WAŻNY TEMAT: Skończyło się na gadaniu? MON nie otrzymał do dziś żadnego apelu… – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Skończyło się na gadaniu? MON nie otrzymał do dziś żadnego apelu…

19

fot. fb/Zbigniew Homza

28 listopada 2022 roku w Hotelu Kocha odbyło się posiedzenie lokalnego ugrupowania Platformy Obywatelskiej, podczas którego członkowie tej partii wystąpili z pomysłem utworzenia jednostki wojskowej w Kętrzynie lub na terenie powiatu kętrzyńskiego. Przewodniczący PO, Zbigniew Homza, również poinformował, że wystąpi z apelem do Ministerstwa Obrony Narodowej. Minęły dwa miesiące wiec sprawdzamy, czy coś się wydarzyło w tym kierunku.

Do urzędu Ministerstwa Obrony Narodowej nie wpłynął żaden wniosek mieszkańców Kętrzyna z prośbą o utworzenie nowej jednostki wojskowej w Kętrzynie lub powiecie Kętrzyńskim mówi dla info-Kętrzyn24.pl rzecznik MON.

Zapytaliśmy również o warunki jakie musi spełniać lokalizacja do utworzenia jednostki wojskowej i czy Ministerstwo Obrony Narodowej wraz ze Sztabem Generalnym Wojska Polskiego planują utworzenie jednostki wojskowej w Kętrzynie, oto odpowiedź:

Podczas planowania lokalizacji pod nowo formowane jednostki wojskowe, pod uwagę brane są różne lokalizacje. Wybór konkretnej jest efektem wielu analiz uwzględniających takie kryteria jak względy operacyjne, charakterystyka społeczno-gospodarcza, demografia i tym podobnemówi rzecznik MONco do zasady, na etapie analiz  nie informujemy o rozważnych miejscach dyslokacji wojsk. O ostatecznych decyzjach będziemy mogli poinformować w stosownym czasie.  

Przypomnijmy również, że nie tak dawno na temat utworzenia ewentualnej jednostki wojskowej w Kętrzynie wypowiedział się dla naszej redakcji były Minister Obrony Narodowej, Tomasz Siemoniak, mówiąc:

– Decydujący głos będzie należeć w takich sprawach do Sztabu Generalnego Wojska Polskiego a głównym kryterium będą interesy bezpieczeństwa RP, w tym oczywiście mieszkańców Kętrzyna – odpowiada Tomasz Siemoniak dla info-Kętrzyn24.pl

Czy Kętrzyn ma realną szansę na utworzenie jednostki wojskowej? Czy ponownie lokalni działacze rzucili hasła bez pokrycia? Co państwo sądzą o tym?

19 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Skończyło się na gadaniu? MON nie otrzymał do dziś żadnego apelu…

 1. Ja pamiętam jak pan radny w Pozezdrzu na dożynkach gadał o przywróceniu kolei Węgorzewo-Kętrzyn? Zrobił pan radny coś w tym kierunku? Oddałam na pana głos!

 2. Panie Homza.Wojsko może i potrzebne ale niech pan lepiej wyjaśni co w tym Pup z mobingiem.Co tam się wyrabia.Czemu ludzie odchodzą. I w ktbs jakieś skargi a teraz w Reszlu podobno molestowanie w szkole?Czy to prawda? To może teraz ważniejsze dla ludzi niż te niepewne koszary.A pan jest Radny wojewódzki to coś znaczy chyba.Bo radny Olenkowicz też z po jakoś nic nie mówi o tych sprawach.A to poważne rzeczy.

  1. Nic nie mówi? Mówił że POpiera stanowisko starosty. Ciekawe czemu opozycja jest teraz ZA we wszystkich decyzjach władzy? Układ jest korzystny? A wybory tuż tuż…. Obłuda dwulicowość SEZON 3.

 3. Równie dobrze można było zaproponować utworzenie w Kętrzynie instytutu badań nad UFO . Stwierdzająć że stosowny wniosek zostanie złożony do ministerstwa w którym ktoś podejmie decyzje. Albo fabrykę amunicji, ktora da zatrudnienie w regionie w obliczu konfliktu militarnego. Czas udać sie do obu regionalnych samorządowców i zadać pytanie co zrobił w tej sprawie osobiście? Dzisiaj rada powiatu wiceprzewodniczący rady Olenkowicz będzie dostepny dla wyborców i mediow? Niech się wytłumaczy z POmysłu i braku dalszych działań w tej kwestii. Warto też zapytać gdzie miała byc propozycja lokalizacji tej jednostki wojskowej? Radny wieloletnie ma doświadczenie POwinien orientować sie w zasobach nieruchomosci w POwiecie?

 4. – obietnice wyborcze – nie spełnione (o ile pamiętam to chodziło o dostęp dentystów w każdej szkole, potem to rząd załatwił od góry); – droga KET-GIZ – nie spełnione; – obwodnica KET – nie spełnione;
  – „coś” namacalnego dla mieszkańców powiatu – nie spełnione”; – „WP” w KET – nie spełnione (nawet kwitów nie wysłał do MONu (?); – ambicje polityczne – nie spełnione (coś z senatem)….
  – spełnijmy chociaż jedno – nie głosujemy na tego pana…

 5. Homza to z SLD kiedyś chyba był.Czy coś pomyliłem?.Lekarz czy jakiś medyk.To ten sam czy ludzi mylę?Na zdjęciu to niepodobny. Za komuny inaczej wyglądał.To on teraz wojsko tworzy?

 6. Czemu PO w tym radny Olenkowicz nie złożył wniosku o podjecie uchwały przez Rade Powiatu w sprawie POparcia inicjatywy (petycji) do MON o utworzenie jednostki wojskowej w Ketrzynie lub okolicy? Czemu nie zrobił tego tym bardziej że ukladzuk ze Starostą ma POprawny? Bo sam nie wierzy w ten POmysl? Wiec PO co był na tym wiecu POparcia?

  1. Wniosek w sprawie koniecznisci remontu linii kokejowej nawet poza powiatem ketrzyńskim poszedł do właściwego ministra. Może to otworzy mu umysł, że tak samo można i w sprawie wojska? Nie ma komu otworzyć umysłu to prosze bardzo. Podobno opinie internautów są mu pomocne 😉

 7. Homza niech porządek zrobi z tym mobingiem i sex aferą to się lepiej ludziom przysłuży niż z jednostką wojskową.Niech w końcu coś zrobi wojewódzki radny.

 8. Czy portal Info-Kętrzyn 24 działa w interesie Rosji? Taki pytanie można zadać po przeczytaniu artykułu i hejterskich komentarzach akceptowanych przez redaktora w artykule o propozycji jednostki wojskowej w Kętrzynie. Jeżeli trwają w tej chwili poufne rozmowy na wysokim szczeblu, jak to przeprowadzić, a portal to hejtuje? Kto zabezpieczy nas przed wejściem wojsk rosyjskich? Węgorzewa, Giżycka i Bartoszyc będą bronić jednoski zmechanizowane. A słabo uzbrojony Kętrzyn ma być nieuzbrojonym korytarzem do wejścia Rosjan i potem, gdy Rosjanie już wejdą, polem bitwy?

  1. jak zdyskredytować portal? najlepiej nazwać kogoś ruskim agentem! Dziękujemy za takie domysły, ale ten artykuł dotyczy tego jak konsekwentni są nasi lokalnie działacze i co robią, aby „bić” pijane przed wyborami. Co do JW w Kętrzynie to nie ma szans na utworzenie przez garnizon SG oraz warto pamiętać, że przy ewentualnej agresji pierwszym miejscem ataku wroga są JW w każdym mieście

   1. to dlategon za PO likfidowano JW na wschodniej flance a te biznesmeny teraz pod publikę chcą nam tu jedną utworzyć no proszę i też z PO. o co im może chodzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *