WAŻNY TEMAT: Ruch Narodowy popiera „lexTVN”? Kętrzyński też?

18
WAŻNE TEMATY (3)

źródło: Ruch Narodowy Warmia i Mazury

W ostatnim czasie w mediach głównego nurtu rozgrywa się debata nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Zmiany te zbiegają się z wygaśnięciem koncesji  na nadawanie stacji TVN24. Najwięcej kontrowersji w nowelizacji tej ustawy sprawia zapis: „koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego”.

Tłumacząc ten zapis na bardziej pospolity ekipa rządząca chce wprowadzić zasadę nacjonalizację mediów w myśli „Polska dla Polaków”, a maksymalny kapitał zagraniczny mógłby wynosić co najwyżej 49% i właściciel podmiotu medialnego musi być wyłącznie członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Właścicielem TVN-u jest natomiast amerykański koncern Discovery.

Tocząca się aktualnie w Sejmie burza sprawiła, że wiele głosów jest podzielonych, a w samej Zjednoczonej Prawicy nie ma jednolitego zdania, dlatego też władze PiS-u przychylnie patrzą na działania Ruchu Narodowego, a ostatnia wypowiedź posła Roberta Winnickiego sprawiają, że jest on przychylny za poparciem nowelizacji tej ustawy. Polityk mówił o „ochronie strategicznych dziedzin przed obcym wykupem i dominacją”. Jednym z takich kluczowych obszarów mają być media. Politycy, którzy podnieśli rękę za nowelizacją, mieliby argumentować to „ochroną polskiego kapitału”. Według Winnickiego sprawa nie jest jeszcze przesądzona, a kluczowe decyzje ws. nowelizacji ustawy o RTV mają zapaść na dyskusji wewnątrz klubu Konfederacji.

Słowa o nacjonalizacji mediów często padają z ust członków Ruchu Narodowego i również były powtarzane wśród uczestników spotkania Liderów Konfederacji z sympatykami między innymi w Mikołajkach, gdzie uczestniczyli przedstawiciele kętrzyńskiego Ruchu Narodowego, a świadkowie mówią, że w tym samym czasie prawdopodobnie obecny był na mikołajskiej promenadzie kętrzyński starosta Michał Kochanowski.

W sprawie Kochanowskiego niezaprzeczalnym faktem jest, że przed wstąpieniem do PiS-u był mocno zaangażowany w różnego rodzaju działania mające związek z ruchem narodowym i nacjonalizmem.

18 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Ruch Narodowy popiera „lexTVN”? Kętrzyński też?

  1. Ciekawie się robi. Ruch narodowy się lansuje jak może. Pan starosta za chwilę publicznie zakomunikuje że idzie z tym ruchem, lub po cichu będzie ich wspierał. Czy to prawda, że dał pomieszczenia dla Ruchu Narodowego w Baszcie gdzie pracuje Tadeusz Korowaj i to bezpłatnie ?.

  2. Co za pytanie jezeli się miejscowa organizaja Ruchu Narodowego zwróciła do Pana Starosty o lokal ,a Starosta( po ustaleniu warunków wynajmu )odpowiedzial pozytywnie to bardzo dobrze.

  3. A ciekawie może i się zrobi. Bo od lat jest tylko głupio że aż nudno.
    Od trzydziestu lat to samo – kto rządzi ten się lansuje jak nie może.
    „Prawo i Sprawiedliwość” – media państwowe a propaganda partyjna,
    maskowanie gospodarczej głupoty i darmowej spolegliwości obcym.
    Tak samo robiła Platforma „Obywatelska” – media państwowe a propaganda partyjna,
    maskowanie gospodarczego złodziejstwa i oddawanie majątku Narodu za ochłapy.
    Uczcie się kochani Kętrzyniacy (i polscy, i ukraińscy, i białoruscy, i pruscy) słowa nacjonalizm,
    Lepiej późno niż wcale,
    coś Wam Narodowcy – Konfederacja jeszcze mogą uratować,
    kosmopolityczne rządy SLD UD UP PSL UW PC AWS PO PiS nie dały Wam
    ani jednej akcji Warmii, Farela czy Cukrowni…
    Więc uczcie się Nacjonalizmu ze zrozumieniem.

  4. Czyżby starosta Michał Kochanowski,
    członek zarządu powiatowego Partii Prawo i Sprawiedliwość
    był cichym patronem Ruchu Narodowego?

    1) Mateusz Lachowski Przewodniczący Ruchu Narodowego w Kętrzynie , to urzędnik w starostwie powiatowym kierowanym przez Kochanowskiego.
    2) Tadeusz Korowaj członek Ruchu Narodowego, to dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Powiatu Kętrzyńskiego podlegającemu staroście Kochanowskiemu.

    Przecież Ruch Narodowy jest w Konfederacji, która w sejmie, podczas konferencji z mediami i na spotkaniach głośno i konsekwetnie sprzeciwia się polityce PiS.

    Czy Michał Kochanowski już szykuje sobie „awaryjne ladowanie” w razie przegranej PiS w nastepnych wyborach?
    Jak na takie postepowanie zareagują jego partyjni towarzysze, władze okregowe i krajowe?

    1. No cóż głosuj na
      Radykałów Religijnych i tych którzy chcą żeby było z aborcja gorzej niż w Rosji albo jak chcesz batorzenia LGBTQ to głosuj na Konfederację
      Nie chodzisz codziennie do kościoła to grzech ciężki

  5. To jakiś cyrk z tymi pseudo -politykami lokalnymi obżerający kierunek Ruchu Narodowego jak „Rudy Tadeusz” wyciągał rękę po kasę w Korszach aż Ryszard popędził jak psa.

  6. Narodowcy w powiecie gdzie jest tak duża różnorodność narodowa: Polacy, Ukraińcy, Białorusini, Litwini, Niemcy? Wiemy jakie głoszą hasła. A w ogóle to jakiś anachronizm. Bywałem za granicą. Tam także spotykałem „narodowców” ale tam jakoś swoich haseł nie głosili. Kochanowski? Jego nie można traktować poważnie. Ale został starostą.

  7. Dobrze prawisz ” bezpartyjny „. Nie trzeba być geniuszem żeby zobaczyć że Pan Kochanowski wraca do swoich. Przecierz Pan Kochanowski zaczynał swoją karierę właśnie z Narodowcami jakby się nie nazywali, a Pan Prokop ściągnął Kochanowskiego do PiSu. A pytanie co na to władza PiS. ano nic nie zrobi bo po pierwsze Pan Rypina za słaby aby pogonić Pana Kochanowskiego i Pana Prokopa, a oni znowu mają plecy wyżej. I tyle. Tylko od nas zależy kogo wybierzemy w następnych wyborach.

  8. Nie jest wazne ktora partia co chce,moim zdaniem ważny jest program jaki prezentuje ,a w przypadku wygranych wyborów jego realizacja.
    Jest jeden problem ,aby w/w moglo się wydarzyć, zależy od tego czego będą chcieli i jak zagłosują obywatele w wyborach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *