych wpisów wygląda , że był kosmiczny dług tej kobiety wobec miasta .
    To jak to z tym prawem jest?

  3. mikro i małe firmy powinne po przyjęciu Polskiego nieładu podnieść ceny solidarnie o 7,75 %

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *