WAŻNY TEMAT: Ogromy kryzys w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie odc. III – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Ogromy kryzys w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie odc. III

2

W Zarządzie pozostał jedynie Dariusz Powroźnik - wcześniej odeszło dwóch członków Zarządu: Aneta Nahorna oraz prezes Arkadiusz Książek

Od ostatnich trzech tygodni mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie przeżywają ogromny kryzys, a zarazem niepokój związany z otrzymaniem rozliczeń zimnej i podgrzania ciepłej wody użytkowej. Kryzys ten pogłębił się błyskawicznym odejściem prezesa Arkadiusza Książka, ale również swojej okazji do zaistnienia szukają pieniacze oraz podżegacze, którym od lat marzy się stołek prezesa. W niniejszej publikacji podsumujemy wszystkie wydarzenia jakie mają obecnie miejsce w kętrzyńskiej Spółdzielni, ale również odpowiemy na pytanie: co dalej ze Spółdzielnią? Czy dla Spółdzielni istnieje jakieś remedium na normalność?

SPOTKANIE SPÓŁDZIELCÓW Z POWROŹNIKIEM W SPRAWIE ROZLICZEŃ

30 października br., wyznaczona przez członków facebookowej grupy „PIONIER – stop podwyżkom” czwórka mieszkańców Spółdzielni spotkała się o godz. 14:00 z członkiem Zarządu – Dariuszem Powroźnikiem. Również ja osobiście uczestniczyłem na tym spotkaniu, ale jako słuchacz, a nie aktywna osoba. Głos w tej sprawie pozostawiłem mieszkańcom, którzy przyszli przedstawić swoje postulaty i oczekiwali konkretnych wyjaśnień ze strony osób zarządzających obecnie SM „Pionier” w Kętrzynie. Spółdzielcy zadali 24 pytania, które powstały na bazie współpracy członków grupy „PIONIER – stop podwyżkom”. W tych pytaniach wskazane były konkretne błędy w rozliczeniach, ale też wskazano na obszary, w których złamano obowiązujące przepisy m.in.: statut spółdzielni oraz prawo spółdzielcze. Chcąc nie chcąc Powroźnik na tym spotkaniu potwierdził ten fakt, lecz nie udzielił odpowiedzi na większość zadanych pytań. Wśród pytań pozostawionych bez odpowiedzi były te o brak rozliczenia ciepła i gazu oraz kiedy spółdzielcy je otrzymają.

Moje osobiste odczucia po tym spotkaniu są bardzo mieszane – z jednej strony mieszkańcy byli perfekcyjnie przygotowani do tego spotkania i przedstawili wiele konkretnych szczegółów, które ewidentnie zaskoczyły Powroźnika. Z drugiej strony mieliśmy Powroźnika, który wyglądał na nieprzygotowanego, myślał, że jak pogada sobie jak kiedyś było, pokrytykuje, że ludzie organizują się w Internecie to zniechęci mieszkańców do dalszego działania. Mylił się, bo przedstawione argumenty mieszkańców sprawiły, że zrobił się wręcz purpurowy. Zwłaszcza przy pytaniach dotyczących nieuwzględnienia zaliczek na koszty stałe podgrzania wody w rozliczeniu za pierwszą połowę 2023r. – gdzie przedstawiciele pokazali konkretne przykłady z wielu budynków Spółdzielni.

Powroźnik nie wiedział, co powiedzieć, lecz zdementował słowa odchodzącego prezesa Książka, że rozliczenie za centralne ogrzewanie jest gotowe. Ponadto mówił tak samo jak podczas sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie, że regulamin rozliczenia podgrzewania wody jest w dużym skrócie zły. Niestety zapomniał, że podczas posiedzenia Rady Nadzorczej w dniu 27 stycznia 2022 roku uczestniczył i nie zająknął się przy podejmowaniu tego regulaminu.

Wydawać się może, że na tym spotkaniu chciał ocieplić swój wizerunek i pokazać pozory, że choć trochę martwi się sprawą tych rozliczeń. Wątpię jednak w dalszą chęć spotkania ze Spółdzielcami ze strony Powroźnika, zwłaszcza że od listopada SM „Pionier” w Kętrzynie będzie miał ustanowionego kuratora, który będzie musiał w ciągu roku zrobić „porządek” w Spółdzielni. Przed Spółdzielcami trudne kolejne dni, ponieważ liczą, że sprawa zostanie rozwiązana jak najszybciej.

2 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Ogromy kryzys w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie odc. III

  1. Komu potrzebna jest rozmowa z Powrożnikiem i do tego nie przygotowanym.
    Ten człowiek wiele lat był w Zarządzie Spółdzielni to chyba wystarczy należy powołać nowy Zarząd bez Powroznika i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *