WAŻNY TEMAT: Rzeźnik drzew ze Świerkowej znowu w akcji! [FELIETON] – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Rzeźnik drzew ze Świerkowej znowu w akcji! [FELIETON]

5

ilustracja poglądowa

Ruszyła długo wyczekiwana, droższa niż się zakładało wcześniej, bo w między czasie stracono 14 MILIONÓW ZŁOTYCH, inwestycja na ulicy Ogrodowej. Zaczęto, jak to obecna władza ma w zwyczaju od wycinki drzew! Komu przeszkadzały te drzewa na rozwidleniu ulicy Ogrodowej z Samulewskiego? Od dziesiątek lat istniała w tamtym miejscu zacieniona pętla autobusowa linii 2 oraz było to miejsce, gdzie ludzie w różnym wieku spotykali się – zwłaszcza mieszkańcy okolicznych budynków.

Dzisiaj ruszyła huczna inwestycja Ogrodowej, a przy tym wycięcie kilku dorodnych drzew, które nikomu nie wadziły. Mieszkańcy ulicy Ogrodowej są niezwykle wściekli i pytają dlaczego to zrobiono! Te drzewa były wręcz symbolem tego miejsca, minimalistyczną oazą na tle patelni jaką jest ulica Ogrodowa – zwłaszcza w okresie letnim, gdzie brakuje tam jakiegokolwiek cienia…

Obecny włodarz po raz kolejny udowodnił wraz ze swym „pseudo-ekologicznym” fircykiem, ze z ochroną środowiska są na bakier oraz daleko im do słuchania jakiegokolwiek głosu mieszkańców. Zresztą rodowici Kętrzyniacy mieszkający na ulicy Ogrodowej mówią wprost: z nami nie rozmawiano!

Niektórzy bardziej złośliwi mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy i bezradnie przyglądaliśmy się jak ścinane są dorodne i piękne drzewa na ul. Ogrodowej mówili, żeby Niedziółka wyciął teraz drzewa u siebie na ulicy Świerkowej. Niektórzy nazwali go wprost „RZEŹNIKIEM”.

5 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Rzeźnik drzew ze Świerkowej znowu w akcji! [FELIETON]

 1. Podpisując się pod głosami oburzenia dodam tylko, że przebudowa ulicy Ogrodowej zamiast kapitalnego remontu odtworzeniowego jest kolejnym ciosem w miejską urbanistykę i funkcjonalność infrastruktury. Jak przypadkowe i w moim odbiorze nastawione jedynie na absorpcję środków unijnych są „inwestycje” burmistrza Niedziółki, dowodzi choćby lokalizacja planowanego parkingu P&R przy ulicy Batorego (!).
  Polecam Państwu dwa ilustrowane materiały mojego autorstwa na stronie Kętrzyn Bez Cenzury poświęcone problemowi ulicy Ogrodowej i jakości polityki lokalnej (Redaktorze, proszę to puścić dla popularyzacji sprawy)

  Mógł być hit, będzie kit.
  (Cz.1)

  Mógł być hit, będzie kit.
  (Cz.2)

  Pozdrawiam
  Pan M.

 2. Panie Redaktorze Johny.
  Może jest pilna potrzeba aby wyjaśnić wszystkim mieszkańcom Kętrzyna, że wycinka starych drzew jest robiona dla ich dobra. Stare drzewa, stare konie ….. komu to potrzebne. Może na deski, może na bakutil.

  1. To nie były tak stare drzewa że nadawały się do wycięcia? Za ile lat odrosną te klony, dęby i kasztany? Za 20-30 lat…

  2. Może warto prześledzić dalszy los drewna pozyskanego z tych drzew. Gdzie trafi, za ile, a przede wszystkim kto na tym zarobi? Czy wycinkę prowadziło Miasto, czy wykonawca bubla? Jeśli wykonawca, to kto zarabia na drewnie? To są ważne pytania w świetle choćby dzisiejszych problemów z opałem. A w perspektywie kolejna skandaliczna przebudowa zamiast remontu: ulica Wileńska. Gdzie trafi historyczny bruk wygrzebany spod asfaltu i 100 letnie pokrywy studzienek kanalizacyjnych???

 3. To komu Ksiązek dał zarobić pieniedzmi spółdzielców za dostawę i montaz pomiernikow ciepła? Rodzinie? Może się prezes wypowiedziec?? Jako płatnik mam prawo wiedzieć chyba???????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *